Cilt Nemlendirme

Makyaj Altına Kullanılabilecek En İyi Nemlendiriciler

4 dk.
Makyaj Altına Kullanılabilecek En İyi Nemlendiriciler
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Cilt nemlendiricilerini makyaj altına uygulamayı çok seviyoruz. Çünkü nemlendiriciler, makyajın kalıcılığını arttırıyor ve cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı oluyor. Tabii ki her nemlendirici, makyaj altına uygun olmayabiliyor. Makyaj altı için nemlendirici seçerken cildi yağlandırmamasına ve ten makyajıyla uyum sağlamasına çok dikkat etmelisin. Makyajın kusursuzluğunu destekleyecek yüz nemlendiricileri için seni yazının devamına alalım. 

L'Oreal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Nemlendirici Krem

L'Oreal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Nemlendirici Krem

Nemlendiricim hem ince kırışık görünümü azaltsın, hem de 24 saat boyunca cildimi nemli göstersin istiyorsan sana L'Oreal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Karşıtı Nemlendirici Krem'i öneririz. Her yaş grubuna göre ayrı kategorilere ayrılan Loreal Yaş Uzmanı krem, cildi 24 saat boyunca nemlendiriyor ve yüzdeki kırışıklıklara etki ederek daha pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor. 

Makyaj altına uygulanmaya uygun olan Yaş Uzmanı krem, formülündeki Opuntia çiçeği özü sayesinde cildi yeniler ve sağlıklı bir ışıltı kazandırır. Loreal nemlendiricinin üzerine ten makyajı yaptığında bu ışıltıyı gün boyu koruyabilir, makyajının daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsin. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Lancome Rénergie Multi Lift Ultra SPF20

Lancome Rénergie Multi Lift Ultra SPF20

Yaş aldıkça cildimizdeki kolajen miktarı düşmeye başlar. Kolajen azaldıkça cildin sıkılığı düşer, elastikiyetini kaybeder ve ince kırışıklar kaçınılmaz olabilir. İşte bu sırada devreye kolajen kaybına karşı geliştirilen nemlendiriciler giriyor. En sevdiğimiz anti-aging kremlerden biri olan Rénergie Multi Lift Ultra SPF20, formülündeki keten tohumu özü sayesinde cilde sıkılık ve aydınlık bir görünüm kazandırıyor. 

Lancome nemlendirici kremi makyaj altına uyguladığında cildinin gün boyu pürüzsüz göründüğünü fark edersin. Uygulamadan hemen sonra cilt tarafından emilen nemlendirici, makyajının daha nemli görünmesini sağlar, yağlanmaya neden olmaz. Cilt tonu eşitliği ve sıkılaştırma etkisi olan Rénergie Multi Lift kremi, güneşli günlerde de gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. SPF 20 özelliği ile zararlı güneş ışınlarından cildini koruyabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Kiehl's Ultra Facial Oil-Free Gel Cream

Kiehl's Ultra Facial Oil-Free Gel Cream

Makyaj yaptıktan sonra cildinin yağlanıp parlamasından şikayetçi olanlar Kiehl's Ultra Facial Oil-Free Gel Kremi kullanabilirler. Yağsız nemlendiriciler arasında kuşkusuz en sevdiklerimizden biri olan bu krem, yüzdeki parlamayı azaltıyor ve cildin ferahlamasını sağlıyor. 

Kiehl's Ultra Facial yağsız nemlendiriciyi özellikle normalden yağlıya dönük ciltler için tavsiye ediyoruz. Yüzdeki gözenek görünümünü azalttığı için makyaj sonrasında cildi daha pürüzsüz gösteren bu nemlendirici, gün boyu cildine tazelenmiş bir hava katıyor. Kiehl's nemlendiricinin en sevdiğimiz özelliği, fazla sebumdan dolayı meydana gelen parlamayı gözle görülür bir şekilde azaltması ve hızlı emilmesi! Böylece makyaj sonrasında T bölgesinde istenmeyen parlamalar oluşmuyor, mat makyajımız gün boyu kadifemsi mat görünümü koruyor. 

CeraVe Yüz Kremi

CeraVe Yüz Kremi

Normalden kuruya dönük bir cildin varsa makyajın gün içinde matlaşabilir, kuru bir görünüm alabilir. Bu durumla sık karşılaşıyorsan sana CeraVe Yüz Kremi'ni öneririz. Cilt bariyerini onaran ve zararlı güneş ışınlarından koruyan bu nemlendirici, cildin doğal nem dengesini koruyarak makyajının daha fresh görünmesini sağlıyor. 

CeraVe kremin içeriğindeki Niasinamid, Seramid ve hyaluronik asit, cildinin ihtiyacı olan bakımı sağlayarak gün boyu cildi nemlendiriyor. Kuru ciltlerde meydana gelen pul pul görünümde azalma sağlıyor. Makyajının ilk anki gibi taze ve nemli görünmesini istiyorsan makyaj öncesi CeraVe kremi sürmelisin. 

Vichy Mineral 89

vichy mineral 89

Son dönemde çevremizden çok fazla 'cildimin daha dolgun görünmesini istiyorum' gibi yorumlar duyuyoruz. Artık nemlendirici, serum araştırırken cildi dolgun gösterme etkisi olup olmadığını araştırmaya başladık. Kullandığımız ürünler arasında bizi en çok etkileyenlerden biri Vichy Mineral 89 Hyalüronik Asit İçeren Günlük Nemlendirici ve Cildi Güçlendirici Bakım, %89 oranında Vichy mineralli termal su ve doğal kaynaklı Hyalüronik asit sayesinde cildi daha pürüzsüz ve dolgun gösteriyor. 

Cilde sağlıklı bir ışıltı kazandıran Mineral 89, makyaj altına uygulandığında fondötenin daha canlı, fresh ve ışıltılı görünmesine yardımcı oluyor. Cildi nemlendiren, güçlendiren ve daha canlı görünmesini sağlayan bir nemlendirici arıyorsan sana güzel bir haberimiz var; Vichy Mineral 89 tüm ciltleri için uygundur! 

Bonus: Garnier C Vitamini Ampul Kağıt Maske

Bonus: Garnier C Vitamini Ampul Kağıt Maske

Yorgunluğunu ten makyajı bile gizleyemiyorsan sana yorgunluk karşıtı kağıt maske kullanmanı tavsiye ediyoruz. Garnier C Vitamini Ampul Kağıt Maske, %1 vitamin C ve ananas özü sayesinde cilde enerji veriyor ve yorgun görünümü alıp götürüyor. 

Sadece 5 dakikada uygulayabileceğin kağıt maskeler, cildi daha nemli ve dinç gösterir. Makyajına başlamadan önce temiz cildine Garnier kağıt maskeyi yerleştir ve 5 dakika bekle. Sürenin sonunda maskeyi kaldır, kalan ürünü cildine yay. Şimdi ten makyajına başlayabilirsin. Solgun cilt görünümün azaldığını ve cildinin ışıl ışıl göründüğünü sadece sen değil, bütün arkadaşların fark edecek. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap