Garnier Serumlar 99.90 TL

Satın Al

Kırışıklık

C Vitamini İçeren Yüz Serumu Önerileri

5 dk.
C Vitamini İçeren Yüz Serumu Önerileri
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Yaşlanma belirtileri için kullanabileceğin C vitamini içeren serum önerilerimizi bir araya getirdik!

C vitamini, özellikle yaşlanma belirtileri konusunda, cilt bakımında kullanılan en iyi içeriklerden biri. Antioksidan özelliğe sahip olması sebebiyle, ciltteki kırışıklık, esneklik kaybı, ton eşitsizliği, koyu lekeler ve solgun görünümü giderme konusunda C vitamini son derece etkili. Peki, hangi C vitamini serumlarını kullanabileceğini biliyor musun? Bu yazımızda, cildinin daha aydınlık, genç, sağlıklı ve pürüzsüz görünmesi için kullanabileceğin C vitamini içeren yüz serumu önerilerimizi inceliyoruz!

Yaşlanma belirtileri nasıl ortaya çıkar?

Yaşlanma belirtileri nasıl ortaya çıkar?

Kırışıklıklar, ince çizgiler, cildin sıkılığını ve esnekliğini kaybetmesi, koyu lekeler, ton eşitsizliği ve solgun görünüm, en sık karşılaşılan yaşlanma belirtilerinden. 20’li yaşlardan itibaren, vücudun kolajen üretiminin azalmaya başlamasıyla ilk olarak ince çizgiler ve renk eşitsizliği olarak ortaya çıkan bu belirtiler, önlemi alınmadığı zaman cildin olduğundan yaşlı görünmesine sebep oluyor. Özellikle UV ışınları, stres, düzensiz beslenme ve uyku gibi çevresel faktörlerin, yaşlanma belirtileri üzerindeki etkisi çok büyük.

Peki cildini toparlamak, daha canlı, eşit tonda, sıkı ve pürüzsüz görünmesi için ne yapabilirsin? Cevap: Tabii ki C vitamini serumları kullanmak. C vitamini, güçlü bir antioksidan olduğu için serbest radikallere karşı güçlü bir etkiye sahip ve cildin kendini yenileme gücünü artırıyor. İşte karşında yaşlanma belirtileri için kullanabileceğin C vitamini içeren yüz serumu önerilerimiz!

SkinCeuticals C E Ferulic

 SkinCeuticals C E Ferulic

Eğer cildinde yüksek konsantrasyonlu bir C vitamini serumu kullanmak istiyorsan, SkinCeuticals C E Ferulic’i tercih edebilirsin. Tüm SkinCeuticals antioksidanları arasında en yüksek C vitamini konsantrasyonuna sahip olan C E Ferulic’in formülünde %15 oranında C vitamini, E vitamini ve ferulik asit bulunuyor. Bu 3 antioksidan içerik cildin alt katmanlarına kadar inerek, C vitamininin etkisini daha da artırarak cildin kolajen sentezini artırmaya, serbest radikalleri azaltmaya, ince çizgiler, kırışıklıklar ve donuk görünümü gidermeye yardımcı oluyor.

Normalden kuruya dönük ciltlerin rahatlıkla kullanabileceği C E Ferulic, cilde yoğun bir onarım etkisi veriyor. Sabahları temiz cildine 3-5 damla uyguladıktan sonra, diğer cilt bakım ürünlerini uygulayabilirsin. Sadece unutmaman gereken en önemli nokta, yüksek faktörlü bir güneş kremi uygulamayı unutmamak.

Ürünü burada inceleyebilirsin

La Roche Posay C10 Saf C Vitamini Serumu

La Roche Posay C10 Saf C Vitamini Serumu

Eğer hassas bir cilde sahipsen, C vitamini serumu kullanmaya çekiniyor olabilirsin. Hassas ciltli biri olarak, ışıltı kaybı, pürüzler, ince çizgi ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini gidermek için La Roche Posay C10 Saf C Vitamini Serumu rahatlıkla kullanabilirsin.

Yüksek konsantrasyonda saf C vitamini içeren La Roche Posay serum, ciltteki ışıltı kaybı, renk eşitsizliği ve kırışıklık görünümünü gidermeye yardımcı olurken, formülündeki salisilik asit ile pürüzlerin görünümünü de azaltıyor. Ayrıca Neurosensine ile cildi yatıştırarak hassas ciltlerin rahatlıkla kullanmasını sağlıyor. La Roche Posay C10 Saf C Vitamini Serumu düzenli olarak kullandığında, cildinin eski ışıltısını geri kazandığını, ince çizgi ve kırışıklık görünümünün azaldığını ve cildinin daha pürüzsüz göründüğünü fark edeceksin. En az SPF 15 içeren bir güneş koruyucu uygulamayı sakın ihmal etme!

Ürünü burada inceleyebilirsin

SkinCeuticals Phloretin CF

SkinCeuticals Phloretin CF

Yağlı veya karma bir cilde sahipsen, cildinde koyu lekeler, renk eşitsizlikleri ve kırışıklıklar varsa, SkinCeuticals Phloretin CF’yi tercih edebilirsin. Formülünde, meyve ağacı köklerinden elde edilen phloretin, %10 C vitamini ve ferulik asit içeren bu antioksidan, UVA ve UVB ışınlarının zararlı etkilerine karşı koruma sağladığı gibi, cilt tonunu eşitlemeye, daha aydınlık, ışıltılı ve genç görünmesine yardımcı oluyor. Cildin yüzeyinde kalmayıp, alt katmanlara kadar indiği için çok etkili olan bu C vitamini içeren yüz serumu, düzenli olarak kullanıldığında cildin çok daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlıyor.

Garnier C Vitamini Parlak Süper Aydınlatıcı Serum

Garnier C Vitamini Parlak Süper Aydınlatıcı Serum

C vitamininin cilde faydaları arasında parlaklık vermesi de en popüler özelliklerinden biri. Eğer cildinin daha eşit tonda, parlak, aydınlık ve pürüzsüz görünmesini istiyorsan, Garnier C Vitamini Serumu kullanabilirsin. Yüksek konsantreli, %3,5 C vitamini, niasinamid ve salisilik asit içeren formülü ile günden güne cildin daha parlak ve aydınlık görünmesini sağlayan bu yüz serumu, cildin sağlıklı parlaklığını öne çıkarmak için ideal. 

Düzenli kullanımda 3 günde daha eşit tonda ve pürüzsüz görünen bir cilt görünümü verirken, 6 günde ise koyu lekelerin görünümünü azaltmayı sağlıyor. Cilde verdiği bu antioksidan etki sayesinde cilt parlak ve aydınlık görünüyor. Garnier C vitamini serumu hakkında daha detaylı bilgi almak istersen, bu makalemize göz atabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Kiehl's Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate

Kiehl's Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate

Yaşlanma karşıtı bakımda saf C vitamini ve hyaluronik asitin gücünü bir arada kullanmak istersen, Kiehl's Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate serumu mutlaka denemelisin. %12,5 oranında saf C vitamini içeren bu serum, aynı zamanda formülündeki hyaluronik asit ile cilde harika bir yaşlanma karşıtı bakım yapıyor.

İnce çizgi ve kırışıklık görünümü üzerinde C vitamini ve hyaluronik asit ile etki eden bu serum, cildin eski ışıltısını kazanmasına, daha pürüzsüz görünmesine ve cilt dokusunun düzelmesine yardımcı oluyor. Üstelik formülü hassas ciltlerin kullanımı için de son derece uygun.

SkinCeuticals Serum 10

SkinCeuticals Serum 10

Eğer C vitamini içeren antioksidan serumları ilk kez kullanacaksan, cildinin hassasiyete eğilimi varsa, SkinCeuticals Serum 10, başlangıç için en uygun C vitamini serumlarından biri. %10 C vitamini ve ferulik asit içeren Serum 10, ince çizgi, kırışıklık ve koyu lekelerin görünümünü azaltma konusunda son derece etkili.

Hassas ciltlerin bile rahatlıkla kullanabilecekleri bu C vitamini serumu, düzenli olarak sabahları temiz cilde 4-5 damla kadar uygulandığında cildin çok daha canlı, genç ve eşit tonda görünmesini sağlıyor.

Cilt bakımında kullandığın içerikler hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsan ya da cilt bakımınla ilgili aklına takılan sorular varsa tam sana göre bir önerimiz var! Buraya tıklayarak, SkinCeuticals,'ın Ücretsiz Canlı Destek ve Canlı Video Destek hizmetinden yararlanabilirsin. Böylece cildinle ilgili mükemmel bilgiler edinebilirsin!

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap