Sivilce (Akne)

Sivilceli Ciltlerin İlk Başlayacağı Ürün Önerileri!

3 dk.
Sivilceli Ciltlerin İlk Başlayacağı Ürün Önerileri!
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Yüzünde ilk sivilcelerin yerini almaya başladıysa artık sivilceli ciltler için cilt bakımı dosyasını açma zamanın geldi demektir. Genellikle ilk sivilceler ergenlik döneminde çıkmaya başlasa da bazı kişilerde yetişkin sivilcesi olarak da karşımıza çıkabiliyor. Pürüzsüz cildine gölge düşmesini engellemek için sivilcelerin yayılmadan mutlaka önlem almalısın. Sivilceli cilt bakımı nasıl yapılmalı? Yüzde çıkan ilk sivilcelere nasıl müdahale etmen gerektiğini anlatıyoruz.

Sivilceli cilt bakımı nasıl olmalı?

  Sivilceli cilt bakımı nasıl olmalı?

İlk ergenlik sivilcesi yüzünde çıktı! Şimdi ne yapacaksın? Ergenlik sivilcelerin veya cildinde çıkan ilk sivilcelere nasıl bakım yapacağın çok önemli. Çünkü ne kadar erken cilt bakımına başlarsan o kadar hızlı sonuç alabilirsin.

Cildinde ilk sivilcen çıktıktan sonra dikkat etmen gereken en önemli konu: Temizlik. Cilt temizliğini çok sıkı tutmalı, makyajla uyumaktan kaçınmalısın. Makyaj yapmadığın günlerde, sadece renkli nemlendirici kullandığın veya sadece güneş kremi sürdüğün zamanlarda bile mutlaka eve geldiğinde cildini temizlemelisin. Siyah nokta ve sivilce oluşumunun en yaygın nedenlerinin başında gözeneklerinde biriken yağ ve kir olduğunu unutmamalısın. 

Ergenlik dönemi cilt bakımında yüz temizleyicisi ve cilt tipine uygun nemlendirici krem dışında yoğun olarak başka cilt bakım ürünü kullanmana gerek yok. Az ve öz bakım ürünleriyle sivilceli cildine en iyi bakımı yapacağına eminiz.

Editörün Favorisi

Hangi cilt bakım ürünlerini tercih etmeli?

Akneye eğilim gösteren ciltler, yağsız formülü olan ve cildi ağırlaştırmayan cilt bakım ürünlerini kullanmalı. Yağlı ve akneye eğilim gösteren cilt tipleri için uygun olan yüz yıkama jeli ve nemlendirici bakım kremi senin için doğru tercih olacak. 

İlk cilt problemlerini ve cildinin daha kusursuz görünmesine yardımcı olacak bir bakım kiti biliyoruz. La Roche Posay Effaclar Tanışma Kiti, ergenlik döneminde ortaya çıkan aşırı yağlanma problemini azaltıyor, cildini derinlemesine temizleyerek akne ve siyah nokta oluşumunun önüne geçiyor. Şimdi gel, akneye eğilim gösteren bu kite daha yakından bakalım.

La Roche Posay Effaclar Kit

La Roche Posay Effaclar Jel

La Roche Posay Effaclar Jel, bizim bugüne kadar kullandığımız en iyi yüz yıkama jellerinden biri. Yüzü kurutmadan, ağırlaştırmadan ve en önemlisi yağlandırmadan temizleyen bu temizleme jelini senin de çok beğeneceğine eminiz.

Cilt problemleri ilk oluşmaya başladığında, günlük kullandığın yüz yıkama yıkama jelini değiştirerek akneye eğilim gösteren ciltler için arındırıcı temizleme jelleri kullanmaya başlamalısın. Effaclar Jel'in yatıştırıcı özelliği ve cilt ile uyumlu pH oranı sayesinde cildin ilk kullanımdan itibaren daha temiz görünmeye başlar ve cilt problemlerin kontrol altına alınır. Unutma, makyaj yapmasan dahi günde iki kere mutlaka yüzünü temizlemelisin. 

La Roche Posay Effaclar Duo (+)

Akneye eğilim gösteren cildini temizledikten sonra, sıra cilt problemlerine karşı etki gösterecek bakım kremlerine geliyor. La Roche Posay Effaclar Duo (+) bakım kremi, cildindeki kusurların düzelmesini sağlar ve cildinde yeni kusurların ve siyah nokta oluşmasına engel olur. Üstelik etkisini 12 saatten itibaren göstermeye başlıyor.

Effaclar Duo (+) bakım kremi, yağlı ve akneye eğilim gösteren ciltler için uygun. Hipoalerjenik yapısı sayesinde cildinde hassasiyet oluşturmuyor ve komedojenik olmadığı için gözeneklerinin tıkanmasına yol açmıyor. Hem genç hem de yetişkin arkadaşlarımıza önerdiğimiz Effaclar Duo (+) krem sayesinde bugüne kadar birçok kişi cilt kusurlarından kurtulmayı başardı. Şimdi sırada sen varsın! Effaclar Duo (+) kremi günde iki kere temiz cildine uygulayabilirsin. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap