Renk Eşitsizliği

En İyi Cilt Tonu Eşitleyici Kremler

3 dk.
En İyi Cilt Tonu Eşitleyici Kremler
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Pürüzsüz, aydınlık ve kusursuz bir cilt görünümü için etkisini gördüğümüz en iyi cilt tonu eşitleyici kremleri bir araya getirdik.

Cilt lekeleri, renk eşitsizlikleri, kızarıklıklar gibi cilt tonunun eşit olmamasına sebep olan cilt problemleri çoğunlukla yaşlanma etkileri nedeniyle ortaya çıkıyor. Cildin solgun görünmesi, canlı tonunu kaybetmesi, koyu lekelerin ortaya çıkması, kusursuz cilt görünümünün önünde engel olabilir. Cilt bakım rutinine ekleyebileceğin cilt tonu eşitleyici kremlerle bu soruna çözüm bulabilir, cildinin çok daha eşit tonda ve aydınlık görünmesini sağlayabilirsin. İşte bu yolda sana yardımı dokunacak, deneyip memnun kaldığımız en iyi cilt tonu eşitleyici krem önerilerimizi bir araya getirdik.

1. Vichy Slow Age Gündüz Kremi

Vichy Slow Age Gündüz Kremi

Çevresel faktörler, özellikle de güneş ışınları erken yaşlanmaya sebep oluyor. Cildin sogun görünmesi, ciltte renk eşitsizliklerinin olması sık karşılaştığımız bir durum. Serbest radikallerin sebep olduğu bu ton kaybını, probiyotik içeren cilt bakım kremleriyle azaltabilirsin. Vichy Slow Age kremin formülünde, bir probiyotik türevi olan antiokasidan Baicalin bulunuyor Bu probiyotik, cilt tonunu eşitlemeye, lekeleri azaltmaya ve ince çizgi görünümünü gidermeye yardımcı oluyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

2. La Roche Posay Anthelios Pigment Correct SPF 50

La Roche Posay Anthelios Pigment Correct SPF 50

Ciltteki renk eşitsizliğinin en önemli sebeplerinden biri, güneş ışınlarının cilde olan zararlı etkilerinden kaynaklanıyor. Uzun süre güneşte kalmak ve güneş koruyucu krem kullanmamak, erken yaşlanmaya sebep oluyor. Erken yaşlanma belirtileri de cilt tonunun eşitsizliği, güneş lekeleri ve ince çizgiler. İşte bu yüzden, cilt tonunun eşit olmasını ve cildinin aydınlık görünmesini istiyorsan, yılın her mevsiminde ve her gününde güneş kremi uygulamayı ihmal etmemelisin.

Ciltte var olan renk eşitsizliğini azaltacak ve yenilerinin oluşmasını engeleyecek bir krem önerisi istersen, La Roche Posay’in Anthelios Pigment Correct SPG 50 Güneş Kremi'ni mutlaka denemelisin. Yüksek güneş koruma sağlayan bu renkli güneş kremi, cilt tonunu doğal bir şekilde eşitleyerek güneş lekelerinin görünümünü azaltırken, yenilerinin oluşmasının da önüne geçiyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

3. Kiehl’s Clearly Correvtive Brightening & Smoothing Moisture Treatment

Kiehl’s Clearly Correvtive Brightening & Smoothing Moisture Treatment

AHA yani alfa hidroksi asitler, cilt tonu eşitlemede son derece etkililer. Cildi mikro şekilde soyan ve daha hızlı yenilenmesini sağlayan bu meyve asitleri içeren yüz kremleri, ciltteki renk eşitleme konusunda çok başarılılar. Daha aydınlık ve eşit tonda bir cilt görünümü için Kiehl’s Clearly Corrective Brightening & Smoothing Moisture Treatment kremini kullanabilirsin. Hem cilt tonunu eşitleyen hem de yoğun bir şekilde nem veren bu kremi kullanırken mutlaka yüksek korumalı güneş kremi kullanmak ve güneşten mümkün olduğunca kaçınmak, dikkat edilmesi gereken bir konu.

4.SkinCeuticals Triple Lipid Restore 2:4:2

SkinCeuticals Triple Lipid Restore 2:4:2

Ciltteki renk eşitsizliklerini gidermek için yapabileceğin en iyi şeylerden biri, cilt bariyerini güçlendirmek olacak. Böylece cilt dış etkilere karşı daha korunaklı olacak, kendini daha çabuk yenileyecek ve ton eşitsizliği gibi yaşlanma etkilerine karşı korunacak. SkinCeauticals’ın Triple Lipid Restore 2:4:2 kremi, hücresel lipidleri yenileyerek cildin tonunu eşitlemeye, ışıltısına katkı sağlamaya, gözenek görünümünü azaltmaya ve cildin daha dolgun görünmesine yardımcı oluyor.

5. L’Oréal Paris Revitalift Ginseng Gündüz Kremi

L’Oréal Paris Revitalift Ginseng Gündüz Kremi

Kırmızı ginseng, cilt tonu eşitleme ve cildin ışıltısını ortaya çıkarma konusunda son derece başarılı bir içerik. L’Oréal Paris’in Revitalift Ginseng bakım kremi, içerisindeki kırmızı ginseng özü ve pro-retinol ile cilt tonunun eşitlenmesine ve yorgun görünümün ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı oluyor. Daha eşitlenmiş tonda, canlı, aydınlık ve ışıltılı bir cilt tonu için Revitalift Ginseng bakım kremini kullanabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

6. Lancome Renergie Multi-Lift Ultra Likit Krem

Lancome Renergie Multi-Lift Ultra Likit Krem

Yaşlanma etkileri sadece kırışıklık ve elastikiyet ile sınırlı değil. Özellikle stres, yorgunluk ve beslenme tarzı, ciltte ton kaybı ve renk eşitsizliği gibi farklı problemlere de yol açabiliyor. Lancome’un Renergie Multi-Lift Ultra likit kremi, içerisindeki keten tohumu özü ile leke karşıtı bir bakım yaparak cilt tonunun eşitlenmesini ve cildin daha aydınlık görünmesini sağlıyor.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap