Güneş Koruması

Güneş Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

3 dk.
Güneş Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte kışın verdiğimiz o bakım sözlerini yine unutmaya başladık. 'Bu yaz uzun saatler güneşlenmeyeceğim, bir daha o kadar yanmayacağım' diye söylendiğini hemen unuttun, değil mi?

Evet, güneşlenmek D vitamini açısından çok faydalı fakat güneş yanığı olmak, uzun saatler güneş altında korunmasız zaman geçirmek hiç de sandığın kadar faydalı değil! Güneş sonrası cildinin hasar almaması, cildinde leke oluşmaması ve kurumaması için cilt bakımına dikkat etmelisin. Güneş sonrası bakım önerilerimize kulak vererek bu yazı zararsız atlatabilirsin. 

Güneş sonrası cilt bakımı nasıl olmalı?

Güneş sonrası cilt bakımı nasıl olmalı?

Güneşlenirken cildimiz su kaybeder. Cildin su kaybetmesi sadece terleme yoluyla olmaz, idrar ve buharlaşma yoluyla da vücuttan su atılır. Yani güneşlenirken terlemedin diye cildinin kurumayacağını sakın düşünme. 

Güneşlendikten sonraki cilt bakımının amacı aslında cildini yoğun bir şekilde nemlendirmek, cildinin kaybettiği nemi yerine koymak, cildine bakım yapmak ve güneşin cildinde hasar vermesini önlemek. Güneşlendikten sonra vücudunda leke kalmaması, cildinin pul pul dökülmemesi için güneş sonrası cilt bakım ürünlerini kullanmalısın. Bizim favorimiz olan güneş sonrası ürünleri inceleyerek sen de kendi cilt tipine uygun olan bakım kremini keşfedebilirsin. 

Garnier Ambre Solaire Güneş Sonrası Sprey

Garnier Ambre Solaire Güneş Sonrası Sprey

Günlük güneş dozunu aldın ve evine geldin. Güneşlendikten sonra cildin hafif hafif yanmaya, kızarıklar oluşmaya başlıyorsa hemen cildini ferahlatman gerekir. Güneş sonrası cildimizi rahatlatmak ve yoğun bir şekilde nemlendirmek için biz Garnier Ambre Solaire Güneş Sonrası Sprey kullanıyoruz. 

Garnier Ambre Solaire Güneş Sonrası Sprey, içeriğindeki kaktüs özü sayesinde cildi rahatlatıyor ve kuruyan cildimizi yoğun bir şekilde nemlendiriyor. Hızlı emilimi sayesinde sıcak yaz akşamlarında bile cildimizde parlama yapmadan uzun saatler ferahlık hissedebiliyoruz. Güneş sonrası spreyini, güneşlendiğin her günün akşamında mutlaka kullanmalısın. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Lancome Soleil After Sun

 Lancome Soleil After Sun

Güneş sonrası bakım yapmanın en önemli amacı cildini nemlendirmek ve bakım yapmak. İkinci en önemli amacı ise bronz ten rengimizin daha kalıcı olmasını sağlamak! 

Lancome Soleil After Sun Güneş Sonrası Bakım Sütü, argan, monoi ve yaban gülü yağları içeren formülü ile cilde yoğun bir nem kazandırıyor. Böylece cildimiz kurumuyor ve yeni ten rengimiz pul pul dökülerek ellerimizin arasından kayıp gitmiyor. Lancome Vücut Bakım Sütü'nün bir diğer özelliği ise çok hızlı emilmesi ve vücudu uzun süre nemli tutması. Güneşlendikten sonra yaz akşamlarına ışıl ışıl bir giriş yapmak için Lancome Soleil Bakım Sütünü tatil çantana atmalısın. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Biotherm Creme Nacree Güneş Sonrası Bakım Kremi

 Biotherm Creme Nacree HYD Güneş Sonrası Bakım Kremi

Hassas cildine uyumlu güneş sonrası bakım kremi arıyorsan Biotherm Creme Nacree Güneş Sonrası Kremi çok seveceksin. Her banyodan sonra Biotherm güneş sonrası kremi sürerek vücudundaki hassasiyeti ve yanma hissini azaltabilirsin. Biotherm Nacree güneş sonrası krem, bronzluğunun uzun süre kalıcı olmasını sağlar ve cildinin ihtiyacı olan nem yoğunluğuna da destek olur. 

Hassas cildin varsa güneş kremlerinin içindeki kimyasal ve fiziksel filtreleri mutlaka öğrenmelisin. Senin cilt tipine uygun güneş kremi önerileri için seni bu makalemize doğru alalım.

Vücudunu Nemlendir ve Onar

Vücudunu Nemlendir ve Onar

Eğer güneşin altında fazla kalıp yanarsan, cildini yatıştırmak ve onarmak için iyi bir şekilde nemlendirmelisin. Bunu yaparken de cilt bariyerini güçlendirecek vücut kremlerini tercih edebilirsin. Özellikle güneş sonrası daha da çok kuruyan cildini yoğun bir şekilde nemlendirmek, cilt bariyerini onarmak ve cildinin gün boyu nemli kalmasını sağlamak için CeraVe Nemlendirici Losyon'u kullanabilirsin.

Cerave Nemlendirici Losyon'un formülündeki 3 temel seramid, niasinamid ve hyaluronik asit, cilt bariyerini güçlendirip onarılmasını sağlarken, aynı zamanda yoğun bir şekilde nemlenmesini de sağlıyor. Kontrollü Salınım Teknolojisi sayesinde cildin gün boyunca nemli kalmasını sağladığı için, güneşten yandığında vücudunun rahatlamasını da sağlayacaktır.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap