Cilt Bakımı

Tatil Valizine Hangi Cilt Bakım Ürünlerini Koymalısın?

3 dk.
Tatil Valizine Hangi Cilt Bakım Ürünlerini Koymalısın?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Tatil valizi hazırlarken cilt bakım ürünlerini unutmamalısın. Yaz tatiline çıkmadan önce tatilde ihtiyacın olan cilt bakım ürünlerini belirleyerek valizini hazırlamaya başlamalısın.

Tatil çantası hazırlarken, günlük kullandığın cilt bakım ürünlerine ek olarak yaz tatilinde ihtiyacın olacak ürünleri de yanına almalısın. Genellikle yaz tatillerinde kağıt maske gibi pratik ve etkili ürünler daha çok kullanılıyor. Hem cildinin ihtiyacını, hem de senin kullanım alışkanlıklarını düşünerek tatil valizini en minimal şekilde hazırlamanı öneririz. Tatile gitmeden önce mutlaka al dediğimiz ürünleri bu makalemizde bulabilirsin. 

Kağıt maske

Kağıt maske

Tatil valizine mutlaka eklemeni önerdiğimiz cilt bakım ürünlerinin başında kağıt maskeler geliyor. Hem valizinde yer kaplamayan, hem de tatilde çok işe yarayacak olan kağıt maskelerden en az 3-4 tane yanında bulundurmalısın. 

Yaz aylarında bizim en sık kullandığımız kağıt maskelerden biri Garnier Ampul Maskeler. Süper besinlerden destek alan kağıt maskeler, 5 dakika içinde flaş etki vererek cildi daha bakımlı, ışıltılı ve canlı gösteriyorlar. Garnier ampul maskeler yorgunluk karşıtı, sıkılaştırıcı ve detoks etkili olmak üzere 3 farklı gruba ayrılıyor. Cildinin ihtiyacına göre ampul maskelerden birini seçerek yüzünde anında dinlenmiş ve enerjik bir görünüm elde edebilirsin. Garnier maskelerin en sevdiğimiz özelliği sadece 5 dakika içinde çok hızlı etki göstermeleri. İçeriğinde konsantre yoğun formüller olduğu için anında gözle görülür sonuçlar elde edebiliyorsun. Tatilde plaj partilerine hazırlanırken temiz cildine maskeyi yerleştir ve 5 dakika bekle. Sürenin sonunda cildindeki değişime inanamayacaksın.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Micellar Su

Misel su

Tatil valizi yaparken cilt temizleyici bakım ürünleri hep unutulur. Makyaj malzemeleri, bakım kremleri derken temizleyici ürünler için valizde pek yer kalmıyor. Fakat tatil boyunca cilt pürüzsüzlüğünü korumak istiyorsan yanına ilk olarak alman gereken ürünlerin başında micellar su geliyor. Tatile giderken yanına mutlaka suya dayanıklı makyaj malzemelerini dahi temizleyebilen bir micellar su almalısın. Bizim her tatil çantamızın vazgeçilmezi, Garnier Çift Fazlı Micellar Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu'nu sana da öneririz. 

Argan yağı içeren Garnier Micellar, tek adımda makyajı temizliyor ve cildin rahatlamasına yardımcı oluyor. Beach partilerden sonra ter ve yağlanma ile birlikte gözeneklerine nüfuz eden kalıntıları micellar suyla pratik bir şekilde temizleyebilirsin. Tek bir ürünle cildini temizlemek ve makyajdan arındırmak istiyorsan Garnier micellar su tam sana göre bir tercih olacak. Tatil valizinde çok yer kaplamasını istemiyorsan seyahat boy micellar suları yanına alabilirsin. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Ferahlatıcı nemlendirici

Ferahlatıcı nemlendirici

Tatile giderken sıcaklarda ağırlık yapmayan ve cildini ferahlatan nemlendiricileri yanına almalısın. Klasik nemlendiriciler yaz sıcağı ile birlikte cildinde yağlanma yapabilir ve cildinin hassaslaşmasına yol açabilir. Tatile giderken mutlaka denemeni önerdiğimiz cilt bakım ürünlerinden biri Garnier Hyaluronik Aloe Nemlendirici Jel!

Jel formundaki bu nemlendirici, cildini hızlı bir şekilde nemlendirirken anında ferahlama hissi yaratıyor. Sıcaklardan bunalan cildini serinletmek için daha etkili bir ürün daha düşünemiyoruz. %96 doğal kaynaklı içerikten meydana gelen Hyaluronik Aloe Nemlendirici Jel, Hyaluronik asit ve Aloe Vera'nın gücünden yararlanıyor. Hyaluronik asit, cildindeki nem tutma kapasitesini arttırarak 48 saate kadar nemli bir his yaratıyor. Aloe Vera ise, cildine bakım yaparak daha sağlıklı ve ışıltılı görünmene yardımcı olur. Yaz tatilinde cildinin daha pürüzsüz ve neme doymuş görünmesini istiyorsan Garnier nemlendiriciyi valizine eklemelisin. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap