Cilt Nemlendirme

İnceliyoruz: La Roche-Posay Cicaplast Krem

2 dk.
İnceliyoruz: La Roche-Posay Cicaplast Krem
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Son zamanlarda en sık kullandığımız ürünler cilt onarıcı kremler. Tabii ki bu kremler arasında da bir favorimiz var: La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Krem. La Roche-Posay onarıcı krem kullananlardan ve çok sevenlerden olarak Cildimveben.com okurlarına da bu kremden bahsetmek istedik! Şimdi, bu onarıcı nemlendirici kremi bizimle beraber incelemeye ne dersin? :)

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Krem Nedir?

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Krem Nedir?

Deri onarıcı krem kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Özellikle cilt hasarı oluşmuş ciltlerin onarılmasında en sık kullanılan kremlerden biri de La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Krem. Tahriş olmuş, kurumuş, zarar görmüş ciltleri onaran, yatıştıran ve koruyan bu krem, bizim de favorilerimizden.

En iyi cilt onarıcı kremlere bir göz attığımızda, içeriklerinde Madecassoside ve Panthenol olduğunu görüyoruz. La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 krem çeşitlerinin de içerisinde bu içerikler bulunuyor. 5% Panthenol ve Madecassoside ile cilt hasarı oluşmuş hassas ciltlerin onarılmasına yardımcı olurken, cilde bakım yapıyor.

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Kremler Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?

Bu krem, yukarıda da açıkladığımız gibi, cilt hasarı oluşmuş ciltleri onarmak için kullanılıyor. Cildimveben.com editörleri olarak bizler, aşağıdaki durumlarda da bu onarıcı kremi kullanıyoruz:

  • Bebeklerde pişiklerde,
  • Kaşıntı ve kızarıklıklarda,
  • Sıyrık gibi küçük yaralanmalar sonrasında kuruyan deriye,
  • Böcek ısırığında onarıcı bakım kremi olarak kullanıyoruz.

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Krem Çeşitlerini Tanıyalım:

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5’in 2 farklı çeşidi bulunuyor.

1.La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5

Bu krem, içerisindeki Madecassoside ile cildi onarmaya, 5% Panthenol ile kaşınma hissini azaltmaya ve yatıştırmaya yardımcı oluyor. Bebek, çocuk ve yetişkin cilt rahatsızlıklarında kullanılabiliyor. Vücut, yüz ve dudaklara uygulanabiliyor. Aynı zamanda hassas ciltler için de uygundur. Yumuşak yapısı sayesinde, kullanırken yapışkan his bırakmadan, cilt tarafından çabucak emiliyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

2.La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 SPF

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 SPF50

SPF 50 koruması ile güneş koruması sağlayan bu onarıcı krem, özellikle dövmeli ciltler tarafından en sık tercih edilen kremlerden. Güneş koruması sayesinde hem kırmızı ve kahverengi lekeleri önlemeye hem de dövmenin korunmasına yardımcı olur.

Ürünü burada inceleyebilirsin

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Krem Nasıl Kullanılır?

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Krem Nasıl Kullanılır?

Gelelim bu onarıcı bakım kremlerinin nasıl kullanıldığına! Her 2 krem de, her gün, ihtiyaç duyulan anlarda yıkanmış ve kurulanmış cilde uygulanabiliyor. Ancak La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 dudak ve çevresine uygulanabilirken, La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 SPF50 dudak ve dudak çevresine uygulanmıyor. Aynı zamanda her iki krem de göz çevresine uygulanmıyor. 

Sana daha iyi bir deneyim sunabilmek için çerezler kullanıyoruz.
Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması ve Çerez Politikası metinlerini inceleyebilirsin.