La Roche-Posay Fırsatları

HEMEN AL

CeraVe Fırsatları

HEMEN AL

Vichy'de Fırsatlar!

HEMEN AL

Vücut Nemlendirme

Kuruyan vücudunu nasıl iyi bir şekilde nemlendirebilirsin?

4 dk.
Kuruyan vücudunu nasıl iyi bir şekilde nemlendirebilirsin?
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Vücut kuruluğunu gidermek ve vücudunu iyi bir şekilde nemlendirmen için bildiğimiz tüm cilt bakımı sırlarını anlatıyoruz!

Yüzümüze yaptığımız bakım ne kadar önemliyse, aynı şekilde vücudumuza da bakım yapmak o kadar önemli. Bunun da ilk adımı, temizlikten sonra vücudu iyi bir şekilde nemlendirmek. Yüzün neme ihtiyaç duyduğu gibi vücudunun da neme ihtiyacı var. Her ne kadar yağlı veya karma cilde sahip olsan bile, vücudun yüzüne oranla çabuk kuruyor olabilir. İşte kuruyan vücudunu iyi bir şekilde nemlendirmenin ve nemini kaybetmesine engel olmanın yolları!

Editörün Önerisi: Eğer cildin çok kuruysa ve atopiye eğilim gösterdiğini düşünüyorsan mutlaka bir dermatoloğa danışman gerektiğini sakın unutma.

Her zaman bol su iç!

Her zaman bol su iç!

Cildin nemini karşılayabilmesi ve nem kazanması için su içmenin ne kadar önemli olduğunu biliyor olmalısın. Gün içinde ihtiyacın olan suyu içmeyi ihmal etmemelisin. Bu da sana, tam da şu an bir bardak su içmen için bir hatırlatıcı olsun!

Kuruluğa iyi gelecek içerikler tercih et

Kuruluğa iyi gelecek içerikler tercih et

Çok kuruyan bir cilt, bariyeri zayıf bir cilt demek. Cilt bariyerin zayıfladığında da neler olacağını hemen söyleyelim: Öncelikle cildin nem tutma kapasitesini kaybedeceği için var olan nem de uçup gidecek. Daha sonra da cildinin alt katmanları çevresel faktörlere ve alerjenlere daha savunmasız bir hale gelecek, hatta atopiye eğilim göstermeye başlayacak. Bu yüzden, eğer kuru bir cilde sahipsen, cildinin bariyerini güçlendirecek içerikleri barındıran vücut bakım ürünleri kullanmalısın.

Cilt kuruluğuna iyi gelen içerikler shea yağı ve niasinamid, cildine ihtiyacı olan nemi verme konusunda en başarılı içeriklerden. Özellikle niasinamid, cilt bariyerini onarma özelliği ile kuru ciltler için son derece faydalı. Bunun dışında kuruluğun verdiği rahatsızlık hissini azaltmak ve cildini yatıştırmak için Aqua Posae Filiformis de son derece etkili.

Editörün Favorisi

la roche posay liğikar serisi

Kuru ciltler için nemlendirme ve rahatlatma özelliği bulunan bu içerikleri hangi vücut nemlendiricilerinde ve temizleyicilerde bulabileceğini merak ediyorsan, sana kuru cildimizde denediğimiz ve sonuncundan çok memnun kaldığımız bir seri önerebiliriz: La Roche Posay’in Lipikar serisindeki Lipikar Syndet AP+ vücut yıkama jeli ve Lipikar Baume AP+M nemlendirici balsamı kuru cildinde kullanmanı önerebiliriz.

Nazik temizleyiciler kullan

Vücut kuruması en çok duştan çıktıktan sonra karşılaşılıyor. Eğer sen de duştan veya banyodan çıktıktan sonra cildinin çok çabuk bir şekilde kuruduğunu fark ediyorsan, sabunsuz ve parfümsüz vücut temizleyicileri tercih edebilirsin. Duşta sert temizleyiciler kullanmak, cildinin hızlı bir şekilde kurumasına neden olabilir.

Editörün Favorisi

la roche posay lipikar syndet ap+

Eğer cildin çok kuruysa, hatta atopiye eğilim gösteriyorsa, vücudunu nazik bir şekilde temizlemek ve rahatsızlık hissini yatıştırmak için La Roche Posay Lipikar Syndet AP+ temizleme jelini önerebiliriz. Formülündeki shea yağı, niasinamid ve aqua posae filiformis ile cildi nazikçe temizleyen, rahatlamasına yardımcı olan bu temizleme jeli, parfüm içermiyor ve bebeklerde bile güvenle kullanılabiliyor.

Vücudunu her gün nemlendir

Vücut kuruluğunun önünde geçmek için, vücudunu düzenli bir şekilde nemlendirmelisin. Bunun için, kuruluğa engel olacak, cildinin nem kazanmasını ve rahatsızlık hissinin azalmasını sağlayacak bir nemlendiriciyi her gün uygulayabilirsin.

Editörün Favorisi

la roche posay lipikar baume ap+m

La Roche Posay’in Lipikar Baume AP+M nemlendirici balsamı, cildi anında yatıştırarak rahatsızlık hissinin azalmasına yardımcı oluyor. Ayrıca niasinamid içeriği ile cilt bariyerinin güçlenmesini de sağlıyor. Vücudunda günlük olarak kullanabileceğin iyi bir nemlendirici arıyorsan, Lipikar Baume’u deneyebilirsin.

Güneş korumasını ihmal etme

la rıche posay anthelios xl losyon

Cildinin çabuk kurumasının nedenlerinden biri de güneş ışınlarının zararlı etkileri. Buna engel olmak için uzun süre güneşte kalmamaya, güneşe çıktığında da iyi bir güneş koruması kullanmayı ihmal etmemelisin. La Roche Posay Anthelios XL losyonu, çok yüksek UVA ve UVB koruması içeriyor. Parfüm içermediği, beyaz iz ve yağlı bir his bırakmadığı için vücudunu güneşten korumak için rahatlıkla kullanabilirsin.

Kuruyan ellerini nasıl nemlendirebilirsin?

kuru eller için el kremi

Gelelim ellere: Vücudumuzda en sık kuruyan yerlerden biri de ellerimiz. Suyla çok sık temas ettiği için ekstra özen isteyen ve çok çabuk kuruyan ellerin için de iyi bir nemlendirici tercih etmelisin. Ellerindeki cilt bariyerini güçlendirmek, nemini kaybetmesini sağlamak için onarıcı özellikte bir el kremi kullanabilirsin.

La Roche Posay’in Cicaplast Baume B5, kuruyan ve çatlayan eller için biçilmiş kaftan! Formülündeki Madecassoside ve panthenol ile kuru ve tahriş olmuş elleri nemlendiren, bariyerini güçlendiren, daha esnek ve nemli olmasını sağlayan bu el kremini yanından ayırmamanı şiddetle öneririz.

Kuruluğun neden olduğu ani rahatsızlık hissini nasıl giderebilirsin?

Eğer cildin çok kuruysa, hatta atopiye eğilim gösteriyorsa, ani gelen kaşıntı ve rahatsızlık hissini azaltmak için yanında her an bir krem taşıman gerekebilir. Böylece hem kaşıntı hissini azaltabilir hem de cildini hemen yatıştırabilirsin.

Editörün Favorisi

la roche posay lipikar stick ap+

La Roche Posay’in Lipikar Stick AP+’si, stick formda ve her zaman yanında taşıyabileceğin bir forma sahip. Stick formda olduğu için özellikle cildin kaşındığında, kaşıma hissini taklit ederek harika bir rahatlama hissi veriyor. Formülündeki shea yağı, niasinamid ve madecassoside ile ciltteki rahatsızlık hissinin azalmasına da yardımcı oluyor.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap