Cildine Özel Bakım Rutini💯

KEŞFET

Saç Derisinde Egzama🔍

Hemen Oku

Cilt Bariyerini Nasıl Onarırsın?

Hemen Oku

Paris Fashion Week: Cildin Işıldasın✨

Hemen Al

Cilt Bakımı

Sonbahara Hazırlık: Cildini Nasıl Arındırabilirsin?

3 dk.
Sonbahara Hazırlık: Cildini Nasıl Arındırabilirsin?
Damla Yılmaz

Damla Yılmaz

Blogger

+ Tüm yazıları

Sonbahar demek yeni başlangıçlar, yeni iş ve okul dönemi demek! Yaz mevsiminin bıraktığı tembellik ve tatil modunu bir süreliğine rafa kaldırıyoruz ve yeni dönem için sıkı çalışmaya başlıyoruz. Sonbahar ayında cildinin de yenilenmeye ve yoğun bir bakıma ihtiyacı var. Yaz aylarından kalan güneş hasarını onarmak, kuruluğu gidermek ve cildindeki ölü derileri atmak için sonbahar mevsimine yönelik cilt bakımı yapmalısın. En iyi cilt bakım ürünleriyle mevsim geçişine özel cilt bakımı rutinini anlatıyoruz. 

Cildini derinlemesine temizle

Cildini derinlemesine temizle

Yaz aylarında bronzlaştın ve harika görünüyorsun. Bronzlaşırken cildinin ne kadar kuruduğunu ve ölü derilerin pul pul döküldüğünü farkında olmayabilirsin. Ölü deriler, kir, yağ ve güneş kreminin artıkları gözeneklerinde birikerek gözeneklerini tıkayabiliyor. Tatilde belki cildini derinlemesine temizleyecek zaman bulamadın ama şimdi tam zamanı! 

Sonbahar mevsimine geldiğinde mutlaka her gün günde iki kere cildini temizlemelisin. L'Oréal Paris Saf Kil Yüz Temizleme Jeli, gözeneklerinde biriken yağ ve kiri adeta söküp atıyor, içeriğindeki 3 saf kili, okaliptüs özü sayesinde cildinin yağlanmasını önlüyor. Çünkü tıkalı gözenekler cildin sebum dengesini bozarak bu dönemde cildinin daha fazla yağlanmasına ve T bölgesinde parlamasına yol açar. Bunun önüne geçmek için saf kil içeren yıkama jeli kullanmalısın. Saf Kil Arındırıcı Jel, yüzünde ağırlık bırakmadan, cildini kurutmadan ve en önemlisi cildinde yağlı bir his yaratmadan yüzünü temizlemene ve ferahlamana yardımcı oluyor. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Düzenli kil maskesi yap

Düzenli kil maskesi yap

Sonbahar aylarında cildini arındırmak için saf kil maskesi kullanmalısın. Düzenli kil maskesi yapmak mevsim geçişlerinde meydana gelen parlamayı kontrol altına alır ve gözeneklerinin arınmasını sağlar. Biz sonbahar mevsiminde en çok L'Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske'yi kullanıyoruz. Saf Kil Arındırıcı Maske formülündeki 3 saf kil ve okaliptüs özü sayesinde cildi kurutmadan matlaştırmayı başarıyor. Mevsim geçişlerinde oluşan aşırı parlamayı azaltıyor ve anında cildin tertemiz görünmesini sağlıyor. Arındırıcı Maskeyi haftada iki kere uygulaman kusursuz cilt için yeterli olacak. 

Düzenli olarak kil maskesi yaptığında T bölgesindeki yağlanmanın tamamen azaldığını ve cildinin sağlıkla ışıldadığını fark edersin. Biliyoruz, cildinin yağlanmasından şikayetçi olanlar ışıltılı cilt görünümünden nefret ederler. Fakat cildinin sağlıkla ve naturel bir şekilde parladığını görünce sen de bu ışıltıyı çok seveceksin. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Peeling yaparak ölü derilerden arın

Peeling yaparak ölü derilerden arın

Sonbahar mevsiminde en çok ihtiyaç duyduğumuz cilt bakım ürünü peelingler oluyor. Güneş hasarını azaltmak, cildin kuruluğunu ve cilt yüzeyindeki mat görünümü azaltmak için peeling yapmamız gerekiyor. 

Yaz mevsiminin bıraktığı izleri silmek için sana L'Oréal Paris Şeker Peelingi öneriyoruz. Loreal şeker peelinglerin 4 farklı çeşidi bulunuyor. Kivi tohumlu, üzüm çekirdeği yağı, kakao & hindistan cevizi yağı ve kahve içeren 4 farklı peeling, 4 farklı soruna hitap ediyor. Hangisini seçeceğini bilemeyenler endişelenmesin! Hepsinin gözenek temizleme ve cildi sıkılaştırma özelliği bulunuyor. Yaz mevsimi sonrasında bizim en büyük cilt şikayetimiz cildimizin donuk ve mat görünmesi oldu. Bu nedenle bizim şeker peeling tercihimiz L’Oréal Paris Şeker Peelingi Üzüm Çekirdeği Yağı içeren Işıltı Canlandırıcı peeling ürününden yana!  Formülündeki 3 şeker, cildindeki pürüzleri giderilmesine yardımcı olurken, üzüm yağı bileşeni de cildini canlandırıyor ve donuk görünümü yok ediyor. İhtiyacına göre haftada 2-3 kere peeling yaparak yüzündeki ölü derileri arındırabilir ve cilt sorunlarını azaltabilirsin. 

Cildini nemlendirmeyi unutma

Cildini nemlendirmeyi unutma

Cilt bakımının en temel noktası cildi temizlemek ve nemlendirmek. Yukarıdaki adımlarda cildini nasıl temizleyeceğini anlattık. Şimdi sıra cildini nasıl nemlendirmen gerektiğine geldi. 

Öncelikle şu konuda anlaşalım, cildin kuru da olsa, yağlı da olsa mutlaka cildini nemlendirmen gerekiyor. Yaz sonrası kuruyan cildimizi nemlendirecek en iyi ürünün L'Oréal Paris'in Nem Terapisi Aloe Vera Suyu olduğuna karar verdik. Neden mi? Çünkü içeriğindeki aloe vera ve hyaluronik asit sayesinde nemi cildimize hapsediyor ve 72 saat boyunca cildimizin nemli ve sağlıklı görünmesine yardımcı oluyor. Nem Terapisi Nemlendirici Krem'in üç farklı çeşidi bulunuyor. Normalden kuruya ciltler için, kuru ve hassas ciltler için ve normalden karmaya ciltler için oluşan Nem Terapisi ürünleri sayesinde cilt tipine ve ihtiyacına yönelik olan nemlendiriciyi seçebilirsin. Oldukça hafif, likit formda ve cildinde ağırlık yapmayan bu nemlendiriciyi kullandıktan sonra diğer nemlendiricilere şans verebileceğini tahmin etmiyoruz. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap