Kırışıklık

Alın Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

4 dk.
Alın Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?
Damla Yılmaz

Damla Yılmaz

Blogger

+ Tüm yazıları

Alın kırışıklığı, kadın erkek fark etmeden herkesin yüzünde var olan doğal çizgiler. Fakat bazen alın çizgileri fazla yoğunlaşıp yüz güzelliğimizin önüne geçebiliyor. Hatta bazı kişilerde, mimik yapmadan dahi belli olan derin yatay alın kırışıklıkları görüyoruz. 

Yüzümüzün neredeyse 3'de 1'ini kaplayan alın bölgesinin çizgilerle dolu olmasını kimse istemez, değil mi? Alın kırışıklığı ve kaş arasındaki çizginin geçmesi için neler yapman gerektiğini anlatıyoruz. Henüz alnımda kırışıklık yok diye verdiğimiz önerileri es geçme! Alın ve kaş ortası kırışıklık için ne kadar erken önlem alırsan ileride o kadar pürüzsüz bir alın elde edersin. 

Alın kırışıklığı nedir ve neden olur?

Alın kırışıklığı nedir ve neden olur?

Aynaya baktığında alnındaki çizgiler için 'Bunlar da nereden çıktı?' diye merak ediyorsan alındaki kırışıklıkların ne olduğunu iyice öğrenmelisin. 

Alın kırışıklığı, yüzdeki mimik kullanımına ve kişinin yaşına bağlı olarak oluşan alında bölgesinde yatay çizgilerdir. 30'lu yaşlardan itibaren vücudumuzdaki kollajen ve Hyaluronik Asit üretimi günden güne azalır. Cildin elastikiyeti ve ardından sıkılığı düşer. Bu da karşımıza yüz kırışıklığı olarak geri gelir.  

Alın kırışıklığı neden olur?: Alın kırışmasının en yaygın nedeni mimik kullanımı ve gözlerimizin güneşe karşı hassas olması. Güneş gözlüğü kullanmamak, gözlerini kırıştırarak güneşli havada dolaşmak, yoğun mimik kullanımı ve kaş kullanımı alında yatay çizgilerin çıkmasına neden olur.

Alın kırışıklıkları için ne yapmalı?

Antioksidan kullan

Antioksidan kullan

Alın çizgilerini yok etmek için cildini sıkılaştıracak içerikleri güzellik rutinine eklemelisin. Örneğin, bizim en sevdiğimiz ve yararlı bulduğumuz antioksidanlardan biri  SkinCeuticals Phloretin CF serumu. C vitaminini ve ferulic asidi birleşiminden meydana gelen SkinCeuticals serum, UVA ve UVB radyasyonuna karşı gelişmiş çevresel faktörlere karşı cildi koruma altına alıyor, cildin yenilenip tazelenmesini sağlıyor. Alındaki ince kırışıkların ve lekelerin azalmasını sağlayan cilt bakım serumu sayesinde daha pürüzsüz bir alına sahip olacaksın. 

SkinCeuticals Phloretin CF serumu biz karma ve lekeye eğilimli ciltlere öneriyoruz. Sabahları serumunu 4-5 damla cildine uygula ve alın bölgesine masaj yaparak ürünü yedir. Yararlı antioksidanları düzenli kullandığında alında kırışıklık şikayetlerin azalacak. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Uyumadan önce cildine bakım yap

uyumadan önce bakım

Cilt bakımının en önemli kurallarından biri mutlaka gece kremi kullanmak. Alın kırışıklığı için krem önerisi isteyenlere L'Oréal Paris Revitalift Lazer x3 Yoğun Yaşlanma Karşıtı Gece Bakım Kremi'ni öneriyoruz. Cilt onarımına yardımcı olan gece kremi, sen uyurken alındaki kırışık görünümünü yumuşatarak maske dokusuyla cildine yoğun bakım yapar. 

Revitalift Lazer x3 gece kremi Hyaluronik Asit ve Pro-Xylane içeriyor. Hyaluronik asit, alındaki kırışıklık görünümü azaltmayı hedefler, Pro-Xylane cildin sıkılaşmasına ve yüz hatlarının yeniden şekillenmesine yardımcı olur. Düzenli olarak gece kremi uyguladığında bir hafta sonra alındaki kırışıklık görünümünün azaldığını göreceksin. Alın kırışıklığı gidermek için cildini geceleri yalnız bırakmamalısın. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

C vitamini ampülleri ile tanış

C vitamini ampülleri ile tanış

Kolajen kaybı sebebiyle meydana gelen alın kırışıklığı için C vitamini ampülleri kullanmalısın. İki kaş arasında kırışıklık ve alındaki yatay çizgiler için etkili ve yoğun bir kür kullanmak istiyorsan sana Vichy Liftactiv Peptit-C Kırışıklık Karşıtı Ampul öneriyoruz. LiftActiv Peptid-C Ampullerin formülündeki peptid sayesinde cilde sıkılık gelirken, %10 saf C vitamini ile ışıldamanı sağlıyor. Böylece yüzüne doğal bir gençlik etkisi kazandırıyor. 

10 günlük C vitamini ampül kürü sayesinde alındaki ve kaş arasındaki kırışıklık görünümü azalacak, cildin sıkılaşacak ve çok daha fresh görünmeye başlayacaksın. Alın kırışıklığına çözüm arayanlar için günlük bakım kremlerinin yanında yoğun etki gösteren C vitamini ampül kürü çok faydalı olacak. 

Hyaluronik asiti rutinine dahil et

Hyaluronik Asit ile tanış

Kırışıklık karşıtı bakım için Hyaluronik asitin ne kadar yararlı olduğunu artık biliyorsun. 30'lu yaşlara giriş yaptığımız andan itibaren vücuttaki Hyaluronik asit azalıyor ve cildin sıkılığı günden güne düşüyor. Alın çizgisindeki kırışıklar yoğunlaştığında kaşların aşağı doğru düşmeye başlar, göz köşelerin daha düşük görünür. Merak etme, bunların hepsinin bir çaresi var.

Hyaluronik asit serumları arasında ilk olarak dikkatimizi La Roche-Posay Hyalu B5 Serum çekiyor. Yüze dolgunluk kazandıran, cildin elastikiyetini arttıran bu serumu kullandığımız ilk günden beri çok seviyoruz. Yoğun konsantrasyonlu Hyaluronik asit serumu kullanmak, deri altındaki kolajen sentezlerini uyararak daha fazla kolajen üretilmesine yardımcı oluyor. Böylece alındaki kaş arasındaki kırışıklık gibi yüzünü sert gösteren ifadeler yumuşuyor ve daha genç görünmeye başlıyorsun. 

Kırışıklık karşıtı bakım kremi önerisi

Kırışıklık karşıtı bakım kremi önerisi

Alın çizgilerini yok etmek için doğru içerikleri bir araya getiren anti-aging kremleri kullanmalısın. Yaşlılık karşıtı kremleri 30'lu yaşların başından itibaren kullandığında daha başarılı sonuçlar alabilirsin. Jasmonik ve hyaluronik asit içeren formülü öne çıkan Kiehl’s Super Multi-Corrective Cream yüzdeki sıkılık kaybını azaltıyor, alındaki çizgi görünümünü yumuşatıyor. 

Hyaluronik asit oranının azalması ile birlikte ciltte kuruluk, matlık ve pürüzlenme gibi sorunlar başlayabilir. Alın çizgileri için krem kullanarak Hyaluronik asit desteği alabilir ve bu cilt sorunlarını kontrol altında tutabilirsin.

Alın masajı yap

Alın masajı yap

Alındaki kırışıklıkları azaltmak için yüz masajı yaparak daha hızlı sonuç alabilirsin. Alındaki çizgiler için krem uyguladıktan sonra yüz yogası yapmak kremin etkisini arttırır ve kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. 

En popüler anti-aging bakım kremlerinden olan Lancome Renergie Multi-Lift Ultra Krem, alındaki kırışıklık çizgilerinin yumuşamasına ve daha az görünmesine yardımcı olur. Kaş arası kırışıklık da en az alın çizgileri kadar sinir bozucu bir durum! Kaş arası çizgi için krem arayanlar da Lancome anti-aging kremi çok sevecekler. 

Bize alın kırışıklık kremi soranlar artık aradığı cevabı buldu! Sen de alnındaki çizgilerin belirginliğini azaltmak için bir an önce bu önerilerimizi uygulamaya başlamalısın.

Önerilen cilt bakım rutini

Sana daha iyi bir deneyim sunabilmek için çerezler kullanıyoruz.
Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması ve Çerez Politikası metinlerini inceleyebilirsin.