Lancome Skin Science Club Deneyimimiz

HEMEN İNCELE

Kiehl's Tanışma İkilisinde %15 İndirim

ALIŞVERİŞE BAŞLA

Renk Eşitsizliği

Yorgun Görünümü Gidermek İçin 5 Yol

2 dk.
Yorgun Görünümü Gidermek İçin 5 Yol
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Cildindeki yorgun görünümü gidermek için mutlaka denemen gereken 5 yolu açıklıyoruz!

Yorgun görünen bir cilt, aynaya baktığımızda hepimizin canını sıkabilir. Aksine canlı, enerjik ve aydınlık görünen bir cilt ise tüm modunu bir anda yükseltebilir. Peki cildindeki yorgun görünümü gidermek için ne yapabilirsin? Bugüne kadar denediğimiz cilt bakım tüyolarını bir araya getirdik: İşte karşında yorgun görünümü gidermenin 5 yolu!

1. Cildini temizlerken parlaklık ver

1 Cildini temizlerken parlaklık ver

Yorgun ve solgun görünümle en sık karşılaştığımız anlar, makyajımızı temizlediğimiz zamanlar. Eğer sen de makyajını çıkardıktan sonra solgun bir ciltle karşılaşıyorsan, sana harika bir önerimiz var. Garnier Micellar Gül Suyu, gül suyu ve micel tanecikler içeren formülüyle ciltteki makyajı temizlerken, parlak bir cilt görünümü sağlıyor. Solgun ve hassas cilde parlak bir görünüm veren bu micellar su, cildi nazik bir şekilde arındırmak için en iyi seçeneklerden biri.

Ürünü burada inceleyebilirsin

2. Düzenli peelingle cildin ışıldasın

2 Düzenli peelingle cildin ışıldasın

Cilde düzenli peeling yapmak, cildinin çok daha temiz ve sağlıklı görünmesini sağlar. Cildimiz iyice yorgun ve solgun görünmeye başladığı dönemlerde, Garnier Kayısı Peeling’i en büyük kurtarıcılarımızdan. Organik kayısı yağı içeren formülüyle cilde harika bir ışıltı ve yoğun temizlenme hissi veren bu peeling, cildi çok nazik bir şekilde arındırıyor. Haftada 3-4 kere uyguladığında, cildinin eskiye oranla daha ışıltılı, temiz ve yumuşak olduğunu göreceksin.

3. Göz altı torbalarını hedefle

3 Göz altı torbalarını hedefle

Göz altı torbaları, yorgun görünümün en önemli kahramanlarından. Bu yüzden, göz altı torbalarına ve morluklarına iyi gelecek bir kağıt göz maskesiyle durumu çok hızlı bir şekilde toparlayabilirsin. Yorgun göründüğümüz günlerde en büyük kurtarıcımız, Garnier Nem Bombası Göz Altı Torbalarına Karşı Kağıt Göz Maskesi. Portakal suyu ve hyaluronik asit içeren formülü sayesinde gözlerde -4 derece serinletici etki yaratıyor ve yorgun görünümü gideriyor. Göz altı torbaları ve koyu halkaların görünümünü azaltan bu kağıt maskeler vazgeçilmezimiz.

Ürünü burada inceleyebilirsin

4. Dinlendirici kağıt maske uygula

4 Dinlendirici kağıt maske uygula

Cildi dinlendirme ve rahatlatma özelliği bulunan kağıt yüz maskeleri, cildin yorgun göründüğü zamanlarda en çok işe yarayan maskelerden. Sadece 15 dakikada cildini dinlendirmek ve rahatlatmak için Garnier Nem Bombası Dinlendirici Kağıt Yüz Maskesi’ni kullanabilirsin. Papatya özleri ve hyaluronik asit içeren formülüyle bu kağıt maske cilde yoğun nem veriyor, gerginlik hissini azaltıyor ve cildi rahatlatıyor.

5 BB kremlere güven

5 BB kremlere güven

Cildindeki renk eşitsizliklerini gidermek, daha aydınlık ve ışıltılı bir görünüme sahip olmak için son adımda BB krem uygulayabilirsin. Garnier BB Krem GFK 50, bitkisel kaynaklı gliserin ve E vitamini içeren formülüyle güneş lekelerine karşı harika bir bakım sağlıyor, tek adımda cildi kusursuzlaştırıyor ve ışıltı veriyor. En güzel tarafı ise 50 GFK içeren formülüyle cildi güneşin zararlı etkilerinden koruyor. İşte yorgun görünümü gidermenin en harika yolu!

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap