1 Dakikanı Ayır ve Sokak Tacizine Dur de!

Cilt Bakımı

Yazın leke giderici serum ve leke kremleri kullanılır mı?

3 dk.
Yazın leke giderici serum ve leke kremleri kullanılır mı?
Damla Yılmaz

Damla Yılmaz

Blogger

+ Tüm yazıları

Çoğumuzun, özellikle de cilt lekelerine sahip olanların aklı, 'yazın leke giderici serum kullanılır mı, kullanılmaz mı?' konusuna takılmış vaziyette. Yazın da cildimizin kusursuz ve aydınlık görünmesini istiyoruz ama bir yandan da asit içerikli serumların yüzümüzde leke bırakmasından korkuyoruz. Yazın güneşin etkisiyle nasıl leke giderici serum kullanılacağı konusunda herkesin farklı bir görüşü var. Biz de, Cildimveben.com editörleri olarak bu konuyu detaylı araştırdık ve cildimiz için en faydalı sonucu bulduk. Şimdi, yazın lekelerin için nasıl cilt bakımı yapman gerektiğini anlatıyoruz!

Yazın leke açıcı krem veya leke serumu kullanılır mı?

Yazın leke açıcı krem veya leke serumu kullanılır mı?

Evet, kullanılır. Yüzümüzde lekeler, aslında en çok yazın beliriyor. Güneşten etkilenen cildimizde kalıcı güneş lekeleri meydana gelebiliyor. Bu nedenle yaz aylarında denetimi ele almak ve lekelere karşı hızlı müdahale etmek çok önemli!

Peki, yazın leke serumu nasıl kullanılır? Yaz aylarında leke serumu veya leke açıcı krem kullanmanın tek şartı var, cildini güneşten korumak! Bunun için yazın leke serumu kullananlar iki farklı yolu öneriyor. Ya leke açıcı serum ve kremini sadece geceleri süreceksin, ya da sabahları leke kremi sürüp, dışarı çıkarken SPF 50+ güneş kremi ile cildini koruyacaksın. Eğer cildini güneşten korumak konusunda kendine güvenmiyorsan, dışarı çıkarken güneş kremini unutma eğilimin varsa leke kremlerini gündüzleri hiç kullanmanı önermiyoruz. Çünkü leke krem ve serumların içeriğindeki asitler, aşırı güneş ile birleştiğinde cildinde yeni leke oluşturmaya müsait hale gelir. 

Yazın leke karşıtı hangi içerikleri kullanmalıyım?

Yazın leke karşıtı hangi içerikleri kullanmalıyım?

Leke açmak ve cildindeki koyu lekelerin görünümünü azaltmak için ihtiyacın olan en değerli asit, Traneksamik Asit. Doğru oranda kullanılan Traneksamik Asit, inatçı lekelerin görünürlüğünü azaltma konusunda uzman. Cildinde hasar bırakmadan, tahriş etmeden renk eşitsizliğini düzenler, cilt tonunun daha aydınlık görünmesini sağlar. 

SkinCeuticals Discoloration Defense Serum

Discoloration Defense Serum

En iyi leke serumunu bizlere sorarsan, bizim favorilerimizden birinin, SkinCeuticals Discoloration Defense Serum olduğunu söyleriz. Cilt lekeleri ve cilt bakımında uzman olan SkinCeuticals, en iyi leke karşıtı içerikleri formülünde birleştirerek bizleri hiç şaşırtmadı!

Discoloration Defense Serum'un içeriğindeki Traneksamik asit sayesinde ciltteki leke görünümü açıyor ve niasinamid ve HEPES aracılığı ile cildin daha aydınlık ve eşitlenmiş görünmesini sağlıyor. SkinCeuticals serumu kullananlar iki hafta içinde cildinde daha aydınlık, fresh ve pürüzsüz bir görünüm oluştuğunu söylüyorlar. 

Sen de yaz kış demeden, cildindeki leke problemini azaltmak, yüzündeki renk eşitsizliğini düzenlemek ve daha parlak görünen bir cilde ulaşmak için leke serumu kullanmalısın. Discoloration Defense Serum'u günde iki defa olmak üzere cildine 3-5 damla uygulayabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense SPF 50

SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense SPF 50

Yazın leke kremi kullanmak kadar güneş kremi kullanmak da çok önemli. Yeni leke oluşumunu engellemek için mutlaka yaz aylarında SPF 50 güneş kremi kullanmalısın. Özellikle leke açıcı serumunu uyguladıktan sonra ortalama 5-10 dakika bekle ve güneş kremini uygula. Şimdi güvenle dışarı çıkabilirsin. 

En iyi güneş kremi önerisi isteyenler için SkinCeuticals Advanced Brightening UV Defense SPF 50'den bahsetmek istiyoruz. Leke görünümünden şikayetçi olanlar, içeriğinde %1 Traneksamik Asit, niasinamid ve mika olan bu güneş kremini çok sevecekler. Çünkü Advanced Brightening UV Defense SPF 50, cildini güneşten korurken, aynı zamanda cildindeki lekeleri azaltıyor ve renk eşitsizliğini düzenliyor. Geniş spektrumlu UVA&UVB koruması sayesinde artık leke serumu uyguladıktan sonra da dışarı çıkabileceksin. SkinCeuticals güneş kremi, cildindeki koyu lekelerin etkili bir şekilde azaltacak ve yaz aylarında daha pürüzsüz görünmeni sağlayacak. 

Artık yaz aylarında leke bakımının nasıl yapıldığını öğrendin!

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap