Sivilce (Akne)

Deniyoruz: Vichy Normaderm Phytosolution Serisi

4 dk.
Deniyoruz: Vichy Normaderm Phytosolution Serisi
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Hayalimiz pürüzsüz bir ciltken, maalesef gerçekler yağlı ve sivilceli cildimiz… Sivilce sorunu birçok kişinin olduğu gibi bizim de en başlıca cilt sorunlarımızdan. Hava kirliliği, UV ışınları, hormonal rahatsızlıklar, stres gibi pek çok etken, sivilcelere neden olabiliyor. Hatta bu etkenler, cildin daha fazla yağ üretmesine de neden oluyor. İşte bu nedenle öncelikle dermatoloğumuza danışmalı, sonrasında ise cildimizi korumak için ve sivilce oluşumuna engel olabilmek için düzenli olarak temizlemeli, kendimize ve cildimize özel bir bakım rutini oluşturmalıyız.

Biz de son zamanlarda Vichy Normaderm Phytosolution serisini kullanıyoruz. Akne sorunu olan, yağlı ciltlere özel bu seri hakkındaki görüşlerimizi merak edenleri yazımızın devamına alalım!

Vichy Normaderm Phytosolution Nedir?

Vichy Normaderm Phytosolution Nedir?

Vichy’nin yağlı, akneye eğilim gösteren ciltlere özel bu bakım serisi, yüz bakım kremi ve temizleyici jelden oluşuyor. Her iki ürünün de içerisinde sivilceli ciltlere özel bakım ürünlerinde sık rastlanan Salisilik Asit bulunuyor. Salisilik Asit, cildin kirden, fazla yağdan arınmasına destek oluyor. Aynı zamanda da akne görünümünün azalmasına da destek oluyor.

Vichy Normaderm Phytosolution Serisinin Cilde Etkileri Nelerdir?

Vichy Normaderm Phytosolution Serisinin Cilde Etkileri Nelerdir?

Vichy’nin bu bakım serisini kullanmaya başladığımız günden itibaren, cildimizde gözlemlediğimiz faydaları ise şu şekilde:

 • Cilt kusurlarına engel oluyor.
 • Cildi yağlı his bırakmadan nemlendiriyor.
 • Leke, görünür gözenekler ve siyah nokta gibi cilt kusurlarının görünümünü azaltıyor.
 • Ciltteki sebumu düzenler ve gözenek görünümünü azaltıyor.
 • Arınmış, nemlenmiş ve yenilenmiş görünen cilt görünümüne destek oluyor.
 • Cildin daha mat görünmesine yardımcı oluyor.
 • Cilt kurumadan temizleniyor.

Vichy Normaderm Phytosolution Serisi Kimlerin Kullanımına Uygun?

Yukarıda da açıkladığımız gibi, Vichy Normaderm Phytosolution serisi, yağlı ve akneye eğilim gösteren ciltlerin kullanımı için uygundur. Senin de akne problemin varsa, dermatoloğuna danışıp, tavsiyesini aldıktan sonra bu bakım serisini kullanmaya başlayabilirsin.

Vichy Normaderm Phytosolution Serisinin Ürünlerini Tanıyalım:

 • Vichy Normaderm Phytosolution Günlük Bakım Kremi

Vichy Normaderm Phytosolution Günlük Bakım Kremi

Bizce sivilceli ciltlerin bakım rutininde, temizleyici ürün dışında mutlaka cilde nem veren, cilt tipine uygun bir bakım kremi de bulunmalı. Normalde sivilceleri olanlar nemlendirici kullanmaya özen göstermiyorlar. Ancak biz, cildimizi nemlendirmediğimizde, cildimizin daha da fazla yağlandığını, hatta sivilcelerimizin arttığını gözlemledik. Tabii burada da önemli olan nokta, kullanılan nemlendirici kremin, cilt tipine uygun olmasıdır. Vichy Normaderm Phytosolution Günlük Bakım Kremi cilt tipimize de uygun olduğu için hemen kullanmaya başladık.

Bakım kreminin içerisinde Salisilik Asit dışında, cilde yoğun nem veren ve ciltteki nem kaybını önleyen doğal kaynaklı Hyalüronik Asit bulunuyor. Aynı zamanda, cilt bariyeri fonksiyonlarını güçlendirip cildin nemini artıran bir probiyotik türevi olan Bifidus özü de bulunuyor. Bu güçlü içerikleri sayesinde de cildimizi hem 24 saate kadar nemlendiriyor hem de cilt görünümümüzün düzelmesine destek oluyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

 • Vichy Normaderm Phytosolution Arındırıcı Jel

Vichy Normaderm Phytosolution Arındırıcı Jel

Yağlı ve akneye eğilimli bir cildin bakım rutininin olmazsa olmazlarından biri de cilt temizleyici jellerdir. Biz de, artık bakım rutinimizin vazgeçilmezlerinden olan Vichy Normaderm Phytosolution Arındırıcı Jel ile tanıştığımız için çok memnunuz!

Çinko, bakır dışında probiyotik de içeriyor. Böylece cilt bariyerini de güçlendiriyor. İlk kullanımdan itibaren 7 saat sonra sebum görünümünde azalma sağlıyor. Aynı zamanda normalde her zaman yağlı görünen cildimizin mat ve sebumu azalmış görünmesine destek oluyor. Tabii gözenek görünümünün azalmasına da yardımcı olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Ürünü burada inceleyebilirsin

 • Vichy Normaderm Phytosolution Parlama Karşıtı Volkanik Temizleyici

Vichy Normaderm Phytosolution Parlama Karşıtı Volkanik Temizleyici

Cildini fazla yağdan arındırmak ve parlamasına engel olmak için kil içeren bir yüz temizleyici kullanabilirsin. Bizim Normaderm serisindeki favorilerimizden biri, Normaderm Parlama Karşıtı Volkanik Temizleyici. Salisilik asit, kil ve volkanik perlit içeren formülüyle cildi anında temizliyor ve fazla sebumu dengeleyerek gün içerisinde cildin parlamasına engel oluyor.

Kil içeren formülü, suyla birleşip yüze uygulandığında köpüğe dönüşüyor ve cildi gerçekten çok güzel bir şekilde arındırıyor. Volkanik perlit ve salisilik asit içerikleri, cildi kurutmadan fazla yağı dengelemeye yardımcı oluyor. Vichy Normaderm Parlama Karşıtı Volkanik Temizleyici kullananlar, ciltlerindeki parlamanın azaldığını ve daha mat göründüğünü, ciltteki kirliliğin giderildiğini, gözeneklerinin daha temiz olduğunu ve cildin daha yumuşak olduğunu söylüyorlar. Biz de bu yüz temizleyicisini sabah-akşam cilt bakım rutinimize dahil ettiğimizden beri cildimizde gerçek bir arınma ve matlaşma gördüğümüzü söyleyebiliriz.

 • Vichy Normaderm Phytosolution Parlama Karşıtı Yüz Spreyi

Vichy Normaderm Phytosolution Parlama Karşıtı Yüz Spreyi

Yağlı ve karma ciltlerin en büyük cilt sorunlarından biri de, gün içerisinde cildin yağlanarak parlaması. Her ne kadar cildimizi iyi bir şekilde temizlesek bile, gün içinde zaman zaman parlama sorunuyla karşılaşabiliyoruz. İşte bu sorunun önünce geçmek için parlama karşıtı yüz spreyleri en iyi kurtarıcılarımız.

Vichy Normaderm Parlama Karşıtı Sprey, amino asit ve Vichy Volkanik Suyu içeren formülüyle gün içinde cildin matlaşmasını sağlıyor. Yağlı ve karma ciltlerin gün içerisindeki parlama sorununu gideren bu sprey, 8 saate kadar matlık etkisi veriyor, cildi ferahlatıyor ve kirliliğe karşı korunduğunu hissettiriyor. Bu spreyi çantamızdan eksik etmeden gün boyu mat bir cilt görünümü elde edebiliyoruz. Üstelik makyaj üzerine bile uygulanabiliyor!

Vichy Normaderm Phytosolution Serisi Nasıl Kullanılır?

Vichy Normaderm Phytosolution Serisi Nasıl Kullanılır?

Gelelim bizim bu seriyi nasıl kullandığımıza! Her 2 ürün de artık günlük bakım rutinimizin bir parçası haline geldi. Sabahları makyaj yapmadan önce cildimizi Vichy Normaderm Phytosolution Arındırıcı Jel ile yıkayıp arındırıp, ardından Günlük Bakım Kremi’ni uyguluyoruz. Ayrıca, parlama karşı etkiyi artırmak için Vichy Normaderm Parlama Karşıtı Volkanik Temizleyici ile cildimizi arındırıyor, gün boyu mat görünüm için de gün içerisinde Parlama Karşıtı Yüz Spreyi'ni uyguluyoruz.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap