Cilt Bakımı

Cilt bakım rutinine yeni ürünleri nasıl eklemelisin?

4 dk.
Cilt bakım rutinine yeni ürünleri nasıl eklemelisin?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Arkadaşlarının övdüğü veya bizim tavsiye ettiğimiz yeni cilt bakım ürününe sonunda kavuştun! Denemek için sabırsızlandığını tahmin edebiliyoruz. Fakat cilt bakım ürününü test etmeden veya deneme sürecine almadan rutinine eklememelisin. Cilt bakım ürünleri alırken mutlaka cilt tipine ve ihtiyacına göre seçmen gerektiğini biliyorsun. Peki, yeni ürünleri cilt bakım rutinine nasıl dahil etmelisin? Anlatıyoruz! 

Deneme testi yapmalısın

Deneme testi yapmalısın

Yeni bir krem aldığın zamanlarda yüzünün tamamına hemen uygulamak yerine sana önereceğimiz daha doğru bir yöntem olacak. Özellikle hassasiyete eğilimi olan cildin varsa ilk olarak kremi kulak arkasında minik bir noktada denemelisin. Bu işlemi 2-3 gün boyunca günde iki kere tekrarla. Eğer kaşıntı, kızarıklık veya yanma gibi şikayetlerin olursa o kremin senin için uygun olacağını tahmin etmiyoruz. O yüzden hassasiyete eğilimi olan okuyucularımız için genellikle deneme boy kremleri almalarını öneririz. 

Editörün önerisi: Hassas cilde sahip olanlar için önereceğimiz en iyi nemlendirici kremlerden biri La Roche Posay Toleriane Sensetive Krem! Cildini yatıştıran ve yoğun bir şekilde nemlendiren bu kremi ihtiyaç duydukça cildine uygulayabilirsin. Alerji testinden geçen ve alkol, parfüm içermeyen Toleriane kremi gönül rahatlığı ile kullanabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Yeni ürünleri birer birer dene

Yeni ürünleri birer birer dene

Yeni cilt bakım ürünlerini denerken karışıklık olmaması için birer birer denemeni öneririz. 2-3 kremi ilk defa kullanmaya başladığında cildinde olan hassasiyetin hangi kremden kaynaklandığını bulman zor olabilir.

Sadece negatif sonuçlar için değil, hangi kremin cildini böyle ışıl ışıl, dolgun ve sağlıklı gösterdiğini bulmak için de her yeni dönemde bakım rutinine sadece bir yeni ürün eklemeni öneririz. Işıl ışıl ve dolgun cilt demişken L'Oreal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Krem'den bahsetmesek olmaz. 2 çeşit hyaluronik asidin yüksek konsantrasyonuyla yoğunlaştırılan nemlendirici krem, cildinin daha dolgun ve sağlıklı görünmesine yardımcı oluyor. Yoğun bir şekilde cildi nemlendiriyor ve gün içinde daha sağlıklı ışıldamasına yardımcı oluyor. Cildinde ince kırışıklıkları oluşmaya başlayan ve cildinin daha dinamik görünmesini isteyen herkes için bu anti-aging kremi öneririz. Hyaluron Uzmanı Gündüz Kremi'nin içeriğindeki GKF 20 sayesinde UV ışınlarının zararlarından cildini de korumuş olacaksın. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Yeni cilt bakım ürününe zaman tanı

Yeni cilt bakım ürününe zaman tanı

Yeni cilt bakımı ürününü kullanmaya başladığında sabırsız olmamalısın. Özellikle anti-aging gibi sıkılaştırma ve cildini daha genç gösterme hedefin varsa bakım kremini düzenli olarak birkaç hafta hatta en az bir ay denemeni öneririz. Klasik nemlendirici kremlere ise 2-3 haftalık şans vererek cildinin ihtiyacı olan nemi sağlayıp sağlamadığını öğrenebilirsin. 

Yüz nemlendiricisi arayanlar için en güvendiğimiz nemlendirici kremden bahsedelim. CeraVe Yüz Kremi, cilt bariyerini onarırken cildinin tün gün nemli görünmesine de yardımcı oluyor. CeraVe kremin formülündeki kontrollü salınım teknolojisi, cildinin ihtiyacı olan nemi kontrollü bir şekilde sağlar. Yani kremi sürdükten sonra cildindeki nemli hissiyatı gün boyu hissedebilirsin. 3 temel seramid, niasinamid (Vitamin B3) ve hyalüronik asit içeren bu kremi çantandan ve bakım rutininden eksik etmemelisin. 

Cilt bakım ürünlerinin içeriğinin uyumlu olmasına dikkat et

Cilt bakım ürünlerinin içeriğinin uyumlu olmasına dikkat et

Bu başlığımız özellikle cilt bakımında asit kullanmayı sevenlere! İnternette araştırdığın ve yorumlarına güvendiğin asit içeren cilt bakım ürünlerini karıştırmak her zaman pek iyi olmayabilir. Cilt bakım rutinine asit içeren ürünler eklemek istiyorsan her zaman tek bir asidi bakımının merkezi yapmalısın. Aynı anda hem glikolik asit, salisilik asit ve AHA gibi güçlü içerikleri bir anda kullandığında cildini çok yorabilirsin.

Cilt bakımında en sevdiğimiz asitlerin başında Hyaluronik asit geliyor. Nem tutma özelliği sayesinde cildinin daha dolgun, parlak ve canlı görünmesini sağlayan Hyaluronik asidi, La Roche Posay Hyalu B5 Serumu'ndan karşılayabilirsin. Cildi dolgunlaştırma ve kırışıkları azaltma özelliği olan bu serumu cilt bakımının yıldız ürünü yapmalısın. 

Cilt bakım ürünlerini minimalleştir

Cilt bakım ürünlerini minimalleştir

Cilt bakım rutininde aynı işlevden tek bir ürün kullanmanı öneriyoruz. Örneğin, 2-3 farklı peelingi aynı anda kullanmak yerine sadece tek peeling ile cilt bakımını tamamla. Cilt ürünlerinin etkisini optimum şekilde görmek için onları düzenli kullanmayı unutmamalısın.

Siyah noktalarından kurtulmak için peeling arayışına girdiysen sana L’Oréal Paris Şeker Peelingi Siyah Nokta Karşıtını öneririz. Formülündeki kivi tohumları sayesinde gözeneklerin derinlemesine temizlenecek ve siyah nokta görünümü azaltacak. T bölgesindeki yağlanmayı kontrol altına alan ve yüzünün daha pürüzsüz görünmesini sağlayan siyah nokta karşıtı peelingi bakım rutinine ekleyebilirsin. Unutma, bu peelingi kullanmaya başladığında eski siyah nokta peelinginle vedalaşmalısın. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap