Sivilce (Akne)

Sivilce bandı nedir? Ne işe yarar?

2 dk.
Sivilce bandı nedir? Ne işe yarar?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Sivilce ve akne sorunuyla uğraşanların yeni favorisi sivilce bandı oldu. Sivilce bantları, hem sivilceyi gizliyor, hem de sivilcenin tedavisine yardımcı olabiliyor. Eğer sen de sivilceleri gizleme yolu arıyorsan sivilce bantlarını yakın markajına alabilirsin. Sivilce bandı nedir?

Akne sivilce bantlarının nasıl kullanıldığını seninle paylaşalım. Bu minik bantlar göründüğünden daha işlevli olabiliyorlar. 

Sivilce bandı nedir?

Sivilce bandı nedir?

Kore cilt bakımının en favori ürünlerinin başında sivilce kapama bantları geliyor. Bu şeffaf renkli bantlar, sivilcelerin hava ile temasını kısıtlayarak sivilcenin kurumasını amaçlıyorlar. Sivilce kurutucu bantlar yüzde belli olmadığı için sivilceleri gizlerken aynı zamanda küçülmelerine de yardımcı oluyor. 

Akne bantları olarak da bilinin bu kozmetik bantlar, özel yapılarıyla sivilcenin üzerini kaplayarak kızarmasını ve büyümesini önlüyor. Böylece sivilcen hava alamadığı için büyümüyor aksine kuruyarak görünmez bir hale geliyor. Makyajın üzerine de uygulanabilen bu bantlar sayesinde artık sivilce ve aknelerin güzelliğine gölge düşüremeyecekler. 

Sivilce Bandı Ne İşe Yarıyor?

Sivilce Bandı Ne İşe Yarıyor?
  • Sivilceyi gizliyor ve cildi daha pürüzsüz gösteriyor.
  • Sivilcenin kızarıklığını azaltıyor.
  • Sivilce ve akne kurutma bantları sivilcenin küçülmesini sağlıyor.
  • Şeffaf bantlar sivilceli ciltte belli olmuyor ve makyaj üzerine kullanılabiliyor.
  • Jel dokusu sayesinde ciltte hassasiyet oluşturmuyor. 
  • Sivilce iltihabını kurutuyor ve sivilcenin enfeksiyon kapma şansını düşürüyor. 
  • Genellikle birkaç gün sivilce bandı kullananlar, sivilcelerin söndüğünü söylüyorlar. 

Sivilce Bandı Nasıl Kullanılır?

Sivilce bandı için ilk önce cildini temizlemelisin. Siyah noktalı ve akneye eğilimli bir cildin varsa cildini La Roche Posay Effaclar Yüz Yıkama Jeli ile temizlemeni öneririz. Bu yüz temizleme jeli, yağlı cildini kurutmadan temizliyor ve siyah noktalarının azalmasına yardımcı oluyor. Köpüren jel formundaki yüz yıkama jeli sayesinde cildinin arındığını ve cilt kusurlarının günden güne azaldığını fark edebilirsin.

Temiz cildine sivilce bandını yerleştir ve iyice yapıştığına emin ol. Sivilce kurutucu bantları gece uyumadan önce kullanabilirsin. Mutlaka 10-12 saatte bir sivilce bandını değiştirmeni öneririz. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Sivilce Bandı Kimlere Uygundur?

Sivilce Bandı Kimlere Uygundur?

Sivilce ve akne bantlarını akne, siyah nokta ve sivilceye eğilimli ciltler için öneriyoruz. Özellikle ucu beyaz olan sivilcelerde, sivilce bandı daha çok işe yarıyor. Beyaz sivilcenin daha hızlı kurumasına ve sönmesine yardımcı oluyor. Genellikle 2-3 gün içinde sivilce kurutucu bandın faydalarını görmeye başlayabilirsin.

Sivilce etrafındaki yağ tabakasının kurumasına yardımcı olan sivilce bantları özellikle sivilceleriyle oynayanlar için çok iyi bir buluş! Böylece sivilceleri patlatamaz ve yüzünde iz kalmasına yol açamazsın. Yüzünde sivilce bandı kullananlar, sivilcelerinin daha hızlı kaybolduğunu ve sonrasında yüzde sivilce izi kalmadığını söylüyorlar. Sen de dönemsel sivilcelerden müzdaripsen sivilce bandını alışveriş sepetine ekleyebilirsin. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap