Cilt Bakımı

C Vitaminli Cilt Ampullerinin Yararları Nelerdir?

4 dk.
C Vitaminli Cilt Ampullerinin Yararları Nelerdir?
Gülsüm Karakaş

Gülsüm Karakaş

Cilt Bakım Uzmanı

+ Tüm yazıları

Sağlıklı bir cilt; aynaya bakıldığında cildin ışıltılı, nemli, dolgun, sıkı ve pürüzsüz görünümüdür. Böyle bir cilt görünümünü kim istemez ki? Ancak; UV ışınları, hava kirliliği, stres ve uykusuzluk gibi faktörler cildi etkiler. Her gün cildin maruz kalınan bu faktörler cilt üzerinde ışıltı kaybı, erken yaşta oluşan kırışıklıklar ve fazla melanin üretimi (cilde rengini veren hücreler) ile ciltte renk düzensizliklerine, leke görünümüne sebep olabilir.  

Böyle bir durumda cildin tekrar ışıltılı ve pürüzsüz görünümüne kavuşması, güzelliğini koruması için bir yardımcıya ihtiyacı vardır: C vitaminine!

C Vitamini Nedir?

C Vitamini Nedir?

Kuşkusuz C vitamini deyince ilk olarak akla bağışıklık güçlendirici ve güçlü antioksidan özellikleri geliyor. C vitamini; askorbik asit olarak da bilinen, suda çözünen bir vitamindir. Hem cilt hem de vücut sağlığında hayati öneme sahip olan C vitamini; insan vücudu tarafından sentezlenemediği için dışarıdan alınması gerekir.

Cilt için C vitaminli bakımlarda; C vitamininin etkisini ciltte maksimum oranda görebileceğimiz, son dönem bakım trendleri arasında da yıldızı parlayan cilt ampullerini görüyoruz. C vitamini içeren cilt ampullerinin özelliklerini ve C vitaminin cilt için faydalarını senin için araştırdık!

C Vitaminin Cilt için Yararları:

  • Daha Işıltılı Bir Cilt Görünümü: Antioksidanların Gücü Adına! 

daha Işıltılı Bir Cilt Görünümü: Antioksidanların Gücü Adına!

C Vitamini cilt için bilinen en güçlü antioksidanlardan biridir. Yani çevresel faktörlerin, şehir hayatının cilt üzerinde yarattığı etkilere (serbest radikal hasarına) karşı cildin koruyucusudur. Soluk mat görünen bir cilde ışıltısını geri kazandırır. UV ışınları, hava kirliliği, sigara, uykusuzluğun ciltte yarattığı foto hasarı, erken oluşan yaşlanma belirtilerine karşı da onarmaya yardımcı olur.

  • Daha Sıkı ve Pürüzsüz Bir Cilt Görünümü için Kolajen Üretimini Arttırmak

Daha Sıkı ve Pürüzsüz Bir Cilt Görünümü için Kolajen Üretimini Arttırmak

Kolajen cilt ve vücut için destek görevi gören en önemli proteindir. Cildin % 80’inini kolajen oluşturur Lifli yapısı sayesinde cildin esnekliği ve sıkılığından sorumludur. 20’li yaşlardan itibaren her yıl ortalama % 1 oranında kolajen azalmaya başlar. UV ışınları, sigara ve şekerli gıdalar tüketmek kolajen yıkımını hızlandırır. C vitamini kolajeni uyarmaya ve üretimini arttırmaya yardımcı olur, bu da cildinin; pürüzsüz, taze ve genç görünmesini sağlar C vitamini olmadan kolajen sentezi gerçekleşemez bu yüzden cilt sıkılığı ve kırışıklık karşıtı bakım için C vitamini cilt için vazgeçilmez bir içeriktir.

  • Daha Nemli ve Dolgun Bir Cilt Görünümü: Cilt Nemini Koruma

Daha Nemli ve Dolgun Bir Cilt Görünümü: Cilt Nemini Koruma

C vitamininin cildin korunmasına yardımcı, hayati yağlar olan cilt bariyerindeki lipit üretimini arttırdığı kanıtlanmıştır. Bu da C vitamininin ayrıca cildi nem kaybından koruma yeteneğinin de olduğunu gösterir

Editörün Favorisi

Vichy Peptide-C Ampul

Bizim Favorimiz olan C Vitaminli Cilt Ampulleri:

Cilt bakımında C vitaminin farklı formları kullanılsa da en dikkat çeken saf formudur. Eğer cildinde daha hızlı ve güçlü bir etki görmek istiyorsan, ışıltılı aydınlık ve sıkı bir görünüm ile cildim hep gençliğini korusun diyorsan Saf C vitaminini kullanmanı tavsiye ederiz.

SAF C vitamini daha hızlı ve güçlü etki gösterirken ısı, ışık, hava gibi etkenlerden çok çabuk etkilenebilen hassas bir vitamindir. Saf C vitaminini cildine güvenle verebileceğin bir yol biliyoruz; Cilt ampulleri!

Cilt ampulleri, C vitaminin SAF halini korumak için ışığı geçirmeyen koyu renkte ve açıldıktan sonra havayla temasını önleyebileceğin özel bir cam şişeye sahiptir.Serumlardan en önemli farkı; dermatolojik etkinliği yüksek olan SAF C Vitamininin ve diğer bileşenlerin etkinliğini maksimum oranda korumasıdır.

Cilt ampulleri içerisinde yer alan özel aplikatör, ürünü kullanırken pratiklik sağlarken 48 saate kadar etkinliği bozulmadan kolayca saklayabilmene yardımcı olur. Vichy’nin yeni Peptide-C Ampulü saf C vitamini ile doğal hyalüronik asit, peptit bileşenleri ve özel aplikatörü ile ışıltılı bir görünüm ile kırışıklık karşıtı bir bakım sunar.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Cilt için C vitamini ampullerinin yararları:

Cilt için C vitamini ampullerinin yararları:
  • C vitaminli ampuller ile anında ışıltılı bir görünümü

Cilt yaşın ve tipin ne olursa olsun cildin süper dozu olan saf C vitaminli ampuller sağlıkla ışıldayan bir cilt isteyen herkese uygundur.

  • C vitaminli ampuller cildin sağlıklı görünümünü gelecekte de korumasını sağlar

UV ışınları, stres, uykusuzluk gibi faktörlere kaşı cilt hücrelerini serbest radikal hasarına karşı korur. Leke ve renk düzensizliklerine karşı etki gösterir Yaşlanma belirtilerini önleyici ve düzeltmeye yardımcı etkisi vardır.

  • C vitaminli ampuller cilt kolajenini destekler!

Kolajen üretimini arttırmasıyla; kırışıklıklar, ince çizgiler, mimik çizgileri ve sıkılık kaybına karşı etkisi kanıtlanmıştır.

Daha ışıl ışıl ve pürüzsüz görünen bir cilt için; bakım rutinine ekleyeceğin C vitaminli ampuller ile cildindeki değişime şimdiden kendini hazırla! :)

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap