Cilt Nemlendirme

Öneriler: En İyi Hyaluronik Asit Serumları

5 dk.
Öneriler: En İyi Hyaluronik Asit Serumları
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Hyaluronik asitin cilt bakımında ne kadar trend olduğunu biliyorsun. İşte bu yazımızda en iyi hyaluronik asit serumlarını bir araya getirdik!

Hyaluronik asit, cilt bakımında son zamanlarda yükselen bir trend. Hyaluronik asit içeren cilt bakım ürünlerinin esas görevi cildin nem tutma kapasitesini artırmak ve cilde dolgunluk vererek ince çizgi görünümünün önüne geçmek. Eğer sen de cildinin nemsiz olduğunu düşünüyorsan ve etkili bir çözüm arıyorsan, en iyi hyaluronik asit serumlarını senin için bir araya getirdik!

1. L'Oréal Paris Revitalift Filler Saf Hyaluronik Asit Serum

L'Oréal Paris Revitalift Filler Saf Hyaluronik Asit Serum

Son zamanların en popüler hyaluronik asit serumlarından biri L'Oréal Paris Revitalift Filler Saf Hyaluronik Asit Serum. Tiktok viral cilt bakımı ürünleri arasında çok sevilen, stokları tükenen bu hyaluronik asit serumu, tüm dünya çapında resmen bir fenomen oldu!

L'Oréal Paris Revitalift Filler Saf Hyaluronik Asit Serum, formülündeki %1,5 saf hyaluronik asit ile yoğun dolgunlaştırıcı yaşlanma karşıtı bir bakım sağlıyor. İğnesiz dolgu etkisi sağlayan bu serum, cildi gözle görülür bir şekilde nemlendirmeye, pürüzsüzleştirmeye yardımcı oluyor. Ciltteki kırışıklık görünümünün %47 oranında* azalmasını sağladığı gibi, cildi derinden dolgunlaştırma özelliğine sahip.

L'Oréal Paris Revitalift Filler Saf Hyaluronik Asit Serum'u cilt bakım rutinine dahil edip günde iki kere düzenli olarak kullandığında, cildinin daha dolgun, genç ve esnek görünmesini sağlayabilirsin. Tüm cilt tipleri için uygun olan bu serum, son derece hafif bir formüle sahip. Sürer sürmez hızlı bir şekilde emiliyor, geriye yağlı ve yapışkan bir his bırakmıyor. Enjeksiyona gerek kalmadan cildinde hyaluronik asitin dolgunlaştırma etkisini elde etmek istersen Revitalift Filler serisini kullanabilirsin. Deneme makalemiz için de buraya tıklayabilirsin!

Ürünü burada inceleyebilirsin

2. Vichy Liftactiv Supreme Kırışıklık Karşıtı Dolgunlaştırıcı Serum

2. Vichy Liftactiv Supreme Kırışıklık Karşıtı Dolgunlaştırıcı Serum

Cildindeki ince çizgiler ve kırışıklıkar için hyaluronik asitin dolgunlaştırma özelliğinden maksimumda yararlanmak için Vichy Liftactiv Supreme Kırışıklık Karşıtı Dolgunlaştırıcı Serum'u tercih edebilirsin. %1,5 saf hyaluronik asit, vitamin Cg, peptidler ve Vichy Volkanik Suyu içeren bu yüz serumu, güçlü kırışıklık karşıtı etkisiyle kırışıklıklar ve ince çizgiler üzerinde gözle görülür sonuçlar veriyor. Hatta kullanıcı teslerinde, Vichy Liftactif H.A. Filler Serum kullananlar, %60 ince çizgi görünümünde azalma gözlemlemişler.

Yüksek ve düşük moleküler hyaluronik asit içeren formülü ile cildi nemlendirirken dolgunlaştırıyor, kırışıklık karşıtı bir etki sağlıyor. Dermatologların önerdiği, hassas ciltlerin de rahatlıkla kullanabileceği Vichy hyaluronik asit serumu, cilt yapsı desteğinin bozulması ve hyaluronik asit kaybı sonucu ortaya çıkan yaşlanma belirtilerini hedefliyor. Ciltte günlük olarak kaybedilen epidermal hyaluronik asitin %100'ünün geri kazanılmasını sağlıyor. Düzenli olarak kullanıldığında da kırışıklıkları ve ince çizgileri doldurma özelliğine sahip. Üstelik vidalı özel aplikatörü sayesinde el değmeden hijyenik bir şekilde uygulanabiliyor, güvenilir ve etkin bir kullanım sağlıyor. Vichy Liftactiv H.A. Filler Serum'u daha yakından incelemek için bu makalemize göz atabilirsin.

