Cilt Temizleme

Gül Suyunun Cilde Faydası Nedir?

3 dk.
Gül Suyunun Cilde Faydası Nedir?
Damla Yılmaz

Damla Yılmaz

Blogger

+ Tüm yazıları

Gül suyunun cilde olan faydalarını duymayan kalmadı! Cilt dostu olan gül suyu, hem mis gibi kokusuyla bizleri mest ediyor hem de değerli içeriği sayesinde cildimize bakım yapıyor. 

Gül suyunun cilde faydası denilince bizim aklımıza ilk olarak nemlendirme etkisi gelse de, gül suyu cilt temizliğinde de çok etkili! Gözeneklerin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olan gül suyunu biz cilt bakım rutinimizde mutlaka kullanıyoruz. Sen de gül suyu kremleri ile tanışmak ve gül suyunun faydalarından yararlanmak için yazımızın devamını okumalısın.

Gül suyunun cilde faydaları nelerdir?

Gül suyunun cilde faydaları nelerdir?

Gül suyunun cilde faydalarının başında yaşlanma etkilerini azaltması ve cildi nemlendirmesi geliyor. Gül suyunun besleyici özelliği sayesinde cildin daha pürüzsüz ve parlak görünür, dahası düzenli kullandığında cildindeki sivilceleri de azaltığını fark edebilirsin. 

Yaz aylarında cildini ferahlatmak için gül suyu spreylerini kullanabilirsin. Gül suyu içeren rahatlatıcı spreyler, cildini besler ve yüzünün yağlanıp parlamasını önler. Gül suyunun mis gibi gül kokusuyla anında gül bahçelerine ışınlanacak ve cildinin hızlıca nemlenmesini sağlayacaksın. 

Editörün önerisi: Gül suyu antienflamatuvar etkilidir. Yani ciltte oluşan kızarıklıklar, şişlikler için de gül suyu spreyleri önerilir. Eğer vücudunda kızarıklık oluşursa çareyi doğadan bulabilirsin.

Gül suyu cilde sürülür mü?

Gül suyu cilde sürülür mü?

Bize en çok sorulan sorulardan biri de 'gül suyu nasıl yapılır?'. Aman dikkat! Evde gül suyu yapmak hassas cildine uygun olmayabilir. Çünkü gül suyu içerikli kremler ve gül suyu spreyleri için kullanılan güller, özel yetiştirilen güllerden yapılıyor. Sonrasında ise gül suyu doğal spreyler, alerji testinden geçerek güzellik marketlerinde satışa sunulur.  

Gül suyu içeren ürünlerin içindeki aktif içerikler sayesinde, doğal içeriklerin cilde faydalarını daha risksiz bir şekilde görebiliyoruz. Evde yapacağın gül suyu spreyler cildinde istenmeyen hassasiyetler oluşmasına yol açabilir, bizden söylemesi!

Gül suyu içeren cilt bakım ürünleri

Garnier Micellar Gül Suyu

Garnier Micellar Gül Suyu

Makyajını çıkardıktan sonra cildinde mat ve solgun bir görünüm oluşuyor mu? Seni bilemeyiz ama bizde oluyor-du. Taa ki Garnier Micellar Gül Su ile tanışana kadar. Garnier Gül Suyu, makyajın yumuşak bir şekilde çıkmasını sağlıyor, sonrasında da cildimize parlak ve sağlıklı bir etki bırakıyor. Gözeneklere gizlenen makyaj kalıntılarını mıknatıs gibi çekiyor ve gözenek görünümünün azalmasına yardımcı oluyor. Kısaca, micellar teknolojisi, gül suyu birleşince ortaya harika bir yüz temizleme ürünü çıkmış! Pamuğa Garnier Gül Suyu'nu dök ve cildinde dairesel hareketler yaparak yüzünü temizle. Durulama gerektirmeyen bu gül suyu sayesinde cildinde parlak ve nemli bir sonuç göreceksin. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

L’Oréal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Sütü

L’Oréal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Sütü

Makyaj temizleme jellerinin yüzünü kuruttuğunu düşünüyorsan senin cilt tipine makyaj temizleme sütü daha uygun demektir. Makyaj temizleme sütleri arasında açık ara favorimiz olan ürün: L’Oréal Paris Değerli Çiçekler Temizleme Sütü. Loreal temizleme sütü, içeriğindeki gül suyu sayesinde cildi hassas bir şekilde temizliyor, nemlendiriyor ve ışıl ışıl görünmesine yardım ediyor. 

Başta gül olmak üzere değerli çiçeklerin özlerinden yararlanan bu temizleme sütü cildini temizlerken beslenmesini de sağlıyor. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Lancome Rose Milk Mist Yüz Spreyi

Lancome Rose Milk Mist Yüz Spreyi

Nemden, hava kirliliğinden, sıcaktan veya soğuk havadan cildinin bunaldığını mı hissettin? Hem cildinin ferahlamasını sağlamak, hem de mis gibi kokmak istiyorsan Lancome Rose Milk Mist ile tanışmalısın. Tatlı badem yağı ve gül özleri içeren bu nemlendirici etkili yüz spreyi cildin doğal bir şekilde parlamasını sağlıyor ve gün boyu nemli bir etki bırakıyor. 

Hyaluronik asit içeren Lancome Rose Milk Mist spreyi, cildin nemlenmesini sağlayarak kurumasını engelliyor. Gün içinde cildinin kurumasını önlemek, her daim ışıl ışıl görünmek için Lancome gül spreyini çantanda taşımalısın. Her bunaldığın anda birkaç fıs sıkarak cildini ferahlatabilir ve mis kokusu sayesinde kendini yaz bahçelerinde hissedebilirsin 😍 .

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap