Cilt Bakımı

Profesyonel Cilt Bakımı Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

4 dk.
Profesyonel Cilt Bakımı Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Tazelenmiş, pürüzsüz ve canlı bir cilt görünümü hepimizin hayali. Bunun için en etkili ve kestirme yollardan biri de profesyonel cilt bakımı. Peki, profesyonel cilt bakımı yaptırdıktan sonra o tatmin edici cilt görünümünü korumak ve cilt sorunlarının yeniden ortaya çıkmasını önlemek için nelere dikkat etmen gerektiğini biliyor musun?

Cildin ölü derilerinden arınmasını sağlamak, lekeli cilt görünümünü hafifletmek, gözenekleri temizlemek ve dengeli bir cilt dokusu elde etmek… Profesyonel cilt bakımıyla cildine yönelik tüm bu isteklerini gerçeğe dönüştürebilirsin. Peki ya sonra? Profesyonel cilt bakımından sonra yapılması gerekenleri bilerek bu süreci çok daha problemsiz geçirmen mümkün. Cildimveben.com editörleri olarak bu yazımızda, cilt bakımından sonra dikkat edilmesi gerekenleri senin için bir araya getirdik. Cilt bakımından sonra ne yapılmalı öğrenmek için rehber niteliğindeki bu içeriğimizi son satırına kadar okumanı öneririz.  

Profesyonel Cilt Bakımı Nedir?

Profesyonel Cilt Bakımı Nedir?

Profesyonel cilt bakımı, diğer bir adıyla medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünler ve ileri teknoloji cihazlarla uzmanlar tarafından yapılan bakım işlemlerini ifade ediyor. Genellikle cildin yoğun şekilde temizlenmesini hedef alan bu cilt bakım prosedürleri, cilt görünümünün yenilenmesi için son derece etkili bir seçenek sunuyor. Profesyonel cilt bakımı uygulamalarında öne çıkan işlemler ise şu şekilde: 

  • Kimyasal peeling

  • Karbon peeling

  • Mezoterapi

  • Altın iğne

  • Dermapen

  • Leke tedavisi

  • Hydrafacial

  • PRP tedavisi

Profesyonel Cilt Bakımından Sonraki Süreç Neden Önemli?

Profesyonel Cilt Bakımından Sonraki Süreç Neden Önemli?

Profesyonel, yani medikal cilt bakımından sonra cilt yüzeyi tazelendiği için eskisine kıyasla daha savunmasız olabiliyor. Tabii ki bu durum uygulanan bakım türüne göre değişiklik gösteriyor. Ancak çoğunlukla profesyonel uygulamalardan sonra hassasiyet, kızarıklık ve kuruluk gibi geçici cilt sorunları meydana gelebiliyor. Bu aşamada pek çoğumuz profesyonel cilt bakımı sonrası krem sürülür mü ve bunun gibi çeşitli birçok sorunun yanıtı arıyoruz. 

Profesyonel cilt bakımından sonra yapılması gerekenler arasında ilk olarak, doğru bakımı etkili bakım ürünleriyle yapmak yer alıyor. Hangi cilt yapısına sahip olursan ol; cildini yatıştıracak, besleyecek ve dış etkenlere karşı çok daha güçlü olmasını sağlayacak ürünler tercih etmeye özen göstererek profesyonel cilt bakımından alacağın sonuçların çok daha uzun vadeli olmasını sağlayabilirsin.

Profesyonel Cilt Bakımından Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Profesyonel Cilt Bakımından Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Profesyonel cilt bakımının ardından cildinin toparlanma sürecini desteklemek tahmin ettiğinden çok daha önemli. Aşağıda profesyonel cilt bakımından sonra nelere dikkat etmen gerektiğini sıraladık. Hadi bakalım:

Mutlaka Güneş Kremi Kullan

Günlük cilt bakım rutininden sonra bile oldukça önemli bir adım olan güneş kremi kullanımı, profesyonel cilt bakımından sonra çok daha kritik bir ihtiyaç haline geliyor. Profesyonel bakım yaptırdıktan sonra mutlaka cilt tipine uygun bir güneş kremi sürmeli ve gün içerisinde belirli aralıklarla güneş kremini tazelemelisin. Güneş kreminin ardından dilersen cilt bakımından sonra makyaj uygulamalarına devam edebilirsin. 

SkinCeuticals Ultra Facial Defense SPF 50

Editörün Önerisi: SkinCeuticals Ultra Facial Defense SPF 50 güneş koruyucu kremi profesyonel cilt bakımından sonrası için tercih edebilirsin. Tüm cilt tiplerine uyum sağlayan, nemlendirici özellikli ve yüksek güneş koruması sağlayan Ultra Facial Defense SPF 50, profesyonel cilt bakım uzmanlarının da güneş koruyucu önerilerinden biri. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Nemlendirici ve Onarıcı Bakım Ürünleri Kullan

Profesyonel cilt bakımı yaptırdıktan sonra cildinin nem dengesini korumak ve cilt bariyerini onarmak için bakım ürünü seçimine ve kullanımına özen göstermelisin. Kimyasal içeren medikal bakım işlemlerinin ardından kuruyan cildini nemlendirerek pürüzsüz bir görünüm elde edebilir ve yeni cilt kusurlarının oluşumunu minimuma indirebilirsin. 

SkinCeuticals TRIPLE LIPID RESTORE 2:4:2

Editörün Önerisi: Profesyonel cilt bakımının ardından SkinCeuticals TRIPLE LIPID RESTORE 2:4:2 onarıcı cilt bakım kremini günlük rutinine ekleyebilirsin. Yaşlanma karşıtı lipid yenileyici özelliği ve cildi nemlendiren formülü sayesinde bu onarıcı bakım kremi, cildinin daha dolgun ve canlı görünmesine destek olacak. 

Antioksidan İçeren Serumları Tercih Et

Cilt görünümünü tazelemek ve profesyonel cilt bakımından sonra cildinin iyileşmesini hızlandırmak için antioksidan içeren serumları tercih edebilirsin. Cilt hücrelerinin yeniden yapılanmasını destekleyen ve kolajen üretiminin artmasına yardımcı olan bu serumlarla cildine güçlü bir destek sağlayabilirsin.

SkinCeuticals Serum 10

Editörün Önerisi: SkinCeuticals Serum 10 ile cilt görünümünün kalitesini artırabilir ve medikal bakım sonrasında hassaslaşan cildine ihtiyacı olan bakımı yapabilirsin. Yüzde 10 saf C vitamini ve ferulik asit ile zenginleştirilmiş formülü ile bu antioksidan zengini serum,  cildin savunma mekanizmasını tek başına dahi kuvvetlendirecek güce sahip. 

Cildine Aşırı Yüklenme

Profesyonel bakımın ardından cilt bariyerinin doğal durumuna dönmesi ve cildin iyileşmesi için izleyebileceğin en iyi yollardan biri, cildini biraz da rahat bırakmak. Bir süre boyunca cildine gün aşırı peeling yapmamalı, tahrişe sebebiyet verecek toniklerden uzak durmalı ve sert kimyasallardan kaçınmalısın. Böylece cildin kendi dengesini bulacak ve iyileşme süreci hızlanacak.

Profesyonel cilt bakımından sonra yapılması gerekenler için önerilerimizi dikkate alabilir ve kusursuz cildinin keyfini sonuna kadar çıkarabilirsin. Cilt bakım rutinlerine doğru bir şekilde devam edebilmek için cilt bakım sıralaması konusuna da dikkat etmen gerektiğini hatırlatmak isteriz!

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap