Cilt Temizleme

Evde Siyah Noktalar İçin Maske Yapımı

3 dk.
Evde Siyah Noktalar İçin Maske Yapımı
Damla Yılmaz

Damla Yılmaz

Blogger

+ Tüm yazıları

Cilt bakımı yapmak için illa ki profesyonel güzellik merkezlerine gitmen gerekmiyor. Evde cilt bakımı yaparak siyah noktalarından kurtulabilir ve gözeneklerinin daha temiz görünmesini sağlayabilirsin. Düzenli olarak evde cilt bakımı yaptığında cildinin daha sağlıklı göründüğünü ve pürüzsüzleştiğini fark edeceksin. Buradaki en önemli nokta evde nasıl cilt bakımı yapılacağı. Evde hangi ürünlerle cilt bakımı yapmalısın? Evde siyah noktalarından kurtulmak için nasıl bakım yapman gerektiğini ve siyah nokta karşıtı ürünleri tek tek anlatıyoruz. 

Önce cildini derinlemesine temizle

Önce cildini derinlemesine temizle

Cilt bakımının ilk adımı cildini derinlemesine temizlemek olmalı. Cildinin siyah noktalardan arınması için yapabileceğin en büyük iyilik yüzünü günde iki kere yüz yıkama jeli ile temizlemek. Siyah noktalar için önerdiğimiz yüz yıkama jeli La Roche Posay Effaclar Jel, yağlı, siyah noktaya ve akneye eğilimli olan ciltler için ideal. Yüzünü kurutmadan temizliyor, cildine ferahlık ve nem sağlıyor. Düzenli olarak Effaclar Jeli kullandığında siyah noktalarında gözle görülür derece azalma fark edeceksin. 

Evde siyah nokta karşıtı cilt bakımı yaparken kullandığın yüz yıkama jelinin pH değerine çok dikkat etmelisin. Effaclar Jel'in 5.5 pH oranı sayesinde cilt bariyerinde hassasiyet oluşmaz ve cildinde kuruluk hissi meydana gelmez. pH değerinin cilt bakımında ne kadar önemli olduğunu buradaki makalemizden okuyabilirsin. 

Editörün önerisi: Cildindeki fazla yağı ve sebumu dengelemek için Effaclar Yüz Yıkama Jeli'ni günde iki kere uygula. Islak yüzüne yıkama jelini uygula ve yuvarlak hareketlerle yüzünü derinlemesine temizle. Bol suyla yıkama jelini durula ve tertemiz cildinin keyfini çıkar.  

Ürünü burada inceleyebilirsin

Buhar maskesinden uzak dur

Buhar maskesinden uzak dur

Evde cilt bakımı yaparken en sık karşılaştığımız hatalardan biri buhar maskesi yapmak. Kontrolsüz bir şekilde evde buhar maskesi yapmak cildin aşırı kurumasına, pH dengesinin bozulmasına ve hassas ciltlerde egzama oluşmasına yol açabilir. 

Yağlı cildin varsa ve büyük gözeneklerden şikayetçiysen buhar maskesi yapmak gözeneklerinin daha açılmasına ve büyük görünmesine yol açar. Ve en kötüsü buhar maskesinden sonra siyah noktaları sıkarak temizlemeye çalışmak... Aman diyoruz! Siyah noktalarını sıkarak temizlemek cildinde kalıcı izlere varan kusurlar yaratabilir. 

Editörün önerisi: Evde buhar maskesi ile siyah noktalarını temizlemek yerine kil maskesi kullanmayı deneyebilirsin. Kil maskesi kullanmak cildindeki siyah noktaları en aza indirir ve gözeneklerinin derinlemesine temizlenmesini sağlar. Hemde cildinde hasar bırakmadan!

Cilt tipine uygun nemlendirici kullan

Cilt tipine uygun nemlendirici kullan

Siyah noktalarını azaltmak istiyorsan cilt tipine uygun bakım kremi kullanmalısın. Siyah noktalar için en çok önerdiğimiz cilt bakım kremi La Roche Posay Effaclar K (+) nemlendirici. Bu nemlendiricinin içeriğindeki Karnosin, cildi korur ve oksidasyon işleminin ilk aşamasını durdurur. Airlicium ™ teknolojisi sayesinde de sebum (yağ) üretimi kontrol altına alınır. La Roche Posay teknolojisi, hacminin 150 katı sebumu emebilen moleküllere sahip. Yani Effaclar K (+) bakım kremini uyguladıktan sonra gün içinde cildin aşırı yağlanmaz ve T bölgesinde parlama oluşmaz. 

Effaclar K (+) nemlendirici, LHA ve salisilik asit içeriği için cildini tahriş etmeden mikro soyucu etki gösteriyor. Böylece cildinde biriken ölü derilerden kurtulabilir ve gözeneklerinin açılmasını sağlayabilirsin. İşte siyah noktalarından kurtulmak için aradığın nemlendirici etkisi bu! Günde sabah ve akşam olmak üzere iki kere bakım kremini temiz cildine uygula. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Evde siyah nokta maskesi nasıl yapılır?

Evde siyah nokta maskesi nasıl yapılır?

Evde doğal siyah nokta maskesi yapmak için çevremizde limon, bal, yumurta karışımını deneyen arkadaşlarımızı duyuyoruz. Limon'un içeriğindeki salisilik asit yağlı ciltteki sebum üretiminin kontrol alınmasına yardımcı oluyor ve cildin daha mat görünmesini sağlıyor. Bal, cildinin daha yumuşak ve nemli görünmesine yardımcı olur. Yumurta beyazı ise gözeneklerinin daha küçük görünmesine yardımcı olur ve yüzünü derinlemesine temizler. Fakat evde doğal maske yapmanın bir de görünmeyen tarafı var. 

Hangi asitten ve mineralden ne kadar koyacağını bilemediğin için cildinde hassasiyet yaratabilirsin. Evde maske yapanların cildinin aşırı kuruduğunu veya sivilcelerin arttığını duyuyoruz. Bunun yerine biz dermatolojik testlerden geçen siyah nokta maskelerini tercih ediyoruz. Bu yüzden cildini düzenli olarak, siyah noktalarına iyi gelecek içerikler barındıran bir temizleme jeliyle temizlemeli ve yine siyah noktalara yönelik nemlendiricileri tercih etmelisin. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap