1 Dakikanı Ayır ve Sokak Tacizine Dur de!

Yaşlanma Karşıtı Bakım

Cevaplıyoruz: C Vitamini Cildin İçin Uygun Mu?

3 dk.
Cevaplıyoruz: C Vitamini Cildin İçin Uygun Mu?
Damla Yılmaz

Damla Yılmaz

Blogger

+ Tüm yazıları

C vitaminleri denilince bizim gibi cilt bakım guruları için akan sular durulur. Cilt bakımında oldukça faydasını duyduğumuz c vitamini serumlarını kullanmak için adeta can atıyoruz! 

Aklımızda tek bu serumlarla ilgili tek bir soru var: C vitamini içeren bakım ürünleri her cilt için uygun mu? Farklı c vitamini serumlarından hangisi, hangi cilt tipi için öneriliyor? Cilt sorunlarına ve ihtiyaçlarına göre senin için uygun olan C vitamini serumunu paylaşıyoruz. 

Kuru ciltler için C Vitamini

Kuru ciltler için

Nemsiz kalan cilt zamanla hassaslaşır ve kırışıkları daha belirgin bir hale gelir. Cilt kurumasının birçok farklı nedeni olsa da aslında ortak bir çözümü var: C vitamini. Cildi nemlendiren en değerli cilt bakım ürünlerinden biri C vitamini serumlarıdır. En popüler ve en iyi serumların başında gelen SkinCeuticals C E Ferulic serum, formülündeki %15 saf C vitamini sayesinde cildi derinlemesine nemlendiriyor ve genç görünmesini sağlıyor. 

SkinCeuticals C E Ferulic serum'u normalden kuruya dönük olan ciltler için öneririz. Antioksidan serumlar arasında en yoğun konsantre C vitamine sahip olan bu serum, cildi besleyerek var olan ince çizgi görünümünü de azaltıyor. Kısaca, kuru cilde sahip olup hangi C vitamini kullansam diyenler için hiç düşünmeden C E Ferulic serumu öneririz. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Yağlı ciltler için C Vitamini

Yağlı ciltler için

Yağlanmaya eğilimli bir cildin var ve C vitamini serumunun cildini parlatmasından endişe ediyorsan senin için SkinCeuticals antioksidan serumlardan Phloretin CF serumu öneririz. Cildindeki leke görünümlerini eşitlemeyi ve yaşlanma belirtilerini azaltmayı amaçlayan bu serum, cildinde hızlı bir şekilde emilerek parlamaya ortam oluşturmaz, cildinin yağlanmasına yol açmaz. 

Düzenli olarak c vitamini serumu kullanmak cildinin sağlıkla ışıldamasına ve daha dinç görünmesine yardımcı oluyor. UVA ve UVB ışınlarına karşı da etkin koruma sağlayan Phloretin CF serumu, yıl boyunca güvenle kullanacağın cilt bakım ürünlerinden biri! 

Ürünü burada inceleyebilirsin

Hassas ciltler için  C vitamini

'Hassas cildime C vitamini serumu kullanabilir miyim?' diyen okuyucularımız buraya! Tabii ki kullanabilirsin. Fakat doğru C vitamini serumu seçmek şartıyla.!

SkinCeuticals Serum 10, cildindeki kırışık görünümleri ve yaşlılık belirtileri için birebir! Cildin hassas ise, C vitaminine reaksiyon gösterebilir, bu yüzden de cildine ağır gelmeyecek bir serum ile başlamalısın. SkinCeuticals Serum 10, ilk defa C vitamini kullanacaklar ve cildi asitlere hassasiyet gösterebilecek kişiler için son derece uygun bir C vitamini serumu. %10 saf C vitamini içeren bu serumu bitirdikten sonra cildinde herhangi bir hassasiyet oluşmazsa, daha yüksek oranlı C vitamini serumlarına geçiş yapabilirsin.

Gece kullanımı için antioksidan serumu

Olgun ciltler için

Antioksidan serumları genellikle gündüz kullanılıyor. Fakat biliyorsun ki cildimiz kendini geceleri biz uyurken yeniliyor. Bu değerli zaman dilimini antioksidan içeriği ile değerlendirmek istersen senin için SkinCeuticals Resveratrol B E bakım ürününü öneririz.  Vitamin E ve baicalin içeren gece bakım serumu, cildini aydınlatarak daha pürüzsüz ve canlı görünmesine yardımcı oluyor. 

Cildinde yaşlılık belirtileri ve hafif dereceli sarkma oluşanlar için gece antioksidan bakımını mutlaka öneriyoruz. Cildin daha sıkı ve daha pürüzsüz görünmesi için cildine geceleri yoğun bakım yaparak bu zaman dilimini en iyi şekilde değerlendirmelisin. Normal, kuru ve hassas cilt tipleri için tavsiye edilen Resveratrol B E serumu, temiz cildine her akşam 1-2 damla uygulayabilirsin. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap