La Roche-Posay Fırsatları

HEMEN AL

CeraVe Fırsatları

HEMEN AL

Vichy'de Fırsatlar!

HEMEN AL

Hamilelik

Hamilelikte Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

3 dk.
Hamilelikte Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Kadınlar için hassas bir dönem olan hamilelik, özel bir bakımı da beraberinde getiriyor. Bu dönemde annenin en sık karşılaştığı problemler ise şüphesiz ki cilt sorunları. Normalde sağlıklı bir cilde sahip olan anne adayının, hamilelikte sivilce ve akne oluşumu gibi pek çok problem ile boğuşması kaçınılmaz. Eğer ki sen de onlardan biriysen, şimdi bize biraz dikkatini ver. Çünkü sana “Hamilelikte cilt bakımı nasıl olmalı?” sorusunun cevabını açıklıyoruz!

Gebelik Lekeleri için Krem

Gebelik Lekeleri için Krem

Anne adaylarının bu dönemde yaşadığı bazı hormonal değişiklikler, hassas cilt yapısını da beraberinde getirebiliyor. Özellikle bu dönemde oldukça sık karşılaşılan yüz, alın ve yanak kısmındaki gebelik lekeleri, cildin güneşten korunmak için ekstra melanin üretmesi sonucu oluşuyor. Genellikle doğum sonrası hafifleyen bu lekeler bazen kalıcı izler de bırakabiliyor. Bu noktada ise önlem almak gerekiyor.

Hamileler için güneş kremi kullanımının önemi işte tam da burada ortaya çıkıyor. Güneşte kalmak, bu gibi lekelerin oluşumunu artırdığı için mutlaka güneş kremlerinden yardım alman gerekiyor. Seçeceğin kremlerinse içerisinde paraben ve silikon içermeyen bileşenlerden oluşmasına ayrıca dikkat etmelisin. Ve yine cildinin güzelliği dışında kendi sağlığın için de güneşte uzun süre kalmamanı öneriyoruz.

Editörün Favorisi

La Roche-Posay Anthelios Dermo Pediatrics Lait Bebe SPF50+

Güneş koruyucu kullanımı bebekler için de oldukça önemlidir. 3-36 aylık bebekler için güneş koruyucu konusunda bizim favorimiz La Roche-Posay Anthelios Dermo Pediatrics Lait Bebe SPF50+. Hassas ve atopiye eğilim gösterebilen bebek cildi için de uygun olan bu güneş koruyucu, yüz ve vücut için kullanılabilir.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Gebelikte Sivilce ve Akne için Bakım

Gebelikte Sivilce ve Akne için Bakım

Öncelikle “Hamilelikte sivilce neden olur?” sorusunun cevabını verelim istiyoruz. Hamilelikte sivilce ve akne oluşumu normaldir. Çünkü özellikle de gebeliğin ilk 3 ayında yaşanan hormonal değişimler, ciltte sebum artışı yaşanmasına neden olur. Bu nedenle normalde sağlıklı bir cilde sahip olan annede, sivilce ve akne gibi problemler görülebilir. Bu noktada cilt bakımını ihmal etmemek gerekir. Uzmanların tavsiyesi ise kimyasal içermeyen ürünlerin kullanılması yönündedir.

Biz de sana içerisinde paraben, silikon ve alkol içermeyen yüz temizleme ürünlerini kullanmanı öneriyoruz. Ayrıca cilt temizleyici ürünlerini yağsız bileşenlerden seçmende de fayda var. Cildini bolca nemlendirmeyi de ihmal etmemeli ve sebum dengeleyici özelliği olan ürünlere yönelmelisin.

Hamilelikte Çatlak Kremi Kullanımı

Hamilelikte Çatlak Kremi Kullanımı

Bu dönemde kilo alımı ve hormonlar ile birlikte gerilen deri üzerinde çatlaklar görülebiliyor. Özellikle de karın bölgesindeki deride çatlak oluşumu, kötü bir görünüme neden olabiliyor. Bu sebepledir ki hamilelikte çatlak önleyici krem kullanımı, annelerin en sık başvurduğu yöntemler arasında yer alıyor.

Sen de ilk aylardan itibaren kullanacağın çatlak önlemeye yardımcı kremler ile hamileliğin boyunca cildindeki gerilmeleri azaltabilir, cildini rahatlatabilirsin. Seçeceğin kremlerin ise doğal özler ve doğal yağlar içermesine özen göstermeli, uygulama aşamasında masaj ile ürünü cildine yedirmelisin.

Editörün Favorisi

kiehls bebek yağı

Hem bebekler hem de anneler için kullanılabilen cilt bakım yağları arasında favorimiz Kiehl's Nurturing Oil For Mom & Baby. Cildi nazik şekilde nemlendiren bu bakım yağı, pürüzsüz ve yumuşacık bir doku sağlar. İçerisindeki nemlendirici zeytin meyvesi ve kayısı çekirdeği yağları ile cildi yatıştırırken pürüzsüz kalmasını sağlar. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Hamilelikte Vücutta Kaşıntı ve Kızarıklık İçin Bakım

Hamilelikte Vücutta Kaşıntı ve Kızarıklık İçin Bakım

Hamilelikte karşımıza çıkan bir diğer problem ise hassasiyet ve kaşıntı problemidir. Bu dönemde annenin kanındaki artış ve hormonlarındaki değişimler ile cilt hassaslaşır ve gerilir. Bu nedenle tüm cildi nemlendirmek gerekir. Sen de cildin hassas yapısına uygun kremler tercih ederek kızarık görünümü yok edebilir ve cildini rahatlatabilirsin.

Öte yandan hamilelikte vücutta kaşıntı kızarıklık gibi problemlerin için ise uygun vücut ürünleri tercih etmelisin. Cildin hassasiyetini artıracak sabun ve duş jeli gibi ürünleri kullanmaktan vazgeçmeli, duştan sonra ise hamilelere özel nemlendirici kremler ile tüm vücudunu nemlendirmelisin. Bunun için önerimiz, içerisinde cilde yumuşaklık ve esneklik kazandıran ürünleri tercih etmen yönünde.

Bir çocuğun gelişimine şahit olmak ve onu en sağlıklı şekilde dünyaya getirebilmek için çabalayan tüm anne adaylarının, hamilelik döneminde kendi sağlıklarını da düşünmeleri gerekiyor. Sen de onlardan biriysen kendine güzel bak, sağlıkla ışıldayan cildinle gülümse!

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap