Cilt Nemlendirme

İnceliyoruz: La Roche-Posay Cicaplast Krem

4 dk.
İnceliyoruz: La Roche-Posay Cicaplast Krem
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Son zamanlarda en sık kullandığımız ürünler cilt onarıcı kremler. Tabii ki bu kremler arasında da bir favorimiz var: La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Krem. La Roche-Posay onarıcı krem kullananlardan ve çok sevenlerden olarak Cildimveben.com okurlarına da bu kremden bahsetmek istedik! Şimdi, bu onarıcı nemlendirici kremi bizimle beraber incelemeye ne dersin? :)

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Krem Nedir?

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Krem Nedir?

Deri onarıcı krem kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Özellikle cilt hasarı oluşmuş ciltlerin onarılmasında en sık kullanılan kremlerden biri de La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Krem. Tahriş olmuş, kurumuş, zarar görmüş ciltleri onaran, yatıştıran ve koruyan bu krem, bizim de favorilerimizden.

En iyi cilt onarıcı kremlere bir göz attığımızda, içeriklerinde Madecassoside ve Panthenol olduğunu görüyoruz. La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 krem çeşitlerinin de içerisinde bu içerikler bulunuyor. 5% Panthenol ve Madecassoside ile cilt hasarı oluşmuş hassas ciltlerin onarılmasına yardımcı olurken, cilde bakım yapıyor.

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Kremler Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?

Bu krem, yukarıda da açıkladığımız gibi, cilt hasarı oluşmuş ciltleri onarmak için kullanılıyor. Cildimveben.com editörleri olarak bizler, aşağıdaki durumlarda da bu onarıcı kremi kullanıyoruz:

  • Bebeklerde pişiklerde,
  • Kaşıntı ve kızarıklıklarda,
  • Sıyrık gibi küçük yaralanmalar sonrasında kuruyan deriye,
  • Böcek ısırığında onarıcı bakım kremi olarak kullanıyoruz.

Cica - Madecassoside ne işe yarar?

Cica, madecassoside, centella asiatica... La Roche Posay Cicaplast kremlerin içerisinde bulunan bu mucizevi içerik, cilt onarımı konusunda son derece etkili. Centella Asiatica bitkisinden elde edilen bu içerik, özellikle tahriş, kızarıklık ve zarar görmüş cilt üzerinde iyileştirici bir etkisi var. Madecassoside içeriği hakkında daha detaylı bilgi almak için bu makalemize göz atabilirsin.

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Krem Çeşitlerini Tanıyalım:

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5’in 2 farklı çeşidi bulunuyor.

1.La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5

Bu krem, içerisindeki Madecassoside ile cildi onarmaya, 5% Panthenol ile kaşınma hissini azaltmaya ve yatıştırmaya yardımcı oluyor. Bebek, çocuk ve yetişkin cilt rahatsızlıklarında kullanılabiliyor. Vücut, yüz ve dudaklara uygulanabiliyor. Aynı zamanda hassas ciltler için de uygundur. Yumuşak yapısı sayesinde, kullanırken yapışkan his bırakmadan, cilt tarafından çabucak emiliyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

2.La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 SPF

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 SPF50

SPF 50 koruması ile güneş koruması sağlayan bu onarıcı krem, özellikle dövmeli ciltler tarafından en sık tercih edilen kremlerden. Güneş koruması sayesinde hem kırmızı ve kahverengi lekeleri önlemeye hem de dövmenin korunmasına yardımcı olur.

Ürünü burada inceleyebilirsin

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Krem Nasıl Kullanılır?

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Krem Nasıl Kullanılır?

Gelelim bu onarıcı bakım kremlerinin nasıl kullanıldığına! Her 2 krem de, her gün, ihtiyaç duyulan anlarda yıkanmış ve kurulanmış cilde uygulanabiliyor. Ancak La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 dudak ve çevresine uygulanabilirken, La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 SPF50 dudak ve dudak çevresine uygulanmıyor. Aynı zamanda her iki krem de göz çevresine uygulanmıyor. 

La Roche Posay Cicaplast Krem Çeşitleri

La Roche Posay Cicaplast Gel B5

La Roche Posay Cicaplast Gel B5

Hasar görmüş kuru cildi onarmaya ve yatıştırmaya yardımcı olan La Roche Posay Cicaplast Gel B5, cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı oluyor. Cilt yoğun bir şekilde kuruduğunda hassaslaşabiliyor ve gerginlik, kızarıklık, tahriş gibi problemler meydana gelebiliyor.

La Roche Posay Cicaplast Gel B5, formülündeki panthenol ile cildi yatıştırırken, madecassoside, ve hyaluronik asit ile cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı oluyor. Gliserin ile zengileştirilmiş silikon jel yapısı ise cilde çok kolau uygulanıyor ve masaj etkisi yaratıyor. Böylece cilt bariyeri güçlendirken, kuruluk kaynaklı rahatsızlık hisleri de yatışmış oluyor.

La Roche Posay Cicaplast Levres

La Roche Posay Cicaplast Levres

Tahriş olmuş, kurumuş, çatlamış ve zarar görmüş dudakları onarmak için, La Roche Posay Cicaplast Levres en büyük kurtarıcılarımızdan biri. Formülündeki MP Lipidler ile çevresel faktörlere karşı dudaklarda koruyucu bir bariyer oluştururken, dudakları onarıyor ve hızlıca yatışmasını sağlıyor.

Özellikle soğuk havalarda kuruyarak çatlayan dudakların üzerinde olşuturduğu bu bariyer sayesinde tahrişi azalma ve onarma özelliği gerçekten bir harika. Sürer sürmez verdiği rahatlıkla, dudaklarımız artık eskisi gibi çatlak ve kuru görünmüyor.

La Roche Posay Cicaplast Mains

La Roche Posay Cicaplast Mains

Son zamanlarda çok sık el yıkamak ve dezenfektan kullanmaktan ellerimiz iyice kurumuş durumda. Çok sık el yıkamanın cilt bariyerini zayıflattığını düşünürsek, hem ellerimize nem verecek hem de bariyerini onaracak bir el kremine çok ihtiyaç duyuyoruz.

La Roche Posay Cicaplast Mains, %4 Niacinamide ve %30 Gliserin içeren formülü sayesinde ellerin cilt bariyerini onarıyor, koruyor ve yatıştırıyor. Hızlı emilen ve yapışkan olmayan dokusu sayesinde ellere çok kolay uygulanıyor, hemen sonrasında bile elleri yine yıkama izin veriyor.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap