Kiehl's ile Daha İyi Bir Gelecek için #YeşiliYay'ıyoruz!

Cilt Bakımı

Lahananın Cilde Faydaları Nelerdir?

3 dk.
Lahananın Faydaları Nelerdir?
Damla Yılmaz

Damla Yılmaz

Blogger

+ Tüm yazıları

Lahananın faydalarını öğrendiğimizden beri bu süper besini dolabımızdan eksik etmiyoruz. İçeriğindeki zengin vitamin ve mineraller kışın bizi hastalıktan koruyor, bağışıklığımızı arttırıyor ve metabolizmanın daha hızlı çalışmasına destek oluyor. Kale'in yani lahananın faydaları sadece vücut sağlığına değil, cilt güzelliği için de etkili! Kış aylarının vazgeçilmez sebzesi olan lahananın cilt için olan yararlarını seninle paylaşıyoruz. Lahananın faydalarını ve bu süper besinin faydalarını cildine nasıl yansıtacağını anlatalım. 

Cildi daha yumuşak gösterir

Cildi daha yumuşak gösterir

Lahananın içeriğindeki aminoasitler ve vitaminler, cilde doğrudan etki eder ve cildin daha yumuşak görünmesine yardımcı olur. Özellikle kış aylarında kuruyan ve gerginleşen cildini yatıştırır ve aydınlık bir hava kazandırır. Soğuk günlerde cildinin daha mat ve solgun göründüğünü düşünüyorsan senin de beyaz lahananın faydaları ile tanışma zamanın geldi demektir. 

Garnier Niasinamid Ampul Kağıt Yüz Maskesi’nin içeriğindeki %2 niasinamid ve lahana özü, lahananın faydalarını cildine yansıtmak için kullanabileceğin en iyi cilt bakım malzemesi! Garnier maskenin içindeki Niasinamid cildinin daha dengeli görünmesine yardımcı olur, lahana da cildinde detoks etkisi göstererek bakım yapar. Sadece 5 dakikanı ayırıp cildine lahana maskesi yaptığında yüzünün daha yumuşak, aydınlık ve sakin göründüğünü fark edersin. Özellikle mevsim geçişlerinde cildinin ekstra hassas olduğunu düşünüyorsan Niasinamid Ampul Kağıt Yüz Maskesi tam sana göre!

Ürünü burada inceleyebilirsin

İnce kırışıklıkları azaltır

İnce kırışıklıkları azaltır

Cildindeki ince kırışıklıklar için doğal bir çözüm arıyorsan lahana sebzesi tam sana göre! Çünkü lahananın içindeki C ve A vitaminleri cildindeki ince kırışık görünümünün azaltmasında etkili bir rol oynuyor. Cildini derinlemesine nemlendiriyor ve rahatlamasını sağlıyor. Neme doyan ve dolgunlaşan ciltte ince kırışıklar zamanla azalır, cilt daha sıkı görünmeye başlar. 

Lahananın anti-aging özelliğinden faydalanmak için sadece lahana tüketmek yetmez! Daha genç görünmek için dışarıdan destek almanı ve süper besin takviyeleri kullanan bakım ürünlerini kullanmanı öneririz. Garnier Hyaluronik Asit Ampul Kağıt Yüz Maskesi, cildinin daha genç görünmesi için %1 hyaluronik asit ve karpuz özünden faydalanıyor. Hyaluronik asit, ağırlığının 1000 katı kadar nem tutma özelliğine sahip olduğu için cildinin nem dengesini ayarlar. Karpuz özü ise cildini sıkılaştırır ve cilt yüzeyinin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Düzenli olarak hyaluronik asit maskesi yapanlar cildindeki ince kırışıklıkların azaldığını ve yüzünün daha genç göründüğünü söylüyorlar, şimdi deneme sırası sende! 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Cildi canlandırır

Cildi canlandırır

Lahananın en önemli faydasını sona sakladık. Lahananın içindeki yoğun miktardaki C vitamini, cildine ekstra ışıltı kazandırıyor ve yüzünün daha parlak görünmesini sağlıyor. Mat ve kuru cilde sahip olanlar için tavsiye ettiğimiz C vitamini, neredeyse her markette bulabileceğimiz C vitaminin içinde saklıymış, bilemedik! 

C vitaminin etkilerini cildinde görmek için lahana yemeklerinin yanı sıra C vitamini içeren yüz maskeleri de kullanmaya başlamalısın. En sevdiğimiz maskelerden biri olan Garnier C Vitamini Ampul Kağıt Yüz Maskesi, C vitamini içeriği ile cildine bakım yapar ve anında aydınlatır. Doğal kaynaklı C vitamini olarak bilinen %1 Vitamin Cg, 5 dakika içinde cildine nüfuz ederek aydınlatma etkisi göstermeye başlıyor. Cildindeki yorgunluğu, solgun görünümü anında silip alıyor, yerine daha dinlenmiş ve enerjik bir görünüm bırakıyor. Bu maskeyi kendini yorgun hissettiğin, uykunu alamadığın ve enerjinin dip yaptığı günlerde joker hakkı olarak kullanmanı tavsiye ederiz. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap