Egzama (Atopik Dermatit)

İnceliyoruz: La Roche-Posay Lipikar Serisi

3 dk.
İnceliyoruz: La Roche-Posay Lipikar Serisi
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Cildimveben editörleri olarak dönem dönem kuruluk, kaşıntı, kızarıklık gibi cilt sorunları yaşayabiliyoruz. Tabii ki böyle dönemlerde de dermatoloğumuzun önerdiği ürünleri kullanıyoruz. İşte bu ürün serilerinden biri de La Roche-Posay Lipikar serisi. Sen de hassas, kuru ya da atopiye eğilimi olan cildin için bakım ürünleri arıyorsan, bu seriyi bizimle beraber keşfetmeye ne dersin?

La Roche-Posay Lipikar Serisi:

La Roche-Posay Lipikar Serisi

Hassas ciltler diğer cilt tiplerinden daha fazla özen ister. Özellikle kuruluk, kızarıklık, kaşıntı gibi şikâyetleri varsa mutlaka cilt tipine uygun bakım ürünleri kullanmaları gerekir. La Roche-Posay Lipikar serisindeki bakım ürünleri, hafif, yatıştırıcı ve nemlendirici özellikteki formülleriyle cildi yatıştırıyor. Seride nemlendirici kremler, vücut yıkama jeli, temizleyici yağlar ve stick ürünler bulunuyor. Hatta bu ürünlerin bazıları bebeklerin ve çocukların da kullanımına uygun.

La Roche-Posay Lipikar Serisi Kimler için Uygundur?

La Roche-Posay Lipikar Serisi Kimler için Uygundur?

Hassas cilde sahip Cildimveben editörlerinin favorisi olan bu bakım serisi, hassas, kuru, kaşınan, tahriş olmuş ciltlerin kullanımına uygun. Özellikle çok kuru ciltlerin nem ihtiyacını karşılıyor. Cildi nemlendirip yatıştırarak kaşınma hissinin azalmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda serideki ürünlerin çoğu, çocuk ve bebekler için de uygun. Yani ailece kullanılabilecek bir seri. :)

La Roche-Posay Lipikar Serisini Tanıyalım:

1.La Roche-Posay Lipikar Baume AP+ M Nemlendirici

İşe ilk önce serinin nemlendiricisinden başlayalım. Mikrobiyom, vücudumuzda yaşayan canlı mikroorganizmalar bütünüdür ve cilt mikrobiyom çeşitliliğindeki dengenin bozulması çeşitli cilt problemlerine sebep olabilir. La Roche-Posay Lipikar Baume AP+M nemlendirici, çok kuru ve atopiye eğilim gösteren ciltleri nemlendiriyor ve cildin mikrobiyom dengesini koruyarak cilt bariyerini güçlendiriyor. Ayrıca kuruluk sonucu oluşan kaşınma hissini azaltmaya yardımcı olarak, tekrarlama karşıtı da etki gösteriyor. Aynı zamanda bebek, çocuk ve yetişkinlerin kullanımına da uygun bir ürün.

Ürünü burada inceleyebilirsin

2. La Roche-Posay Lipikar Syndet AP+ Yıkama Jeli

La Roche-Posay Lipikar Syndet AP+ Yıkama Jeli

Çok kuru ve atopiye eğilim gösteren ciltlere özel bu vücut yıkama jeli, bebeklerde de, çocuklarda da kullanılabiliyor. Tüm vücudu ve elleri, nazikçe temizleyen bu yıkama jeli, cildi yatıştıran ve nemlendiren Shea Yağı ve Niacinamide içeriyor. Ayrıca cildi derinlemesine nemlendirdiği için yumuşacık bir cilde sahip olmamızı sağladığını da söylemeliyiz. :)

Ürünü burada inceleyebilirsin

3. La Roche-Posay Lipikar Stick AP+

La Roche-Posay Lipikar Stick AP+

Stick formdaki ürünler bizler için tam anlamıyla kolaylık! Bebeklerde, çocuklarda da kullanılabiliyor. Hatta bizce çantaya atmalık ürünlerden! :) Kaşınma ihtiyacının hafifletilmesine yardımcı olan bu ürün, stick formu sayesinde, kaşıma hareketini kolaylaştırıyor ve ciltteki rahatsızlık hislerinin hafifletilmesine yardımcı oluyor. İçerisinde besleyici Shea yağı ve yenileyici özelliğiyle bilinen madecassoside bulunuyor. Böylece cildi hem yatıştırıp hem besleyip hem de yeniliyor.

4. La Roche-Posay Lipikar Cleansing Oil

La Roche-Posay Lipikar Cleansing Oil

Çok kuru ve kaşınan ciltlere temizleyici yağ kullanımı öneriliyor. La Roche-Posay Lipikar Cleansing Oil de cildi kurutmadan temizliyor, kuruluk kaynaklı tahriş hissini azaltıyor ve kaşıntı hissini yatıştırıyor. Özellikle bu temizleyici yağın vücutta bıraktığı yumuşacık hissi çok seviyoruz! Ayrıca göz yakmayan formülü sayesinde bebeklerde ve çocuklarda da kullanılabildiğini söylemeden geçmeyelim.

5. La Roche-Posay Lipikar Lait Vücut Sütü

La Roche-Posay Lipikar Lait Vücut Sütü

Günlük kullanıma uygun bu vücut sütü, cildimizin yoğun neme ulaşmasına destek oluyor. Ciltte yağlı ve yapışkan bir his bırakmıyor ve çok kolay uygulanıyor. Bebeklerden yetişkinlere kadar ailece, günlük olarak kullanılabiliyor. Yatıştırıcı ve koruyucu özellikleri ile bilinen La Roche-Posay Termal Suyu içeriği ile cildimizi nemlendirirken yatışmasını sağlıyor. 

6. La Roche-Posay Lipikar Xerand

Bu günlerde ellerimiz hijyenik ürünlerden, sık yıkamaktan kupkuru oluyor! Ancak La Roche-Posay Lipikar Xerand el kremi hemencecik imdadımıza yetişti! :) Ellerimizi temizledikten sonra bu el kremini kullanıyoruz ve ellerimiz yumuşacık oluyor. Kullandıktan sonra hafif ve yağsız dokusu sayesinde el derisinde rahatlık, esneklik ve nemlendirici etki sağlıyor. Son dönemdeki vazgeçilmezlerimizden!

7. La Roche-Posay Lipikar Gel Lavant

Cilt temizliğinin öneminin arttığı bu günlerde bir diğer favori ürünümüz ise ailece kullanılabilen bu jel temizleyici! Cildimizi kurutmadan arındırıp temizleyen bu vücut jeli, içeriğindeki yatıştırıcı etkiye sahip Niacinamide ve lipid yenileyici Shea yağı ile cilt bariyerlerini onarmaya yardımcı oluyor. Göz yakmadığı için bebeklerde saç derisinin kullanımına uygun bir temizleyici. 

Önerilen cilt bakım rutini

Sana daha iyi bir deneyim sunabilmek için çerezler kullanıyoruz.
Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması ve Çerez Politikası metinlerini inceleyebilirsin.