Kırışıklık

Kırışıklık ve Güneş Bakımını Aynı Anda Yapmak Mümkün Mü?

2 dk.
Kırışıklık ve Güneş Bakımını Aynı Anda Yapmak Mümkün Mü?
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Hem kırışıklık bakımı hem de güneş korumasını ayna anda yapmamızı sağlayan Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25 gündüz bakım kremini inceliyoruz!

Güneşin cilde olan zararlı etkilerinin başında, erken yaşlanma belirtileri geliyor. Cildini korumasız bir şekilde güneşe maruz bıraktığında, cildin çok daha önce yaşlanmaya başlıyor, ince çizgiler, kırışıklıklar, sıkılık kaybı ve lekeler ortaya çıkıyor. Peki, yaşlanma karşıtı bakımı gönül rahatlığıyla yapabilmek için, güneş koruma faktörü içeren bir kırışıklık kremi olsa, fena olmaz mıydı? C vitamini içeren, kırışıklıkları azaltmayı hedefleyen ve SPF içeren Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25 kremi denedik ve yorumlarımızı seninle paylaşıyoruz!

Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25 Gündüz Bakım Kremi

Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25 Gündüz Bakım Kremi

Ciltteki kırışıklıkların oluşmasının en önemli nedenlerinden biri, ciltteki kolajen üretiminin azalması. Kolajen seviyesi azalan ciltte ince çizgiler ve kırışıklıklar belirmeye başlıyor, cilt eski sıkılığını kaybediyor, koyu lekeler ortaya çıkıyor. Cildin kolajen seviyesini artırmak için kullanılan en önemli içeriklerden biri peptitler. Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25 kremin formülünde bulunan bio-peptitler, cildin kolajen üretimini artırmaya yardımcı olarak, ciltteki kırışıklıkların görünümünü azaltmayı hedefliyor.

Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25 kremin formülünde bir diğer önemli içerik ise vitamin Cg. Saf C vitamininin bir formu olan ve antioksidan özelliği bulunan bu içerik, cildin çok daha aydınlık ve parlak görünmesini sağlıyor. Formüldeki bir diğer içerik olan %10 glikolik asit kompleksi ise  cilt lekelerine etki ederek cildin daha eşit tonda görünmesini sağlıyor.

Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25 krem, tüm bu yaşlanma belirtilerini hedeflerken, aynı zamanda da geniş spektrumlu UVA/UVB korumasına sahip. Formülündeki SPF 25 ile cildi iyi bir şekilde güneşin zararlı etkilerinden koruyor.

Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25 Kremin Etkisi

Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25 Kremin Etkisi

Tüm cilt bakım ürünlerinin, özellikle de yaşlanma karşıtı ürünlerin etkisini iyi bir şekilde görebilmek için düzenli ve aksatmadan kullanmanın önemi büyük. Eğer gözle görülür bir sonuç almak istiyorsan, kırışıklık kremini en az 1 ay düzenli kullanmalısın.

Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25 krem, uygular uygulamaz anında cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Düzenli kullanıldığında ise, 8 hafta sonunda kırışıklıkların gözle görülür bir şekilde azaldığını görebilirsin. Aynı zamanda vitamin Cg ve glikolik asit içeriği ile cildindeki koyu lekelerin azaldığını, cildinin daha eşit bir tona sahip olduğunu görebilirsin.

Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25 krem nasıl uygulanır?

Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25 krem nasıl uygulanır?

Hem kırışıklık hem de güneş bakımını iyi bir şekilde yapabilmek için Vichy Liftactiv Collagen Specialist SPF 25 kremi, sabahları temiz cildine uygulamalısın. Hassas ciltlerin bile rahatlıkla kullanabileceği formülü, son derece hafif ve kolay dağılıyor. İstersen tek başına gündüz kremi olarak, istersen de makyajdan önce bu kremi uygulayabilirsin. Üstelik pompalı formu sayesinde uygulaması da son derece pratik.

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap