Yaşam

EmFace Nedir, Nasıl Yapılır?

3 dk.
EmFace Nedir, Nasıl Yapılır?
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Zamanın cildinde bıraktığı etkilerden sıyrılmak ister misin? Öyleyse EmFace uygulamasıyla hemen tanışmalısın! Hadi yelkovan akrebi yakalamadan koş, EmFace nedir ve nasıl yapılır sana hepsini anlatalım!

Takvim yapraklarını bir bir çevirmek, yaşamda iyisiyle kötüsüyle sayısız anıya şahit olmak çok güzel. Peki, yaşlanma belirtileri için de aynısını mı düşünüyoruz? Yaş almak, ciltte meydana getirdiği değişiklikler nedeniyle pek çok kişinin korkulu rüyası olabiliyor. Cildine iyi bakmayı bilenler bu konuda her ne kadar daha şanslı olsa da yaşlanma belirtileri ne yazık ki kimsenin yakasını tam anlamıyla bırakmıyor. Elbette bu doğal bir süreç ve çok değerli! Fakat bildiğin üzere günümüzde yaşlanma belirtileriyle baş etmek için yüzlerce bakım yöntemi bulunuyor. İşte son dönemlerde öne çıkanlardan biri de EmFace uygulaması! 

Özellikle sosyal medyadaki EmFace öncesi sonrası görüntüleri, birçok kişiyi bu uygulamayı araştırmaya yönlendiriyor. Hadi öyleyse, EmFace ne demek ve EmFace ne işe yarar anlatmaya başlayalım!

EmFace Nedir?

EmFace, ciltteki yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için uygulanan bir profesyonel cilt bakımı uygulaması. Yüz kaslarını ve derisini aynı anda tedavi ettiği belirtilen EmFace bakımı iğnesiz olarak yapılıyor. Yaşlanma belirtilerini tersine çevirme noktasında en hızlı ve en etkili uygulamalardan biri olarak görülen EmFace, 20 dakika gibi kısa bir sürede cilde konforlu bir bakım sunmasıyla öne çıkıyor.

EmFace Nasıl Yapılır?

EmFace Nasıl Yapılır?

EmFace tedavisi, bu uygulamaya adını veren özel bir cihazla yapılıyor. EmFace cihazı hem senkronize radyo frekansının hem de yüksek yoğunluklu elektromanyetik stimülasyonun (HIFES) enerjilerini eş zamanlı olarak kullanıyor. Senkronize radyo frekansı cildin dermis tabakasına, HIFES teknolojisi ise kaslara odaklanıyor. EmFace uygulamasının adımları ise şu şekilde gerçekleşiyor:

 • Uygulamaya başlamadan önce cilt temizleniyor.

 • Cilt temizliğinin ardından EmFace cihazının aplikatörleri cilde yerleştiriliyor. Bant görünümündeki bu aplikatörler yanaklara ve alna yapıştırılıyor.

 • Uygulama başladığında senkronize radyo frekansları dermisi ısıtmaya, HIFES teknolojisi ise kaslara etki etmeye başlıyor.

 • EmFace tedavisinde yüzde sıcaklık hissedilebiliyor ve yüz kaslarında bazı kasılmalar meydana gelebiliyor. EmFace yaptıranlar bu durumu çoğunlukla sıcak masaj uygulamalarına benzetiyor.

 • 20 dakika süren uygulamanın ardından seans sonlanıyor. Uygulama sonrasında kişi sosyal yaşamına kaldığı yerden devam edebiliyor.

EmFace Ne İşe Yarar?

EmFace Ne İşe Yarar?
 • EmFace uygulamasının tüm yaşlanma belirtileri üzerinde etkili olduğu paylaşılıyor. Örneğin; EmFace cihazındaki senkronize radyo frekanslarının dermisi ısıtarak kolajen ve elastin üretimini teşvik ettiği belirtiliyor.

 • HIFES teknolojisinin yüz kaslarını çalıştırarak daha kalkık bir yüz görünümü yaratmaya yardımcı olduğu paylaşılıyor.

 • Uygulamanın yüzün farklı noktalarındaki ince çizgi ve kırışıklık görünümlerini azaltmaya katkı sağladığı ifade ediliyor.

 • EmFace işleminin ayrıca yüzün elastikiyetini artırarak daha enerjik bir yüz görünümü yaratmaya yardımcı olduğu aktarılıyor.

 • EmFace’in yaşlanma belirtilerini azaltmanın yanı sıra farklı cilt problemleri üzerinde de etkili olduğu paylaşılıyor. EmFace yaptıranların yorumlarına göre bu uygulama akne, güneş veya yaşlanma kaynaklı leke görünümlerini azaltmaya ve eşit tonlu bir cilt görünümü oluşturmaya katkı sağlıyor.

 • Botoks ve dolgu yaptırmak istemeyen kişiler için EmFace’in iğnesiz ve konforlu bir seçenek sunduğu belirtiliyor.

EmFace Kaç Seans Yapılır?

EmFace uygulaması çoğunlukla dört seansta tamamlanıyor. Uzmanlar, her seans arasında bir ya da iki hafta kadar beklemek gerektiğini belirtiyor. Seansların sadece 20 dakika sürdüğü düşünüldüğünde EmFace’in iğnesiz kırışıklık tedavileri arasında pek çok kişi için en konforlu seçeneklerden biri olduğu söylenebilir.

EmFace Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • EmFace sonrasında düzenli güneş kremi kullanmaya mutlaka devam edilmesi gerektiği paylaşılıyor. Hafifletilen yaşlanma belirtilerinin geri dönmemesi ve yenilerinin oluşmaması için bu önlem kritik önem arz ediyor.

 • EmFace sonrası yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleriyle cilde iyi bakmaya devam edilmesi gerektiği belirtiliyor. Özellikle düzenli nemlendirici kullanımına dikkat çekiliyor.

 • İyi yaş almak için beslenmeye ve su tüketimine özen göstermek gerekiyor. Özellikle yaşlanma karşıtı gıdaların beslenmeye mutlaka dahil edilmesi gerektiği paylaşılıyor. 

EmFace uygulamasının detaylarını keşfettin. Peki, bu uygulamayı yaptırmayı düşünüyor musun? Eğer EmFace yaptıranlar arasına katılırsan senin de yorumlarını bekliyoruz!

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap