Cilt Bakımı

Sabahları Yüz Şişliğini Gidermenin Yolları

3 dk.
Sabahları Yüz Şişliğini Gidermenin Yolları
Damla Yılmaz

Damla Yılmaz

Blogger

+ Tüm yazıları

Sabahları yüzü şiş uyananlar bu durumun ne kadar rahatsız edici olduğunu bilirler. Sabahları yüzün şiş uyanmasının sebepleri kişiden kişiye değişebilir. Bazı günler yüzün şiş uyanırken, bazı günler yüzün hiç şişmeyebilir. İşte bu dilemmanın sebebini araştırıyoruz.

 Sabahları uyandığımızda yüzümüz neden şiş olur? Sabahları oluşan şişliği azaltmak mümkün mü? Her şeyden önemlisi sabahları aydınlık ve pürüzsüz görünmenin sırları neler?

Sabahları yüzümüz neden şişer?

Sabahları yüzümüz neden şişer?
  • Sabahları yüz şişmesinin en yaygın sebeplerinin başında uyku pozisyonu gelir. Yüz üstü uyumak veya sağa sola doğru yan uyumak yüzün kırışmasına ve şişmesine neden olabiliyor. Bu nedenle yüzde ödem olmasını engellemek için sırt üstü uyumanı öneririz. Böylece sabahları cildin doğal görünür.
  • Vücudun su tutmasını önlemek için akşamları tuzu azaltmanı öneririz. Akşamları soda içmek, tuzlu balık, peynir ve kraker tüketmek de vücudundaki sıvının tutulmasını arttırır. Geceleri uyumadan önce sodyum tüketimini kesmelisin. 
  • Makyajla uyumak da sabahları kusursuz görünmene engel olabilir. Ten makyajını silmemek, göz makyajıyla uyumak cildinin yağlanmasına yol açabilir. Makyajla uyuyanlar sabahları gözlerini açarken zorlanır ve cilt kusurlarıyla karşılaşabilirler. Bunun önüne geçmek için uyumadan önce mutlaka cildini temizlemeli ve nemlendirmelisin. 
  • Regl döneminde de kadınlar sabahları yüzlerinin daha şiş göründüğünü tecrübe ediyorlar. Menstruasyon döneminde vücudumuz daha fazla sıvı tuttuğu için genel olarak ödemli ve şişkin olmaya müsait olur. Bu etkileri sadece regl dönemi başlamadan 1-2 gün önce görebilirsin. Sonra kendiliğinden vücudundaki ödem atılacaktır. 
  • Sabahları şiş bir cilde uyanmanın sebeplerinden biri de alerjilerdir. Toz, tüy ve polen alerjisi olan kişiler, sabahları kızarık ve şiş görünebiliyorlar. Sabahları başlayan hapşırık krizleri de yüzünün daha fazla kızarmasına ve şişmesine yol açabilir

Sabahları olan yüz şişliği nasıl giderilir?

Sabahları olan yüz şişliği nasıl giderilir?

Sabahları yüzün şiş uyanıyorsan eminiz klasik ödem atıcı yöntemleri denemişsindir. Gözlerinin üzerine çay poşeti koymak, sodayla yüz yıkamak veya ödem atıcı çaylar içmek... Bunların hiç biri tek başına işe yaramaz. Yüzündeki ödemin azalması ve gözlerinin daha doğal görünmesi için gece bakımını eksik etmemelisin. Gece uyumadan önce cildinin neme doymasını sağlamalı ve cilt bakımı yapmanı öneririz. 

Sabahları şiş yüzünün doğal görünmesini sağlamak ve hızlıca ödem atmak için kaçınman gereken en önemli adım: makyajla şişkinliği gizlemek! Şiş gözlerini ve ödemli yüzünü gizlemek için hızlıca makyaj masasına oturmak gözeneklerini kapatabilir ve ödeminin hızlı atılmasına engel olabilir. Eğer evden hızlıca çıkman gerekiyorsa renkli nemlendirici ve maskara seni kurtaracaktır!

Doğal yağlarla tanış

Doğal yağlarla tanış

Sabahları yüzünün şişmesini ve ödem toplamasını engellemek istiyorsan doğal yağ içeriklerini cilt bakımına taşmalısın. Kiehl's Midnight Recovery Concentrate Serum, %99.8 oranında temel ve botanik yağlardan oluşuyor. Gece boyunca cildinin onarılmasına ve yenilenmesine yardımcı olan bu bakım serumu, sabahları daha aydınlık ve dinlenmiş bir cilde uyanmanı sağlıyor. 

Akşam sefası yağı, lavanta yağı ve Skualan yağı gibi değerli yağlar içeren Kiehl's serum, düzenli olarak kullanıldığında cildin dinlenmiş ve aydınlık görünmesine yardımcı olur. Sabahları cildi yorgunluk izlerinden arındırmak ve daha sıkı görünmek için akşam uyumadan Kiehl's Midnight serumu cildine uygulamalısın. Bu serumu kullandıkça uyku pozisyonundan dolayı meydana gelen ince kırışıklıkların azaldığını ve cildinin daha pürüzsüz göründüğünü fark edersin. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Göz çevresindeki ödemi azalt

Göz çevresindeki ödemi azalt

Sabahları uyandığında göz çevresinin şiş olduğunu ve göz altınlarının koyulaştığını görüyorsan Kiehl's Midnight Recovery Eye göz bakım kremi ile tanışma zamanı geldi demektir. Göz çevresini anında nemlendiren, gözle görülür şekilde şişkinlik ve ince çizgi görünümünü azaltmaya yardımcı olan bu göz kremi, göz altı torbalarına karşı da etki gösteriyor. Göz altının daha pürüzsüz ve dinlenmiş görünmesini sağlayan Kiehl's göz kremini sadece akşamları göz çevresine uygulamalısın.

Midnight Recovery Eye Krem'in en sevdiğimiz özelliği ise Tavşan Kirazı içermesi! Ödem atıcı olarak bilinen tavşan kirazı, göz altındaki şişkinliğin azalmasına yardımcı olarak cildinin doğal güzelliğini ortaya çıkarır. Mikro kan dolaşımının düzenlenmesi ve göz altındaki şişliğin azalması için her akşam Kiehl's göz kremini düzenli olarak kullanmaya başlayabilirsin. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap