Cilt Lekeleri için En İyi 6 Krem🧴

İNCELE

Paris Fashion Week: Cildin Işıldasın✨

Hemen Al

Hangi Asit Cildine Göre?

Hemen Oku

Sivilce Kurutucu 6 Yöntem🧼

HEMEN KEŞFET

Yüz Masajı

Yüz Masajı İle Anti-Aging Uygulaması

3 dk.
Yüz Masajı İle Anti-Aging Uygulaması
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Daha genç görünümlü bir cilt için “Yüz masajı nasıl yapılır?” sorusunu senin için yanıtladık.

Yüzündeki ince çizgi ve kırışıklık görünümüne ellerinle dur diyebilir misin? Yüz masajı ile evet! Hatta düzenli olarak kendi kendine yüz masajı yaparak, yüzünde estetik etkisi yaratabilirsin. O eller ki bugüne dek en olmaz denilen işleri bile mümkün kıldı. Öyleyse yılların yüzündeki izlerini silebilmek için de ellerinden neden yardım almayasın?

Biz de buna dünden gönüllü olduğunu bildiğimizden, kırışıklık için yüz masajını aşağıda adım adım anlattık. Peki, yüz masajının etkileri konusunda hala biraz tereddüdün olabilir mi? O halde ilk önce, basit olduğu kadar etkili olan bu yöntemin yüzüne tam olarak ne şekilde etki edeceğini açıklayalım.

Yüze Masaj Yapmanın Faydaları

Yüze Masaj Yapmanın Faydaları

Kullanmaktan büyük bir keyif aldığın cilt bakım ürünlerini uygularken, aslında yüzüne bir şekilde masaj yapıyorsun değil mi? Yüz kırışıklıkları için masaj ise temelde bundan farklı bir uygulama değil. Yalnızca daha uzun süreli uygulama ve biraz da teknik hakimiyet gerektiriyor. 

Böylece yüz masajı esnasında parmaklarının hareketleri ve ısısı, yüzünün günden güne daha canlı, esnek ve sıkı görünmesini sağlıyor. O halde artık cilt bakım rutinine, her zaman kullandığın bakım ürünlerinin yanı sıra masaj uygulamasını da eklemenin zamanı geldi diyebilir miyiz?

Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

Yüz Masajı Nasıl Yapılır?

Yüz masajını ellerinle yapabileceğin gibi bir yüz masajı aletinden de yardım alabilirsin. Yüz için masaj aletleri bu konuda hayli etkili olsa da ellerinle yapacağın bazı uygulamaların yerini tutamayabiliyor. Bu nedenle masaj seanslarında bir alet kullansan da ellerinle yapacağın ek hareketlerle bölgesel iyileşme sağlayabilirsin. Bunun yanı sıra kaşıkla yüz masajı da bilinen etkili uygulamalar arasında yer alıyor. Bu nedenle aşağıdaki adımlar için bir kaşık da kullanabileceğini şimdiden söyleyelim.

1)  Pürüzsüz Bir Boyun: Hem mecazen hem gerçek anlamda, kırışıklıklara karşı başını yukarıda tut! Şimdi ise avuç içlerin köprücük kemiklerinin üstüne gelecek şekilde, parmak uçlarını boynuna yerleştir. Boynun alt kısmından yukarıya doğru parmaklarını ilerleterek hareketi çene kısmında sonlandır. Ve şimdi de aynı hareketi kulak arkasında tamamlamak üzere tekrarla.

2)  Silikleşen Kaz Ayakları: İşaret ve orta parmaklarını gözlerinin iki yanına yerleştir. Tıpkı şakaklarına masaj yapar gibi dairesel hareketler uygula. Tabii bunu yaparken oldukça hassas davranman gerekiyor.

3)  Hafifleyen Alın Çizgileri: Yatay bir şekilde oluşan alın çizgilerine dikey müdahale… İki elinin de parmak uçlarını alnının ortasına yerleştir. Sonrasında ise parmaklarını şakak kısmına doğru alnını germe hareketi ile ulaştır. 

4)  Kalkık Kaşlar: Kaşlarının başlangıç, kavis kıvrımı ve sonuna üç parmağını yerleştir. 5 saniye boyunca ellerini yukarıya doğru it. Sonra kaslarını 5 saniye dinlendirip aynı hareketi tekrarla. Bunu yaparken gözlerini de kapamaya çalıştığında etkiyi anında göreceksin.

5)  Pürüzsüz Göz Altları: Orta ve yüzük parmak uçlarını, burnunun iki yanına yerleştir. Bu harekette parmakların dudak çizginle paralel olmalı. Göz altların boyunca yatay bir hat çizerek ellerini şakak kısmına doğru ilerlet.

6)  Silinen Mimik Çizgileri ve Güçlü Yanaklar: İşaret, orta ve yüzük parmaklarını burnun ile dudaklarının arasına yerleştir. Elmacık kemiklerinin altından doğru geçerek parmaklarını saçlarının favori bölgesine ulaştır. Aynı hareketi dudaklarının altından başlayarak kulak memesi kısmına kadar da tekrarla.

7)  Kaşıkla Yüz Masajı: Yukarıdaki hareketleri okuduktan sonra aslında kaşıkla yüz masajı videolarını izlemene gerek kalmadı desek yeridir. Çünkü yüzün aşağı ve orta bölümlerinde yoğunlaşan sıkılık zafiyetlerini saç diplerine ve yer çekiminin tersine doğru çekmek, yüz masajının temelini oluşturuyor. Aynı hareketleri iki kaşığın tersi ile yüzüne uygulamak yeterli olacaktır. Ayrıca kaşıkların göz çevresi masajında soğuk, yüz bölgesinde ise sıcağa yakın olması önemli. Böylece cildinin ihtiyacı olan ısıyı sağlayarak ışıltılı bir cilde ulaşabilirsin.

Bu hareketleri günde 10 dakikanı ayırarak tekrar edecek şekilde uyguladığında, nasıl daha esnek ve güçlü bir cilt yapısına ulaştığına şaşıracaksın. Bizden söylemesi… 

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap