Cilt Lekesi

Yosun Peeling Nedir? Nasıl Yapılır?

4 dk.
Yosun Peeling Nedir? Nasıl Yapılır?
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Cilt bakımında doğanın gücüne yakından tanıklık etmek istiyorsan, yosun peeling nedir ve ne işe yarar hemen keşfetmelisin!

Yosun peeling son dönemlerin en popüler cilt bakım rutinlerinden biri. Ölü cilt hücrelerinin, leke görünümünün, makyaj kalıntılarının ve kirlerin giderilmesine yardımcı olduğu paylaşılan yosun peeling, deneyenlere göre gözle görülür etkilerinden dolayı güzellik tutkunlarının favorisi. Bu sebeple biz de şu ünlü yosun peeling hakkında yeni bir sayfa açmaya karar verdik. Yosun peeling ne işe yarar? Bu peeling’in aşamaları ve sonuçları nelerdir? Yosun peeling zararlı mıdır? Konuya dair her detayı bilmek istiyorsan arkana yaslan ve odaklan!

Yosun Peeling Nedir?

Yosun Peeling Nedir?

Yosun peeling, cildin kaybettiği nemi geri kazandırmaya yardımcı olan ve özellikle de leke görünümüyle baş etmeye yardımcı olan bir güzellik protokülü. Bu peeling genellikle cilde nüfuz eden, cildin üst tabakasına yayılan, akne görünümünü azaltmaya yardım eden ve koyu lekelerin giderilmesine katkı sunan küçük spikül kristalleri içeriyor. Formülünde çeşitli vitamin ve mineraller de bulunan yosun peeling güzellik merkezlerinin en sık uyguladığı cilt bakım rutinleri arasında. Tabii bu kadar revaçta olmasının sebepleri var. Gelelim bu sebeplere!

Yosun Peeling Ne İşe Yarar?

Yosun Peeling Ne İşe Yarar?
 • Cildin nem kazanmasına yardım ediyor.

 • Antioksidan özelliği bulunduğundan cildin toksinlerden arınmasına katkı sunuyor.

 • Leke görünümünü azaltmaya katkı sağlayan yosun peeling, cildin renk tonunu eşitlemede de etkili sonuçlar doğuruyor.

 • Aydınlık ve canlı bir cilt görünümü arzulayanlar da yine bu peeling’den yararlanıyor.

 • Ayrıca yaşlanma belirtilerine el atmak isteyenler de yosun peeling’ini tercih edebiliyor. 

Editörün Favorisi: Leke görünümünü azaltmaya katkı sunan yosun peeling’i için tüm işleri tek başına göğüsleyebilecek bir yardımcı arıyorsan, La Roche Posay Niacinamide Serum’u deneyebilirsin. Biz denedik ve kendisine bayılıyoruz!

Ürünü burada inceleyebilirsin

Yosun Peeling Nasıl Yapılır?

Yosun Peeling Nasıl Yapılır?

Yosun peeling, aşamaları olan ve belli prosedürlerle gerçekleştirilen bir uygulama. Bu sebeple kapsamlı yosun peeling uygulamasını uzmanlar eşliğinde yaptırmanı ve uygulama öncesi dermatoloğuna danışmanı öneririz. Şimdi gelelim uygulama aşamalarına!

 • Yosun peeling öncesinde cilt güzelce temizleniyor. Özellikle gözeneklerin açılması ve peeling içindeki değerli maddelerin emilmesi için bu aşama çok önemli!

 • Temizliğin ardından bu orman kokulu peeling cilt yüzeyine uygulanıyor.

 • Sonrasında güzellik uzmanları cilde masaj yaparak peeling taneciklerinin cilt tarafından iyice emilmesini sağlıyor. 

 • Yosun peeling aşamalarından bir diğeri de bekleme! Evet, masaj sonrasında güzellik uzmanı peeling’in 10 dakika ya da daha fazla cildinde beklemesini isteyebilir.

 • Süre dolduktan sonra yüz yıkama işlemine geçiliyor.

 • Son aşamada cilt kurulanıyor, leke görünümünü azaltmaya yardımcı cilt bakım ürünleri ve güneş kremi uygulanıyor.

Editörün Favorisi: Leke demişken sana çok seveceğin bir serum önermek istiyoruz. Vichy Liftactiv B3 Koyu Leke Karşıtı Serum, içeriğindeki niasinamid ve peeling kompleks ile cilt tonunu eşitlemeye yardımcı oluyor. Daha aydınlık bir görünüm sunan bu leke serumunu denedikten sonra kulaklamızı çınlatman serbest!

Yosun Peeling Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Yosun Peeling Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?
 • Yüzü sadece ılık veya soğuk suyla yıkamak

 • Cildi sürekli nemli tutmak

 • Cildin kendiliğinden soyulmasına izin vermek

 • Gündüzleri mutlaka güneş kremi kullanmak

Bu arada, yosun peeling sonrası yüz yıkama için bir iki gün beklemen gerekebilir. Bu konuda en doğru bilgileri güzellik uzmanından alabilirsin. Ayrıca yosun peeling kaç günde soyulur soruna yeri gelmişken yanıt verelim. Bu peeling uygulamadan yaklaşık 24-48 saat sonra cilde iyice nüfuz ediyor. Yosun peeling yaptıranlar uygulamanın ardından birkaç gün ciltlerinde kuruluk hissettiklerini ifade ediyor. Yosun peeling soyulmaları üç ya da beş gün içinde kendini gösteriyor. İşte bu aşamada cildi doğru ürünlerle ve yeterli miktarda nemlendirmeye dikkat etmek gerekiyor. 

Yosun Peeling’in Yan Etkileri Var mıdır?

Yosun Peeling’in Yan Etkileri Var mıdır?

Yapılan gözlemler yosun peeling’inin bilinen herhangi bir yan etkisinin olmadığını ifade ediyor. Tabii tüm cilt bakım prosedürleri gibi bu peeling’in de belirli aralıklarla yapılması öneriliyor. Ayrıca cildin hassassa veya yaptıracağın yosun peeling uygulamasının içeriğinde bulunan herhangi bir maddeye alerjin varsa bu işlemi kesinlikle yaptırmamalısın. Peki, buna kim karar verecek? Tabii ki dermatoloğun! Yani yosun peeling yaptırmadan önce mutlaka dermatoloğunu ziyaret etmelisin.

Editörün Favorisi: Koyu leke görünümünü gidermeye yardımcı olacak bir çözüm daha biliyoruz: L'Oréal Paris Revitalift Clinical %12 Saf C Vitamini Aydınlatıcı Serum! Yüzde 12 saf C vitamini, E vitamini ve salisilik asitle formüle edilen bu serum cildinin daha aydınlık, daha canlı ve daha bakımlı görünmesi için birebir!

Yosun peeling ile ilgili tüm detaylara hakim olduğuna göre artık yaptırıp yaptırmama konusunda kararını verebilirsin. Unutma, cildine yatırım geleceğine yatırımdır!

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap