Cilt Bakımı

Yumurta Akının Cilde Faydaları Nelerdir?

4 dk.
Yumurta Akının Cilde Faydaları Nelerdir?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Doğal cilt bakımı maskeleri araştırıyorsan eminiz karşına yumurta akı karışımları çıkmıştır. Yumurta akı özellikle aşırı yağlı ciltler tarafından tercih edilen olmazsa olmaz bir yüz maskesi malzemesi! Yumurta akının cilde faydalarını okuduktan sonra bundan geri kalmak olmazdı. Biz de yumurta akıyla yapabileceğin en iyi yüz maskelerini senin için araştırdık. Bakalım yumurta akı maskesinin cilde faydaları nelermiş? Evde cilt bakımı yapmak isteyenler yumurta akı tariflerini kaçırmamalı!

Yumurta akı cilde faydaları nelerdir?

Yumurta akının cilde faydaları nelerdir?

Yumurtanın beyazı daha fazla protein içerdiği için cilt için oldukça faydalı bir içerik olarak bilinir. Yumurta akı yüze faydalarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur
  • Gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar
  • Fazla sebumu alır
  • Ciltteki yağı dengeler
  • Gözenekleri temizler
  • Cildin daha aydınlık görünmesini sağlar.

Yumurtanın beyazı yüze ne yapar?: Yumurta akı yüzdeki sivilcelerin ve siyah noktaların kontrol altına alınmasına yardımcı olduğu düşünülerek kullanılıyor. Düzenli kullanımda yumurta beyazı cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlayarak cilt sorunlarının çözümlesine destek olabiliyor. Yüzündeki fazla yağ ve kiri temizleyen yumurta akı sayesinde ölü deri hücrelerinden de kurtulabilirsin.

Yumurta akını kimler kullanmalı?

Yumurta akını kimler kullanmalı?

Yumurta akı maskeleri en çok yağlı cilde sahip olanlar tarafından tercih ediliyor. Cildinde aşırı yağlanma ve parlama varsa yumurta beyazı maskesi senin için uygun olabilir. Yumurta akı aynı zamanda sarkan ve ince kırışıkları olan ciltler için de kullanılıyor. Yüz sıkılaştırma etkisi olan yumurta akı maskesi sayesinde cildini daha dinç ve sıkı gösterebilirsin.

Yumurta akı kırışıklığa iyi gelir mi? Yumurta akının içeriğindeki vitaminler ve proteinler cildin sıkılaşmasına ve nemlenmesine yardımcı oluyor. Yumurta akı tek başına kırışıklık azaltmak için yeterli olmaz ama anti-aging ürünlere destek olarak kullanılabilir.

Yumurta akı maskesi nasıl yapılır?

1. Gözenekler için yumurta akı maskesi

Gözeneklerini sıkılaştırmak için yumurta akının içine yarım limon ve birkaç damla sirke eklemelisin. Bu yüz maskesini iyice karıştır ve pürüzsüz bir kıvama geldikten sonar yüzüne yay. İçindeki limon cildinde hafif yanma hissi yaratabilir. Yanma ve karıncalanma hissini yoğun bir şekilde yaşarsan mutlaka soğuk suyla maskeyi cildinden temizlemelisin.

2. Kırışıklıklar için yumurta maskesi

Kırışıklıklar için yumurta maskesi

Kırışıklarını yumuşatmak ve daha genç görünmek için yumurta akı maskesini deneyebilirsin. Bir yumurta akını iyice karıştırıp köpüklü bir kıvama getir. Evde yumurta akı maskesi yapmak bu kadar basit! Yumurta akını yüzüne masaj yaparak uygula. Aşağıdan yukarı doğru yuvarlak hareketlerle masaj yaparak cildindeki kan dolaşımını hızlandırabilirsin. 30 dakika içinde yumurta maskesi cildinde kuruyacak. Sürenin sonunda ılık suyla cildini temizle ve nemlendiricni uygula.

3. Siyah nokta için yumurta maskesi

Yumurta akı maskesi yorumları okuduğumuzda karşımıza sivilceli ciltlere ve siyah noktalara iyi geldiği çıktı! Siyah noktaların temizlenmesine iyi gelen limon suyu ve yumurta akını karıştırarak cilt kusurlarını kontrol altına alabilirsin. 20 dakika sonar maskeyi ılık suyla cildinden temizle ve yağsız nemlendiricini uygula.

Yumurta akı cilt beyazlatır mı?

Yumurta akıyla cilt beyazlatma işlemi yapanların sayısı da bir hayli fazla! Eğer sen de cildindeki renk eşitsizliğinden şikayetçiysen yüz beyazlatma maskesi yapabilirsin. Bunun için yumurta akının içine bir kaşık karbonat ekle ve iyice karıştır. Bu pürüzsüz karışımı cildine sür ve 20 dakika beklet. Tabii ki ilk seferde sonuç alamayabilirsin. Yumurta maskesini haftada bir yaparak daha etkili bir değişim yaratacaksın.

Yumurta akı maskesi güvenli mi? Yumurta akı maskesinin, her doğal maske kadar riski bulunuyor. Aktardan aldığın karışımlar veya evdeki gıdalarla yaptığın maskeler cildinde alerjik reaksiyon yaratabilir. Yediğinde alerji yapmayan gıdalar cildinde kızarıklık, leke veya kabarma gibi etkiler gösterebilir. Bu nedenle cilt kusurların ve cilt bakımın için mutlaka güvendiğin markaların maskesini kullanmalısın.

Siyah nokta için maske

Siyah nokta için maske

Siyah noktalarını azaltmak ve daha temiz görünen bir cilde sahip olmak için L’Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske kullanmanı öneririz. Yoğun silikat içeren saf kil cildini fazla yağdan arındırıyor ve pürüzsüzlük sağlıyor. Mineral bakımından zengin olan saf kil sayesinde gözeneklerinin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olabilirsin. 7 gün içinde gözenek görünümü azalacak ve günden güne daha az siyah nokta görünecek!

Ürünü burada inceleyebilirsin

Besleyici maske

Besleyici maske

Cildinin dönem dönem daha yoğun nemlenmeye ve beslenmeye ihtiyacı olabilir. Matlaşan ve donuk görünen cildini canlandırmak için Garnier Süt Bombası Onarıcı Kağıt Yüz Maskesi kullanmanı öneririz. Badem sütü ve hyaluronik asit içeren kağıt maske, kuruyan cildini yoğun bir şekilde nemlendiriyor ve bakımını sağlıyor. Kağıt maskeyi haftada 2-3 kere yaparak cildindeki gerginliği azaltabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Yağlı ciltler için maske

Yağlı ciltler için maske

Yağlı cilde sahip ve büyük gözeneklerinden şikayetçi olanlar için Kiehl’s Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque öneriyoruz. İçeriğindeki Amazon beyaz kili sayesinde gözenekleri derinlemesine temizleyerek sıkılaşmasını sağlıyor. Yağlı ciltteki aşırı sebum üretimini dengeliyor ve yüze kadife yumuşaklığı sağlıyor. Cildi ölü derilerden arındırarak daha pürüzsüz görünmesini sağlayan bu maskeyi düzenli olarak uygulamalısın. Cildinin eskisi gibi aşırı parlamadığını ve daha pürüzsüz göründüğünü fark edeceksin.

Pürüzsüz ve parlak cilt için tonik önerisi

Pürüzsüz ve parlak cilt için tonik önerisi

Ciltteki kusurları azaltmak, leke görünümünü gidermek ve cildin daha aydınlık görümesini sağlamak için glikolik asit içeren tonikler kullanabilirsin. L'Oréal Paris Revitalift %5 Saf Glikolik Asit Peeling Etkili Tonik, saf glikolik asit içeren formülüyle sadece 30 saniyede cildin daha parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Düzenli olarak kullanıldığında, ciltte peeling etkisi yaratarak kusur ve koyu leke görünümünün azalmasına yardımcı oluyor.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap