Cilt Nemlendirme

Cildi Yağlandırmayan Yağsız Nemlendirici Önerisi

2 dk.
Cildi Yağlandırmayan Yağsız Nemlendirici Önerisi
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Cildimizi düzenli olarak nemlendirmemiz oldukça önemli. Ancak özellikle yağlı ya da karma cilde sahip olanlar, kendilerine uygun yağsız nemlendiriciyi bir türlü bulamadıkları için bakım rutinlerinde bu adımı atlayabiliyorlar. Merak etme, cildinde yağlı his bırakmayan, yağsız yüz nemlendirici arayışına bir son vermek için buradayız! :) Artık bu önerimizle, cildini günlük olarak rahatlıkla nemlendirebilir, güçlendirebilirsin. Hangi nemlendirici olduğunu merak edenleri yazımızın devamına alalım!

Yağsız nemlendirici önerisi:

Kim bilir kaç kez “yağsız nemlendirici önerileri” diye araştırmalar yapıp, kaç tane ürün denedin… Biz de bu araştırmaları yaparken, Vichy Mineral 89 ile tanıştık! İyi ki de tanışmışız çünkü şu an vazgeçilmez nemlendiricilerimizden oldu; hatta en iyi yağsız nemlendiricilerden diyebiliriz.

Vichy Mineral 89’un cilde etkileri:

Normalde yağsız nemlendirici kremlerin nem etkisinin olmadığı zannedilir. Ancak burada önemli olan, kullanılan nemlendiricinin içeriğidir. Nemlendiricinin içeriği ne kadar kuvvetliyse, cilde sağladığı nem ve besin de o kadar fazla olur. Vichy Mineral 89 da, içerikleri açısından oldukça güçlü bir formüle sahip. İçerisinde doğal kaynaklı Hyalüronik Asit ve Vichy Mineralli Volkanik Suyu bulunuyor.

Kendi ağırlığının 1000 katı kadar nem tutma özelliği ile bilinen Hyalüronik Asit sayesinde cildimiz yoğun nem kazanıyor, Vichy Mineralli Volkanik Suyu sayesinde de cildimiz güçleniyor, yenileniyor. Aynı zamanda daha dolgun görünüyor.

Gün içerisinde, özellikle hava kirliliği, stres gibi dış etkenler nedeniyle cildimiz ışıltısını kaybedebiliyor. İşte bu etkenlerden cildimizin zarar görmemesi, nemini kaybetmemesi için Vichy Mineral 89 cildimizi koruma altına alıyor. Cildin bu etkenlere karşı daha dayanıklı olmasını sağlıyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Göz çevresi için yağsız nemlendirici önerisi:

Göz çevresi için yağsız nemlendirici önerisi:

Yağsız nemlendiricilerden bahsetmişken, yağsız göz çevresi kreminden de bahsetmeden olmaz. Yalnızca yüzünü değil, göz çevreni de düzenli olarak nemlendirerek, göz çevresi problemlerine engel olabilirsin. İçeriğindeki kafein ve hyalüronik asit sayesinde, göz çevresindeki koyu halkalara, göz altı torbalarına ve ince çizgilere etki eden Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı, göz çevremize canlı bir görünüm kazandırıyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Vichy Mineral 89 bakım rutini nasıl olmalı?

Peki, bu yağsız nemlendiricilerle oluşturacağın cilt bakım rutini nasıl olmalı? Cildimveben editörleri olarak bizim Vichy Mineral 89 bakım rutinimizi aşağıda bulabilirsin:

İlk adım:

Öncelikle cildini nem bakımına hazırlamanı tavsiye ederiz. Biz, cildimizi kurutmadan, derinlemesine temizlediği, arındırdığı için Vichy Normaderm Phytosolution Arındırıcı Yüz Temizleme Jeli’ini kullanıyoruz. Böylece cildimizi kirden, fazla yağdan arındırmış oluyoruz.

İkinci adım:

Ardından Vichy Mineral 89’u 2 damla kadar uygulayarak cildimizin neme doymasını sağlıyoruz.

Üçüncü adım:

Son olarak da, parmak ucuna 1 pompa Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı alarak, ürünü parmak uçlarımız ile nazik dokunuşlarla hafif baskı şeklinde uyguluyoruz. İşte bu kadar! :)

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap