Güneş Koruması

Güneşsiz Bronzlaştırıcılar Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

3 dk.
Güneşsiz Bronzlaştırıcılar Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Yaz bitti, artık sonbaharın tenimizi okşayan ılık güneşine ve serin rüzgarlarına kucak açma zamanı geldi. Yaz sezonunda tatile çıkamadığın için dilediğince güneşlenip bronzlaşmadıysan sana etkili bir tavsiyemiz var: Güneşsiz bronzlaştırıcılar!

Güneşsiz bronzlaşmak mümkün mü? Eğer güneşsiz bronzlaştırıcın varsa tabii ki de evet! Parlak ve bronz tene sahip olmak için illa güneşe ihtiyacın yok. İstediğin bronzluk etkisini güneşsiz bronzlaştırıcılar sayesinde de elde edebilirsin. Üstelik saatlerce güneş banyosu yapmaktan çok daha kolay bir şekilde… Hem yaz hem de kış aylarında bronz bir tene sahip olmanın en kestirme yolunu sunan güneşsiz bronzlaştırılar hakkında daha çok detay öğrenmek ister misin? O zaman, güneşsiz bronzlaştırıcı nedir ve ne işe yarar dosyamızı senin için açıyoruz. 

Hadi, ışıltılı ve eşit bir bronzluk etkisi için güneşsiz bronzlaştırıcıları bizimle birlikte yakından tanı! 

Güneşsiz Bronzlaştırıcı Nedir?

Güneşsiz Bronzlaştırıcı Nedir?

Güneşsiz bronzlaştırıcı, teni güneşte bronzlaşmış gibi gösteren bir vücut makyaj ürünü. Güneşlenmeden bronzlaştırıcı etki sunan bu sıvı makyaj ürünleri, cilt dokusuna tutunarak bir haftaya kadar bronz bir cilt görünümü oluşturuyor. Böylece günler boyunca ışıltılı ve bronz bir tene kavuşmayı mümkün kılıyor. 

Güneşsiz bronzlaştırıcılar, güneş banyosu yapmadan eşit görünen bir bronzluk elde etmeye yardımcı oluyor. Dolayısıyla güneşten zarar görmeden bronzlaşmak için son derece güvenli ve etkili bir seçenek oluyor. Bununla birlikte güneşsiz bronzlaştırılar, yaz aylarında eşit görünmeyen bronzlukları ortadan kaldırmak ve cilt tonunu eşitlemek için de ideal bir alternatif. Sprey ve krem forma sahip olan güneşsiz bronzlaştırıcılar genel olarak aynı sonucu hedefliyor olsa da kullanım bakımından farklılıklar gösterebiliyor. 

Güneşsiz Bronzlaştırıcı Ne İşe Yarar?

Güneşsiz Bronzlaştırıcı Ne İşe Yarar?
 • Güneşsiz bronzlaştırıcı, cildin daha bronz ve eşit renkli görünmesine yardımcı oluyor. 

 • Güneşlenmeden yaklaşık bir hafta boyunca bronz bir ten görünümü elde etmeyi sağlıyor. 

 • Yaz aylarında güneşten gelen zararlı ışınlar olmadan bronzluk oluşturan bu vücut ürünleri, kış aylarında da göz alıcı, parıltılı ve doğal bronz ten görünümüne sahip olmaya imkan tanıyor. 

 • Güneşsiz bronzlaştırıcılar zengin bir formüle sahip olduğunda cildi besliyor ve nemlendiriyor. Bu sayede çok daha pürüzsüz bir cilt görünümünün oluşumunu destekliyor. 

Güneşsiz Bronzlaştırıcı Nasıl Kullanılır?

Güneşsiz Bronzlaştırıcı Nasıl Kullanılır?
 • Güneşsiz bronzlaştırıcı kullanmadan önce daha kalıcı ve doğal bir görünüm için cildini ölü derilerden arındırabilirsin. Bu aşamada peeling yaparak güneşsiz bronzlaştırıcılar için çok daha iyi bir zemin hazırlayabilirsin. 

 • Peeling’in yanı sıra güneşsiz bronzlaştırıcıyı uygulamadan önce cildini temizlemeli ve kurulamalısın. Cildin ne kadar temiz olursa bronzlaştırıcı ürün cildinle o kadar kolay bir bütünleşecektir.

 • Güneşsiz bronzlaştırıcı uygulamak için son hazırlık aşaması olarak cildini nemlendirmeye özen gösterebilirsin. Nemli bir cilde sahip olduğunda güneşsiz bronzlaştırıcının çok daha homojen bir şekilde yayılmasına yardımcı olabilirsin. Aynı zamanda bronzlaştırıcının kalıcılık etkisini de artırabilirsin. 

 • Güneşsiz bronzlaştırıcı krem formundaysa vücuduna tıpkı nemlendirici krem sürer gibi uygulayabilir veya bir makyaj süngerinden yardım alabilirsin. 

 • Eğer güneşsiz bronzlaştırıcı sprey formundaysa düzenli hareketlerle cildine 30 santimetre uzaklıktan eşit olarak sıkabilir ve ovalamadan kurumasını bekleyebilirsin. 

 • Artık güneşsiz bronzlaştırıcı nasıl kullanılır biliyorsun. Hemen şimdi deneyerek bronzluk etkisinin tadını çıkarabilirsin! 

Güneşsiz Bronzlaştırıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Güneşsiz bronzlaştırıcı seçimi yaparken renk tonuna dikkat etmeli, cilt tonundan daha açık veya çok fazla koyu renkli bir güneşsiz bronzlaştırıcı tercih etmemelisin. 

 • Güneşsiz bronzlaştırıcı alırken cildini besleyecek ve daha ışıltılı görünmesini sağlayacak içerikleri tercih edebilirsin. Öyle ki güneşsiz bronzlaştırıcı kullananlar, genellikle vitamin ve değerli yağlardan oluşan alternatiflerden maksimum oranda verim aldığını belirtiyor. 

 • Güneşsiz bronzlaştırıcı seçerken kolay bir kullanım vadeden, hızlı kuruyan ve uzun süre kalıcılık etkisi bulunan seçenekleri değerlendirebilirsin. Bu sayede kendin için en iyi güneşsiz bronzlaştırıcıya sahip olman mümkün.

Editörün Önerisi: İdeal renk tonu, zengin içeriği ve pratik kullanımıyla Garnier Ambre Solaire Natural Bronzer Günesiz Bronzlaştırıcı Sprey aradığın güneşsiz bronzlaştırıcı olabilir! E vitamini ve kayısı yağı içeren formülü sayesinde cildi besleyerek parlak bir bronzluk sunan Garnier güneşsiz bronzlaştırıcı spreyin dört mevsim boyu favorin olacağından eminiz! 

Güneşsiz bronzlaştırıcı ne işe yarar ve nasıl kullanılır konusu artık senin için sır değil. Hadi, hiç vakit kaybetmeden yıl boyu bronz görünmenin tadını çıkar!

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap