Yağlı Cilt

Öneriler: Yağlı Ciltler İçin En İyi 5 Bakım Maskesi

3 dk.
Öneriler: Yağlı Ciltler İçin En İyi 5 Bakım Maskesi
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Yağlı ciltler için bakım maskeleri, ciltteki fazla yağı arındıran, gözeneklerde biriken kirlerin temizlenmesini sağlayan, olmazsa olmaz cilt bakım ürünlerinden. Bu yazımızda yağlı ciltler için en iyi 5 bakım maskesinden bahsediyoruz!

Yağlı ciltler, ciltlerindeki fazla sebumu arındırmak ve genişleyen gözenek görünüm ile baş etmek için düzenli olarak bakım maskesi uygulamalılar. Özellikle kil maskeleri, yağlı ciltler için en etkili bakım ürünlerinden. Cildin nem dengesini koruyan, fazla yağdan arındıran ve nemlendiren, yağlı ciltler için en iyi 5 bakım maskesini birlikte inceliyoruz!

Kiehl’s Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque

Yağlı ciltler için kil maskeleri, arındırma özellikleri ile çok kullanışlılar. Kilin doğal arındırma özelliği sayesinde, ciltteki fazla yağı arındırır, gözeneklerin içerisindeki kirleri ve makyaj kalıntılarını temizleyerek gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayan kil maskeleri, haftada 2-3 kere kullanmak için son derece uygun. Yağlı ciltler için en iyi kil maskelerinden biri olan Kiehl’s Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque, içeriğindeki Amazon Beyaz Kili sayesinde gözenekleri derinlemesine arındırıyor. Gözenekleri tıkayarak cildin donuk ve solgun görünmesine sebep olan kirleri ve ölü deriyi arındırarak çok daha canlı ve eşit görünmesini sağlıyor. Bunu yaparken de cildi kurutmuyor!

Ürünü burada inceleyebilirsin

L’Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske

L’Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Maske

Yağlı ciltler için kil gerçekten de mucizevi bir içerik. Cilt tabakasındaki yağı, kirleri ve makyaj kalıntılarını arındırma ve gözenek sıkılaştırma özelliği bulunan kil, yağlı ciltlerde çok işe yarıyor. Eğer cildindeki yağı arındırmak ve gözeneklerini sıkılaştırmak istiyorsan mutlaka kil maskesi kullanmalısın. L’Oréal Paris’in Saf Kil Arındırıcı Maskesi, içeriğindeki 3 saf kil ve okaliptüs özleri ile cildi fazla sebumdan arındırıyor ve matlaştırıyor. Uygulaması son derece keyifli olan bu kil maskesini cildinde en fazla 15 dakika tutman yeterli. Yıkarken kolayca temizlendiği gibi geriye yumuşacık bir cilt etkisi de bırakıyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

SkinCeauticals Clarifying Clay Masque Arındırıcı Maske

Yağlı cilde sahip biri olarak tıkanmış ve genişlemiş gözeneklerinden şikayetçiysen, SkinCeauticals’ın Clarifying Clay Masque’ı çok işine yarayacak. Özellikle yağlı ve karma, hatta akneye eğilimli ciltler için uygun olan bu kil maskesi, içeriğindeki yüksek konsantrasyonlu Kaolin ve Bentonit killeri sayesinde fazla yağı emiyor, tıkalı gözenekleri açıyor, hidroksi asitler (AHA yani meyve asitleri) ile cildi çok ince bir tabaka halinde soyarak cildi yeniliyor. Aloe ve papatya içeriği ile de cildi yatıştırıyor ve yumuşatıyor. Bu maskeyi haftada 1-2 kez 10-15 dakika kadar uygulayabilirsin.

Lancome Rose Sorbet Crayo-Mask Gözenek Sıkılaştırıcı ve Ferahlatıcı Maske

Lancome Rose Sorbet Crayo-Mask Gözenek Sıkılaştırıcı ve Ferahlatıcı Maske

Yağlı ciltlerin parlama dışında en büyük cilt sorunlarından biri de genişlemiş gözenek görünümü. İşte gözeneklerin sıkılaşmasını sağlamak için cilt bakım maskeleri çok işe yarıyor. Gözeneklerini arındırıp sıkılaştırırken, bunu yaparken de cildini ferahlatacak ve rahatlatacak maskeleri tercih edebilirsin. Lancome’un Rose Sorbet Cryo-Mask’i, içerisindeki salisilik asit, gül suyu ve mentol ile gözeneklerin görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor, yumuşacık yapıyor ve ferahlatıyor. Bu maskeyi uygulayıp 5 dakika sonra duruladığında, cildinin hiç olmadığı kadar ferah, yumuşak ve canlı göründüğünü fark edeceksin.

Garnier Matlaştırıcı Saf Kömür Kağıt Yüz Maskesi

Yağlı ciltlerin hedefi = Ciltlerinin gün içinde parlamalarına engel olmak! Peki bunu en pratik şekilde nasıl yapabilirsin? Son dönemin yükselen trendi kağıt maskeler tam da bu noktada imdadına yetişecek. Garnier’in Matlaştırıcı Saf Kömür Kağıt Yüz Maskesi, cildindeki fazla yağı arındırıp mat görünmesini sağlarken, aynı zamanda cildini nemlendiriyor. Nemlenen cildin de fazla yağ üretmekten vazgeçiyor. İçeriğindeki siyah çay, saf kömür ve hyalüronik asit sayesinde bu siyah yüz maskesi, yağlı ciltler için en pratik ve iyi bakım maskelerinden biri. Üstelik uygulaması da inanılmaz pratik.

Ürünleri burada inceleyebilirsin

Sana daha iyi bir deneyim sunabilmek için çerezler kullanıyoruz.
Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması ve Çerez Politikası metinlerini inceleyebilirsin.