3. SkinCeuticals H.A. Intensifier Serum

SkinCeuticals H.A. Intensifier Serum

SkinCeuticals’ın en sevilen serumlarından biri olan H. A. Intensifier serumu, cildin hyalüronik asit seviyesini destekliyor, cildin dolgunluğunu artırıyor ve düzeltiyor. İçeriğindeki yüksek konsantrasyondaki hyalüronik asit, proxylane, morpirinç özü ve meyankökü sayesinde ciltteki hyalüronik asit seviyesini artırıyor, cilt yüzeyini nemlendiriyor ve cildin sıkılığını artırıyor.

Bu sayede de göz çevresindeki kazayağı, burun kenarındaki nasobial ve dudakların alt kenarındaki marionette çizgilerinin görünümlerini yumuşatmaya yardımcı oluyor. Cilde verdiği uzun süreli nem ve dolgunluk sayesinde, cilt çok daha sağlıklı ve pürüzsüz görünüyor. Sabah ve akşam temiz cildine bu serumu 4-6 damla kadar uyguladığında, 12 hafta sonunda cildindeki yaşlanma belirtilerinde gözle görülür bir fark göreceksin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

4. Vichy Mineral 89 Nem Bakımı

Vichy Mineral 89 Nem Bakımı

Eğer cilt bakımına yeni başlayan biriysen ve cildinin günlük nem ihtiyacını karşılayacak bir bakım ürünü arıyorsan, senin için en doğru seçeneklerden biri Vichy Mineral 89. İçerisindeki doğal kaynaklı hyalüronik asit ve %89 Vichy Termal Suyu ile cilt bariyerini güçlendiriyor, nemlendiriyor, daha dolgun ve canlı bir görünüm veriyor.

Hava kirliliği, düzensiz uyku, sigara, stres, düzensiz beslenme ve değişen hava şartları, cilt bariyerini zayıflatarak cilt problemlerine uygun bir ortam hazırlayabilir. Zayıflayan cilt bariyeri, bu dış etkenlere karşı daha savunmasız bir hale geldiği için kuruluk, kızarıklık, matlık, yaşlanma belirtileri, koyu halkalar, pürüzler ve hatta akneye sebep olabilir. İşte tam da bu noktada, bu cilt problemlerini yaşamamak için cilt bariyerini güçlendirecek bir bakım ürünü kullanmalısın. Aynı zamanda kuruluk kaynaklı artan ince çizgiler ve mat görünümün önüne geçmek için Vichy Mineral 89’un doğal hyalüronik asit içeriği gerçekten de hayatında çok fazla şey değiştirecek. Bir kere denedikten sonra etkisini görecek ve cilt bakım rutininin vazgeçilmez üyelerinden biri haline gelecek.

5. Garnier Hyaluronik Aloe Nemle Dolgunlaştıran Süper Serum

Garnier Hyaluronik Aloe Nemle Dolgunlaştıran Süper Serum

Hyaluronik asitin nem tutma ve dolgunlaştırma özelliği ile aloe vera'nın nemlendirme ve ferahlatma özelliğini bir arada barındıran Garnier Hyaluronik Aloe Nemle Dolgunlaştıran Süper Serum, tüm cilt tipleri için uygun, en kullanışlı hyaluronik asit serumlarından biri. Biyofermantasyon ile elde edilen saf hyaluronik asit cildi nemlendirerek dolgunlaştırırken, aloe vera ise ferah bir his veriyor.

Garnier Hyaluronik Aloe Serum, tek kullanımda cildin neme doymasını sağlarken, aynı zamanda yumuşacık bir görünüm de veriyor. Anında daha pürüzsüz, yumuşak ve sıkı görünen bir cilt etkisi sağlarken, 1 ay kullanımda ise cildin daha canlı, parlak ve sağlıklı olmasını sağlıyor. Hafif dokusu ciltte çok kolay emiliyor ve geride yapışkan bir his bırakmıyor. Bu serumu daha yakından tanımak için bu makalemize göz atabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

6. L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu

L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu

Günlük bakımında kullanabileceğin, cildine su gibi iyi gelecek bir günlük bakım arıyorsan, L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu'nu da kullanabilirsin. Formülündeki hyaluronik asit ve aloe vera özleri ile cildi anında nemlendiriyor, ferahlatıyor ve nemi cilde 72 saate kadar hapsediyor. Hem gündüz, hem gece hem de makyaj öncesi cildini canlandırmak ve nem kazandırmak için kullanabilirsin.

7. La Roche Posay Hyalu B5 Serum

La Roche Posay Hyalu B5 Serum

Hassas ciltler için harika bir hyaluronik asit serumu önerisi olan La Roche Posay Hyalu B5, formülündeki iki farklı hyaluronik asit molekülü, B5 vitamini ve madeccasosside sayesinde, cilde daha dolgun bir görünüm verirken, cilt bariyerini de onarmaya yardımcı oluyor. Ciltteki ince çizgiler, kırışıklıkların görünümünün ve sıkılık kaybının azalmasını sağlayan bu serum, cilde daha dolgun ve genç bir görünüm veriyor. Böylece cilt daha genç ve sağlıklı görünüyor.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap