Güneş Koruması

Güneş Öncesi ve Güneş Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

2 dk.
Güneş Öncesi ve Güneş Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Güneş faktörü cildin yaşlanmasına, kurumasına ve lekelenmesine sebep olan en önemli etkenlerden biri. Cildini güneşten koruyarak cilt kaliteni koruyabilir ve cildinin güneş kaynaklı hassaslaşmasını önleyebilirsin. Peki, güneşten önce ve sonra cilt bakımı nasıl olmalı? Güneş lekesinin oluşmasını engellemek için cildini güneşten nasıl koruyacağını anlatıyoruz. Merak etme, cildini güneşten korurken bronzlaşmana da engel olmayacağız! 

Güneş öncesi cilt bakımı nasıl olmalı?

Güneş öncesi cilt bakımı nasıl olmalı?

Aslında güneş korumasının en önemli adımı güneşe çıkmadan başlıyor. Çünkü güneşe kremini güneşe çıkmadan 30 dakika önce uygulamalısın. Özellikle saat 10:00 ila 15:00 arasında güneşe çıkacaksan mutlaka yarım saat öncesinden en az 50 SPF güneş kremini yüzüne ve tüm vücuduna sürmelisin. 

Bizim güneşe çıkmadan önce kullandığımız güneş kremini sana da öneririz. Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced Koruyucu Yüz Kremi SPF 50, yüzünü UVA,UVB ve uzun UVA ışınlarından koruyarak güneşin zararlı etkilerini filtreliyor. Özellikle hassas cildi olanlar için tasarlanan Garnier güneş kremi, cildini korurken hassasiyet yaratmıyor, sivilce yapmıyor! En sevdiğimiz yanı ise yüzde beyaz bir iz bırakmadığı için yapış yapış his yaratmaması oldu. Garnier güneş kremini dışarı çıkmadan önce yüzüne uygulamalısın. Suya dayanıklı olduğu için deniz kenarında da güvenle kullanabilirsin. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Güneşlenirken hangi güneş kremini kullanmalı?

Güneşlenirken hangi güneş kremini kullanmalı?

Konu güneş koruması olduğunda eminiz senin de aklına 'nasıl bronzlaşabilirim?' sorusu geliyordur. Güneşten korunmak için güneş kremleri kullanırken bir yandan da çikolata rengi tene sahip olmak isteyenleri çok iyi anlıyoruz. Senin için Garnier Ambre Solaire Yoğun Bronzlaştırıcı Güneş Yağı'nı öneririz. Güneş yağı, cildini besleyerek daha hızlı ve güvenli bir şekilde yoğun bronzlaşma sağlıyor. Cildini besliyor ve derinin kurumasını engelliyor. Böylece çikolata ten rengin daha uzun süre cildinde canlı kalıyor. 

Bronzlaştırıcı güneş yağının hindistan cevizi kokusu sayesinde güneşlenirken kendini tropikal bir adada gibi hissetmen çok normal! Hızlı emilen formülü, cildinde yağlı bir his bırakmıyor cildini derinlemesine besliyor. Daha kontrollü bronzlaşmak ve cildinin bir anda aşırı yanmasına engel olmak için bronzlaştırıcı yağ kullanarak güneşlenmelisin. 

Editörün önerisi: Güneş yağını yüzün de dahil olmak üzere bütün vücuduna eşit bir şekilde uygula. Yüzünün bronzlaşmasını istemiyorsan, yüzüne SPF 50+ içeren bir güneş kremi kullanabilir, bronzluğunu dengelemek için bronzer uygulayabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Güneş sonrası cilt bakımı

Güneş sonrası cilt bakımı

Güneş sonrası cilt bakımı hem cildini rahatlatmak hem de bronzluğunu korumak için çok önemli. Güneşin cildini kurutmasına izin vermek istemiyorsan güneş sonrası bakım ürünlerini kullanmalısın. 

Garnier Hyaluronik Aloe Jel Nemlendirici, güneş sonrası cildini ferahlatır ve yoğun bir şekilde nemlenmesini sağlar. Hyaluronik asit ve aloe vera içeren formülüyle cildi anında nemlendiren ve ferahlatan bu jel, güneşten sonra cildine çok iyi gelecek. Güneşlendikten sonra cildinin kuruduğunu ve sertleştiğini hissediyorsan güneş sonrası bakımına acil ihtiyacın var demektir.

Şimdi yaz akşamlarına hazırsın! 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap