Dudak Bakımı

En İyi 5 Evde Dudak Peelingi Önerileri

3 dk.
En İyi 5 Evde Dudak Peelingi Önerileri
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Daha önce evde dudak peelingi deneyimin olmadıysa seni şöyle alalım. En iyi dudak peelingi önerilerimiz senin için geliyor!

Konuşmanı sağlıyor. Sevdiklerine olan bağlılığını içtenlikle göstermene yardımcı oluyor. Bayıldığın yiyecek ve içecekler ile de önce o temas ediyor… Kimden mi bahsediyoruz? Elbette ki dudaklarından! Güzelliğinin de en çarpıcı göstergelerinden biri olan dudakların, aynı zamanda oldukça hassas bir dokuya sahip.

Peki, ya sen dudakların için balm ve ruj sürmek dışında neler yapıyorsun? Sıcak içeceklere ve soğuk havaya maruz bırakmak mı? Sürekli ıslatarak kurumasına neden olmak mı? Hatta belki de stresini de dudaklarını ısırarak atıyorsundur. Tüm bunlar, günün sonunda dudaklarının kuru ve pürüzlü görünmesine neden oluyor. İşte dudaklarındaki ölü derilerden ve kuru görünümden kurtulmak için evde uygulayabileceğin dudak peelingi önerilerimiz!

Dudak için Peeling Çok Önemli

Dudak için Peeling Çok Önemli

Dudakların, her ıslandığında ve hava ile temasında -ki bunlar hayatın kaçınılmaz bir parçası- zarar görüyor. Bu da dudaklardaki ölü deri hücrelerinin, vücudun kalanına göre daha fazla olmasına neden oluyor. Dolayısıyla dudaklarına düzenli olarak peeling yapman gerekiyor. Dudak peelingleri, içerdikleri küçük partiküllerle ölü yüzey hücrelerini ve toksinleri temizleyerek daha pürüzsüz dudaklara kavuşmanı sağlıyor.  

Dudak Peelingi Nasıl Olmalı?

Dudak Peelingi Nasıl Olmalı?

Evde dudak peelingi yapmak, diğer tüm cilt bakım uygulamalarından daha kolay. Çünkü bunun için bir peeling ürünü alıp dudaklarına 1 ila 2 dakika boyunca nazikçe masaj yapman yeterli. Ayrıca dudaklarının aşınmaması için dudak peelingini, haftada maksimum üç kez yapmalısın. Ve tabii seçeceğin dudak peelingi doğal ürünlerden oluşmalı. Çünkü dudaklarına temas eden her şey, ister istemez ağız yoluyla metabolizmana da karışıyor.

Ev Yapımı Dudak Peelingi Etkili Olur mu?

Ev Yapımı Dudak Peelingi Etkili Olur mu?

Dudak peelingi evde bulunan ürünler yerine özel peeling ürünleriyle yapıldığında daha etkili sonuç veriyor. Çünkü bu ürünler, bir ev yapımı dudak peelinginden alacağın verime kıyasla, bileşenlerinde çok daha faydalı etken maddeler içeriyor. Ayrıca internette karşına çıkan birçok dudak peeling tarifi, senin ihtiyacın olan bakımı tam anlamıyla sunamayabiliyor. Oysa peeling ürünleri, birbirini aktive eden içerikleri barındırdığı için hassas dudaklarına ekstra bakım sağlıyor. Üstelik doğal dudak peelingi bulmak için çok çaba harcaman da gerekmiyor. Aradığın peeling ürünlerine, birçok kozmetik mağazasından ve online satış kanallarından kolaylıkla ulaşabilirsin.

En İyi Dudak Peelingi İçerikleri

En İyi Dudak Peelingi İçerikleri

1. Şeker: Küçük taneli ve sert yapısıyla ölü hücreleri temizleyen ve gözeneklerini açan şeker, cildi canlandırıyor. Sen de esmer, sarı veya beyaz şeker içeren peeling ürünleriyle dudak yüzeyinin tertemiz ve pürüzsüz olmasını sağlayabilirsin.

2. Üzüm Çekirdeği Yağı: Yara tedavisinde kullanılan, cilt lekelerini azaltan ve nem sağlayan üzüm çekirdeği yağı; peeling ile ciltte harikalar yaratıyor. Sen de üzüm çekirdeği içeren bir peeling ürünüyle dudaklarındaki sağlıksız görünümün üstesinden gelebilirsin.

3. Jojoba Yağı: Cildi temizleyen, nemlendiren ve besleyen jojoba yağı; yalnızca peeling işlemlerinin değil, tüm cilt bakım ürünlerinin göz bebeği. Antialerjen olan bu yağ; dudakların en büyük sorunlarından olan yanma, kuruma ve soyulmanın önüne geçiyor.

4. Kayısı Yağı: İçerdiği E ve C vitaminleri ile cildi yenileyen kayısı yağını bu sıralar çok sık duyuyor olmalısın. Dudaklarının yumuşacık ve pürüzsüz olmasını sağlayan bu içerik ile aynı zamanda dudaklarındaki renk eşitsizliklerinin azalmasını da sağlayabilirsin.

5. Gül Yağı: Kokusu ve kadifemsi yapraklarıyla cezbeden gül, yüzyıllardır cilt bakımının da olmazsa olmazlarından. Antiseptik özelliğiyle mikropları öldüren ve cilde yoğun nem sağlayan gül yağı sayesinde dudakların bakımlı ve nemli bir görünüme kavuşuyor.

Eh, artık yumuşacık ve yenilenmiş dudaklara sahip olabilirsin!

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap