Cilt Bakımı

Deniyoruz: Hyaluronik Asit Serumlarından La Roche-Posay Hyalu B5

3 dk.
Deniyoruz: Hyaluronik Asit Serumlarından La Roche-Posay Hyalu B5
Sezgi Yetim

Sezgi Yetim

Cilt Bakım Uzmanı

+ Tüm yazıları

İnsanlarda cilt yaşlanması, genetik ve çevresel faktörler olmak üzere birçok etmen tarafından uyarılmaktadır. Aktif bir hayat süren kadınların, sağlıklarını ve genç görünümlerini korumak için ‘’tüm doğru şeyleri’’ yapmalarına rağmen (beslenme, uyku döngüsü, egzersiz) 20’li yaşları boyunca dolgun ve sıkı olan ciltleri, 30’lu yaşlardan sonra hyalüronik asit seviyeleri giderek azaldığı için dolgunluğunu ve sıkılığını kaybetmektedir.

Hyalüronik asitin cilt üzerindeki etkileri nelerdir?

Hyalüronik asitin cilt üzerindeki etkileri nelerdir?

Hyalüronik asit, vücudumuzda doğal olarak bulunan bir şeker molekülüdür. Kendi ağırlığının 1000 katına kadar su tutma özelliğine sahiptir. Hyalüronik asit seviyelerimiz yaşla birlikte azalır. Azalan hyalüronik asit seviyesiyle beraber cilt, parlaklığını, elastikiyetini ve dolgunluğunu kaybeder. Yorgunluk belirtileri daha belirgin hale gelir.

50 yaşına gelindiğinde ise cilt, hyalüronik asit seviyesinin %50’sini kaybeder. Bu nedenle hyalüronik asit içeren serumlar; etkili bir şekilde yaşlanma karşıtı bakım yaparlar. Şimdi de bu çok yetenekli molekülü içeren, La Roche-Posay‘in yeni çıkarttığı Hyalu B5 Serum’u inceleyelim.

Dolgunlaştırıcı ve Onarıcı La Roche-Posay Hyalu B5 Serum

Dolgunlaştırıcı ve Onarıcı La Roche-Posay Hyalu B5 Serum

Hyalu B5 Serum, cildin nem bariyerini yenileyerek, dolgunlaştırıcı ve onarıcı etki sağlayan yaşlanma karşıtı günlük bakım serumudur. Çift moleküllü saf hyalüronik asitin dolgunlaştırma ve su tutma özelliği, B5 vitamininin de onarıcı özelliği ile bu etkileri sağlamaktadır.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Yaşlanma karşıtı bakım sağlayan Hyalu B5 Serum’un cilt üzerindeki etkileri nelerdir?

Yaşlanma karşıtı bakım sağlayan Hyalu B5 Serum’un cilt üzerindeki etkileri nelerdir?

Su bağlayıcı bir bileşen olan hyalüronik asit; cildin üst katmanı epidermiste ve cildin alt katmanı dermiste derin hidrasyon (nemlendirme) sağlar. Kırışıklıkların ana nedeni olan epidermisteki su kaybı, büyük moleküllü hyalüronik asit tarafından önlenir. Böylece ince çizgileri yeniden dolgunlaştırarak cildin üst yüzeyine etki eder.

Düşük moleküler ağırlıklı hyalüronik asit, tüm epidermis katmanlarına ve dermise kadar nüfuz edebilen küçük boyutlu moleküllerde parçalanır. Bu şekilde, cildin içerisinde derin dolgunlaştırıcı etki ile hücresel yenilenmeyi desteklemek için kolajen sentezini uyarır. Böylece cilde dolgunluk verirken, cilt elastikiyetini de arttırır.

Çift moleküllü hyalüronik asit ve B5 vitamini arasında tamamlayıcı bir etki vardır. Bu iki etken madde yeni hücrelerin oluşumu ve cildin onarımı sağlar. Hyalüronik asit içerikli Hyalu B5, bu etken maddelerin birleşimi sayesinde, hassas ciltlerin bile kullanabileceği, yaşlanma karşıtı serum haline dönüşür.

Hyalu B5 Serum’u kimler kullanabilir?

Hyalu B5 Serum’u kimler kullanabilir?

Hassas cilt dahil tüm cilt tiplerinin kullanabileceği Hyalu B5 Serum’u;

  • Aktif şehir hayatı yaşayan solgun ve yorgun görünen nemsiz cilde sahip kişiler,
  • Cildine düzenli olarak dolgu ve botoks yaptıran kişiler,
  • Cildinde sarkma ve kırışıklık problemi yaşayan, daha dolgun ve cildi sıkı görünsün isteyen kişiler,
  • 25 yaş üstü saf hyalüronik asit içerikli ürün arayan kişiler

kullanabilirler.

La Roche-Posay Hyalu B5 Hyaluronik Asit Serum nasıl kullanılır?

La Roche-Posay Hyalu B5 Hyaluronik Asit Serum nasıl kullanılır?

Dermatologlar ve oftalmologlar tarafından test edilen çift moleküllü hyalüronik asit içeren Hyalu B5 Serum; sabah ve akşam, göz çevresi dahil kullanılabilmektedir.

Onarım işlemi gerektiren bir alana sahip göz çevresi, cildin geri kalanından 4 kat daha incedir. Kolajen ve elastin açısından fakir olan göz çevresi daha hızlı sarkar. Aynı zamanda 1 günde ortalama 20.000 kez gözümüzü kırparız. Tüm bunlar genç bir cilde giden yolda,  göz çevresi için ayrı bir bakım kremi kullanmamız gerektiğinin göstergesidir.

Editörün Favorisi

Çift moleküllü saf hyalüronik asitin dolgunlaştırma ve su tutma, B5 vitamininin de onarıcı özelliği ile aydınlatıcılar içeren La Roche-Posay’in yeni ürünü Hyalu B5 Göz Çevresi Bakım Kremi’ni öneriyoruz.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Hyalüronik asit içerikli Hyalu B5 Serum ve Göz Çevresi Bakım Kremi, sabah ve akşam temiz cilde uygulanır. Yani sabah uyanınca yüzümüzü temizledikten, akşam yatmadan önce de makyaj ve kirden cildimizi arındırdıktan sonra yaşlanma karşıtı bu serumu ve göz çevresi bakım kremini kullanabiliriz.

La Roche-Posay Hyalu B5 serumun en sevilen özelliklerinden biri, Hyaluronik asit içeriğine rağmen cilt tarafından çabucak emilip, yağlı ve yapışkan bir his bırakmıyor olması. Bu sayede üstüne rahatlıkla makyaj yapılabilen yaşlanma karşıtı bu serumu ve göz çevresi bakım kremini keyifle günlük bakım rutinine eklemeni tavsiye ederiz. :)

Aynı zamanda en önemli yaşlanma karşıtı ürün olan güneş koruyucu bakım kremini dört mevsim boyunca her sabah kullanmayı unutmamalısın. 

Önerilen cilt bakım rutini

Sana daha iyi bir deneyim sunabilmek için çerezler kullanıyoruz.
Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması ve Çerez Politikası metinlerini inceleyebilirsin.