Cilt Bakımı

Eşek Sütü Sabunu Nedir? Cilt Bakımında Ne İşe Yarar?

3 dk.
Eşek Sütü Sabunu Nedir? Cilt Bakımında Ne İşe Yarar?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Doğal içeriklerle cildini temizlemek isteyenlerin yeni gözdesi eşek sütü sabunu! Eşek sütünden üretilen eşek sütü sabunu, cilt güzelliğine önem verenler tarafından tercih ediliyor.

Sen de sosyal medyada, forumlarda ve alışveriş sitelerinde eşek sütü sabununu görmüş olabilirsin. Eşek sütü sabununu kullananlar cildin daha pürüzsüz olduğunu ve daha nemli göründüğünü söylüyorlar. Mısır Kraliçesi Kleopatra'nın bile güzelliğini eşek sütü sabununa borçlu olduğu söylenir. Peki, eşek sütü sabunu gerçekten işe yarıyor mu? Eşek sütü sabununu nereden bulunur ve nasıl kullanılır? Merak ettiğin tüm soruları ve eşek sütü sabunu yorumlarımızı yazımızda bulabilirsin.

Eşek sütü sabunu nedir?

Eşek sütü sabunu nedir?

Eşek sütünden yapılan eşek sütü sabunu, yüzyıllardır kullanılan güzellik sırlarından biri! Eşek sütü banyosunun cilde iyi geldiği keşfedildikten sonra eşek sütünden sabun yapılmaya başlanıyor ve bu güzellik sabunu günümüze kadar ulaşıyor.

Eşek sütü sabunu, suyla buluştuğunda eriyerek saf eşek sütünü ortaya çıkarıyor. Eşek sütünün cildi nemlendirme ve güzelleştirme özelliği sayesinde bu sabunu kullananlar ciltlerinin daha pürüzsüz olduğunu söylüyorlar. 

Editörün Favorisi

Cilt problemleri ve siyah noktalara karşı etkili bir sabun arayışında olanlar için Garnier Saf ve Temiz Siyah Nokta Karşıtı Kömürlü Bar'ı öneririz. Salisilik asit, kömür ve mineraller içeren Garnier bar, cildi derinlemesine temizleyerek siyah noktaların azalmasına yardımcı olur. Özellikle problemli ve yağlanmaya eğilimli ciltler için tavsiye edilen Garnier Saf ve Temiz Siyah Nokta Karşıtı Kömürlü Bar'ı yüz, boyun ve sırt bölgesi için kullanabilirsin. 

Eşek sütü sabunu faydaları

Cildi nemlendirir

Eşek sütü sabununu kullananların en sık bahsettiği özelliklerin başında cildi yoğun olarak nemlendirmesi geliyor. Eşek sütünün içeriğinde her ne kadar laktoz miktarı yüksek olsa da A, B1, B2, C ve E vitamini, yağ ve kalsiyum minerali açısından oldukça yüksektir. Cildi iyileştirme ve cilt kalitesini artmasına yardımcı olan bu içerikler sayesinde cildinin güzelleştiğini fark edebilirsin. 

Eşek sütü cildi nemlendirirken aynı zamanda cilde pürüzsüzlük ve aydınlık bir görünüm da sunuyor. Cildin daha ışıltılı ve bakımlı görünür. Özellikle stresli ve yoğun bir dönemden geçerken yoğun nemlendirici özelliği olan cilt bakım ürünlerine şans vermelisin. 

Editörün Favorisi

Cildini yoğun bir şekilde nemlendirecek hafif bir nemlendirici arıyorsan sana L'Oréal Paris Nem Terapisi'ni öneririz. Nem Terapisi formülündeki hyaluronik asit ve aloe vera sayesinde cildine nem kazandırırken aynı zamanda ışıltılı görünmesini sağlıyor. 

Nem Terapisi nemlendiriciyi kullananlar, yüzünde çok hafif bir his bıraktığını ve cildi yağlandırmadığını söylüyorlar. Loreal nemlendiricinin en güzel yanı ise 72 saat boyunca cildini nemlendirerek kuruluk sorununu alıp götürmesi!

Cilt lekelerine karşı etkili

Cilt lekelerine karşı etkili

Cildinde lekeleri ve renk eşitsizliği olanlar da eşek sütü sabunun faydalarından yararlanıyorlar. Eşek sütü sabunu düzenli kullanımda cilt rengini eşitlediği ve ciltteki leke görünümünü azalttığını söylüyorlar. 

Cildinde yoğun güneş lekeleri ve renk eşitsizliği varsa aktar gibi yerlerde satılan doğal içerikler yerine klinik çalışmalar tarafından etkinliği onaylanmış ürünleri tercih etmelisin. Cilt lekeleri için doğru ürünler kullanmadığında lekelerin koyulaşabilir ve yeni cilt lekeleri meydana gelebilir. 

Editörün önerisi: UVA ve UVB ışınlarının cilde hasar bıraktığını bilmeyen kalmadı, değil mi? Kontrolsüz güneş altında zaman geçirmek cildinde istenmeyen lekelerin oluşmasına yol açabilir. Bu nedenle dışarı çıkarkne düzenli güneş koruması uygulamanı öneririz. Kiehl's Ultra Light Daily UV Defense Sunscreen SPF 50 PA++++ cildini hem güneşten, hem de çevresel etkenlerden koruyarak üst düzey bir koruma sağlıyor. Kirlilik karşıtı teknoloji sayesinde cildin pürüzsüzlüğünü koruyor ve güneş kaynaklı leke oluşumu engelleniyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

İnce kırışıklıkları azaltır

İnce kırışıklıkları azaltır

Eşek sütü sabunuyla cildini yıkayanlar düzenli kullanımda ciltteki ince kırışıkların azaldığını ve cildin daha dolgun göründüğünü söylüyorlar. Düzenli olarak cildini temizlediğinde ve nemlendirdiğinde sen de bu etkiyi görebilirsin. Eşek sütü sabunun aynı zamanda cildi dolgunlaştırdığı ve sıkılaştırdığı da biliniyor.

Sen de cildinde dolgunluk etkisi görmek istiyorsan L'Oreal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Krem'i kullanabilirsin. Kırışıklık görünümü azaltan ve cildi yoğun bir şekilde nemlendiren bu krem, 2 çeşit hyaluronik asidin yüksek konsantrasyona sahip. Mikro moleküler Hyaluronik asit, epidermis tabakasına etki ederek cildin daha dolgun ve genç görünmesine yardımcı oluyor. Hafif dokulu ve etkili bir nemlendirici krem arıyorsan Loreal nemlendirici tam sana göre! 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap