Yaşlanma Karşıtı Bakım

Kalkık Bir Cilt Görünümü için Evde Kullanabileceğin 3 Alet

3 dk.
Kalkık Bir Cilt Görünümü için Evde Kullanabileceğin 3 Alet
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Daha genç, kalkık ve şekilli bir ifadeye sahip olmak her birimizin hayali. Bunun için birçok farklı uygulama ve evde kullanabileceğimiz çeşitli aletler bulunuyor. Peki ama istediğin bu görünüm için hangi aletlere sahip olmalı ve nasıl bir rutin benimsemelisin? Merak etme, kalkık bir cilt görünümü için favori yardımcı aletlerimizi ve nasıl kullanıldıklarını biz çoktan açıkladık. Hadi, keşfet!

Son dönemlerde sosyal medyada ve çevrende yüz hatlarını belirginleştirmek ve yüzünde lifting etkisi yaratmak için yüz yogası veya yüz masajı yapan pek çok kişi görmüş olabilirsin. Öncelikle belirtelim ki, yüz yogası ve yüz masajları daha gergin, dinç ve kalkık bir görünüm için tahmin ettiğinden çok daha etkili bir çözüm. Öyle ki düzenli yüz yogası yapmanın kısa ve uzun vadede yüz şeklinde gözle görülür değişiklikler meydana getireceğini söyleyebiliriz. Bu aşamada uyguladığın rutinin etkisini daha da artırmak için evde kullanabileceğin çeşitli cilt bakım aletleri de bulunuyor. Sana bu konuda daha fazla yardımcı olabilmek için kolay ve keyifli kullanım sunan favori üç yüz masaj aletimizi aşağıda senin için anlattık. 

1. Gua Sha Taşı

Gua Sha Taşı

Cilt görünümünü kalkık ve dinamik hale getirmek için yüz yogası yapmaya kararlısın. Fakat yüz yogası için hangi taş kullanılması gerektiğini bilmiyor musun? O zaman hemen söyleyelim, evde yüz yogası yapmak için Gua Sha taşı kullanabilirsin. Yüz kaslarını şekillendirerek cildin çok daha genç görünmesine yardımcı olan Gua Sha taşı, aynı zamanda dolaşımı hızlandırarak çok daha canlı bir cilt görünümünün oluşmasına destek oluyor. Gua Sha taşının yüzdeki şişkinliği giderme noktasında da son derece etkili bir seçenek olduğunu belirtmek isteriz. 

Gua Sha taşıyla yüz yogası yaptıktan sonra cilt tipine uygun bakım ürünleri kullanmaya özen göstererek cildinin kalkık görünmesini için bir adım daha atabilirsin. Yüz masajı yapmak için hangi yağ kullanılır diye soruyorsan sana bir öneride bulunalım. Dilersen Gua Sha taşıyla yapacağın yüz yogasının etkisini fazlasıyla artırmak için L'Oréal Paris'in geliştirdiği Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu’nu kullanabilirsin. Yüzde 0,2 oranında saf retinol içeren formülü sayesinde bu serum pürüzsüz, parlak ve daha genç bir cilt görünümü sunuyor. Revitalift serumu nemlendiriciden önce kullanarak cilt masajını destekleyebilirsin! 

Ürünü burada inceleyebilirsin

2. Titreşimli Yüz Masaj Aleti

Titreşimli Yüz Masaj Aleti

Yüz hatlarını vurgulamak, jawline etkisi yaratmak ve cildinin gergin olmasını sağlamak… Tüm bunlar için titreşimli yüz masaj aletlerine bir şans verebilirsin. İlettiği düşük frekanslı dalgalar sayesinde yüz kaslarını hareket ettiren bu elektronik yüz masaj aleti, aynı zamanda cildin canlanmasına da yardımcı oluyor. Yukarı doğru ve hafif dairesel hareketlerle yüzüne masaj yapabileceğin titreşimli yüz masaj aletini cildinde doğrudan kullanabilirsin. 

Dilersen titreşimli cilt masajı aletlerini cilt bakım ürünleriyle birlikte de tercih edebilirsin. Bu sayede serum ve nemlendirici kremlerinin cildine daha iyi nüfuz etmesini sağlayabilirsin. Örneğin; titreşimli yüz masaj aletini kullanırken L'Oreal Paris Revitalift Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Gündüz Kremi’ni uygulayabilirsin. Cildin dolgunlaşarak sıkılaşmasını sağlayan bu gündüz bakım kreminin masajın etkisini bir hayli artıracağından emin olabilirsin. 

3. Face Roller

Face Roller

Yüz yogası yaparken evde kullanabileceğin aletlerden biri de face roller, yani rulo yüz masaj aleti. Rulo yüz masaj aleti farklı formlarda olabilse de amacı tamamen aynı: Kalkık, dinç ve canlı bir cilt. Cilt masajı rulosunu göz çevrende, alın bölgende, şakaklarında, yanaklarında ve dudak kenarlarında özgürce kullanabilirsin. Yüzünün neredeyse her alanında tercih edebileceğin bu yüz güzellik silindiri çeşitleriyle bölgesel olarak etkili sonuçlar alman mümkün. 

Rulo yüz masaj aletini kullanırken silindirlerin daha kolay kayması için herhangi bir cilt bakım jeli tercih edebilirsin. Bunun için L'Oreal Paris Hyaluron Uzmanı Nemlendirici Jel’i deneyebilirsin. Hyalüronik asit içeren formülü sayesinde bu nemlendirici jelle hem cildinin çok daha dolgun ve nemli görünmesini sağlayabilir hem de masaj aleti için ideal bir zemin oluşturabilirsin. 

Yüz masaj aletleri işe yarıyor mu diye sorduğunu duyar gibiyiz. Neden denemiyorsun? Lifting etkisi için kullanabileceğin bu aletler arasından hemen şimdi bir seçim yap ve yüzündeki değişikliğe tanıklık et! 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap