Kırışıklık

Deniyoruz: L'Oréal Paris Retinol Serumu

3 dk.
Deniyoruz: L'Oréal Paris Retinol Serumu
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Derin kırışıklıklarda bile etkili L’Oréal Paris Retinol Gece Serum’u denedik ve yorumlarımızı paylaşıyoruz!

Cilt bakımında retinol, son dönemlerin en popüler içeriklerinden biri. Yaşlanma belirtileri üzerinde en etkili içeriklerden biri olan retinol, gözle görülür bir değişim yarattığı için artık yavaş yavaş cilt bakım rutinlerimize dahil oluyor. Bu yazımızda, L’Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu’nu denedik ve yorumlarımızı seninle paylaşmaya geldik!

Retinol ne işe yarar?

 Retinol ne işe yarar?

Retinolün cilde faydalarına değinmek gerekirse, kırışıklıklar, derin kırışıklıklar ve pürüzler gibi en çok şikayet edilen yaşlanma belirtileri üzerinde etkili olan bir içerik. Bir A vitamini formu olan retinolü, dermatologlar güçlü hücre yenilenmesini hızlandırma ve anti-aging etkisi sayesinde öneriyorlar. Retinolün faydalarını daha detaylı öğrenmek için bu makalemize göz atabilirsin.

Retinolün başlıca özellikleri:

 • Kırışıklık ve derin kırışıklık görünümünü gözle görülür şekilde azaltma
 • Cildin yenilenmesini sağlayarak pürüzlü görünümü giderme

L’Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu

L’Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu

Retinolün yaşlanma belirtileri üzerinde ne kadar etkili olduğunu duyduğumuzdan beri, retinol içeren bir serum arayışına girmiştik. L’Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu ile de tam bu dönemde tanıştık. Derin kırışıklıklar dahil olmak üzere tüm kırışıklıklar üzerinde etkili olan Loreal Retinol Serum’u hemen denemeye başladık ve yorumlarımızı paylaşıyoruz!

Ürünü burada inceleyebilirsin

L’Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu’nun Özellikleri

L’Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu’nun Özellikleri
 • Derin kırışıklıklar dahil olmak üzere tüm kırışıklık görünümünü azaltıyor.
 • %0,2 saf retinol içeriyor.
 • Cilde 3 kat daha fazla saf retinol nüfuz etmesini sağlıyor.
 • Cildi nemlendiriyor ve pürüzsüzleştiriyor.
 • Stabil formülü sayesinde, ilk damladan son damlaya kadar etkisini kaybetmeden kalıyor.
 • Optimum emilim teknolojisi ile formülü cilde en iyi etkiyi veriyor.
 • Hyaluronik asit ve doğal kaynaklı yağlar içeren formülü, rahatlatıcı ve bakım yapan bir dokuya sahip.
 • Geceden geceye cilt görünümünü yeniliyor.

L’Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu’nun Etkisi

L’Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu’nun Etkisi

Öncelikle, retinol içeren cilt bakım ürünlerini, anti-aging etkisini görmek için düzenli ve uzun süre kullanmak gerekiyor. Aslında bu, tüm cilt bakımı ürünleri için geçerli bir kural.

L’Oréal Paris Retinol Serum, son derece hafif bir dokuya sahip. Cilde uygulandığı zaman hızla emiliyor. Retinolün yapısı gereği, uyguladıktan bir süre sonra hafif karıncalanma hissi olabiliyor ama bu aktif içeriklerin hepsi için geçerli, formülün ciltte çalışmaya başladığını gösteriyor.

Serumu ilk kullanımda cilde nemlenmiş bir his veriyor, cilt daha pürüzsüz görünüyor. Düzenli olarak kullanmaya devam edince, 1 ayın sonunda cilt dokusu daha yenilenmiş, daha parlak ve genç görünüyor. Pürüzler fark edilir bir şekilde azalmaya başlıyor. 4 ayın sonunda düzenli olarak kullanıldığında ise derin kırışıklıkların bile gözle görülür bir şekilde azaldığı fark ediliyor.

L’Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu Nasıl Kullanılır?

L’Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu Nasıl Kullanılır?

Retinol güçlü bir içerik olduğu için, cilde alışması için biraz zaman vermek çok önemli. Bu yüzden retinol serumunu cilt bakım rutinine yavaş yavaş dahil etmelisin. İlk kullanımda ciltte kızarıklık, karıncalanma ve kuruluk yapabiliyor. Retinol hakkında sık sorulan sorular ve cevaplarını öğrenmek için bu makalemizi inceleyebilirsin.

Peki Loreal Retinol Serumu nasıl kullanmalısın? Önemli bir diğer adım ise serumu cildin en hızlı yenilendiği zaman olan geceleri kullanmak ve gündüz mutlaka güneş koruyucu içeren bir krem kullanmak. Bu yüzden L’Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu kullandığın gecelerin sabahında en az SPF 20 içeren bir krem ile desteklemelisin.

 • 1. Hafta: Haftada sadece 2 gece kullanarak cildindeki etkisini gözlemleyebilirsin.
 • 2. Hafta: Bir gün arayla kullanmaya devam edebilirsin.
 • Cildinde herhangi bir reaksiyon gözlemlemezsen, her gece kullanmaya devam edebilirsin.

Unutma, cildinde tahriş, kızarıklık ve kuruluk etkisinin arttığını görürsen serumu kullanmaya ara verebilirsin. Göz ve dudak çevresi de cildin geri kalanına oranla daha hassas olduğu için dikkat etmelisin. L’Oréal Paris Revitalift Lazer Saf Retinol Gece Serumu düzenli olarak kullandığında cildinin daha pürüzsüz, parlak ve genç göründüğünü, derin kırışıklıkların görünümünün azaldığını kendi gözlerinle göreceksin!

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap