Kırışıklık

C Vitamini İçeren Yüz Serumu Önerileri

3 dk.
C Vitamini İçeren Yüz Serumu Önerileri
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Yaşlanma belirtileri için kullanabileceğin C vitamini içeren serum önerilerimizi bir araya getirdik!

C vitamini, özellikle yaşlanma belirtileri konusunda, cilt bakımında kullanılan en iyi içeriklerden biri. Antioksidan özelliğe sahip olması sebebiyle, ciltteki kırışıklık, esneklik kaybı, ton eşitsizliği, koyu lekeler ve solgun görünümü giderme konusunda C vitamini son derece etkili. Peki, hangi C vitamini serumlarını kullanabileceğini biliyor musun? Bu yazımızda, cildinin daha aydınlık, genç, sağlıklı ve pürüzsüz görünmesi için kullanabileceğin C vitamini içeren yüz serumu önerilerimizi inceliyoruz!

Yaşlanma belirtileri nasıl ortaya çıkar?

Yaşlanma belirtileri nasıl ortaya çıkar?

Kırışıklıklar, ince çizgiler, cildin sıkılığını ve esnekliğini kaybetmesi, koyu lekeler, ton eşitsizliği ve solgun görünüm, en sık karşılaşılan yaşlanma belirtilerinden. 20’li yaşlardan itibaren, vücudun kolajen üretiminin azalmaya başlamasıyla ilk olarak ince çizgiler ve renk eşitsizliği olarak ortaya çıkan bu belirtiler, önlemi alınmadığı zaman cildin olduğundan yaşlı görünmesine sebep oluyor. Özellikle UV ışınları, stres, düzensiz beslenme ve uyku gibi çevresel faktörlerin, yaşlanma belirtileri üzerindeki etkisi çok büyük.

Peki cildini toparlamak, daha canlı, eşit tonda, sıkı ve pürüzsüz görünmesi için ne yapabilirsin? Cevap: Tabii ki C vitamini serumları kullanmak. C vitamini, güçlü bir antioksidan olduğu için serbest radikallere karşı güçlü bir etkiye sahip ve cildin kendini yenileme gücünü artırıyor. İşte karşında yaşlanma belirtileri için kullanabileceğin C vitamini içeren yüz serumu önerilerimiz!

SkinCeuticals C E Ferulic

 SkinCeuticals C E Ferulic

Eğer cildinde yüksek konsantrasyonlu bir C vitamini serumu kullanmak istiyorsan, SkinCeuticals C E Ferulic’i tercih edebilirsin. Tüm SkinCeuticals antioksidanları arasında en yüksek C vitamini konsantrasyonuna sahip olan C E Ferulic’in formülünde %15 oranında C vitamini, E vitamini ve ferulik asit bulunuyor. Bu 3 antioksidan içerik cildin alt katmanlarına kadar inerek, C vitamininin etkisini daha da artırarak cildin kolajen sentezini artırmaya, serbest radikalleri azaltmaya, ince çizgiler, kırışıklıklar ve donuk görünümü gidermeye yardımcı oluyor.

Normalden kuruya dönük ciltlerin rahatlıkla kullanabileceği C E Ferulic, cilde yoğun bir onarım etkisi veriyor. Sabahları temiz cildine 3-5 damla uyguladıktan sonra, diğer cilt bakım ürünlerini uygulayabilirsin. Sadece unutmaman gereken en önemli nokta, yüksek faktörlü bir güneş kremi uygulamayı unutmamak.

Ürünü burada inceleyebilirsin

SkinCeuticals Phloretin CF

SkinCeuticals Phloretin CF

Yağlı veya karma bir cilde sahipsen, cildinde koyu lekeler, renk eşitsizlikleri ve kırışıklıklar varsa, SkinCeuticals Phloretin CF’yi tercih edebilirsin. Formülünde, meyve ağacı köklerinden elde edilen phloretin, %10 C vitamini ve ferulik asit içeren bu antioksidan, UVA ve UVB ışınlarının zararlı etkilerine karşı koruma sağladığı gibi, cilt tonunu eşitlemeye, daha aydınlık, ışıltılı ve genç görünmesine yardımcı oluyor. Cildin yüzeyinde kalmayıp, alt katmanlara kadar indiği için çok etkili olan bu C vitamini içeren yüz serumu, düzenli olarak kullanıldığında cildin çok daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlıyor.

SkinCeuticals Serum 10

SkinCeuticals Serum 10

Eğer C vitamini içeren antioksidan serumları ilk kez kullanacaksan, cildinin hassasiyete eğilimi varsa, SkinCeuticals Serum 10, başlangıç için en uygun C vitamini serumlarından biri. %10 C vitamini ve ferulik asit içeren Serum 10, ince çizgi, kırışıklık ve koyu lekelerin görünümünü azaltma konusunda son derece etkili.

Hassas ciltlerin bile rahatlıkla kullanabilecekleri bu C vitamini serumu, düzenli olarak sabahları temiz cilde 4-5 damla kadar uygulandığında cildin çok daha canlı, genç ve eşit tonda görünmesini sağlıyor.

Editörün Favorisi

Cilt bakımında kullandığın içerikler hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsan ya da cilt bakımınla ilgili aklına takılan sorular varsa tam sana göre bir önerimiz var! Buraya tıklayarak, SkinCeuticals,'ın Ücretsiz Canlı Destek ve Canlı Video Destek hizmetinden yararlanabilirsin. Böylece cildinle ilgili mükemmel bilgiler edinebilirsin!

Önerilen cilt bakım rutini

Sana daha iyi bir deneyim sunabilmek için çerezler kullanıyoruz.
Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması ve Çerez Politikası metinlerini inceleyebilirsin.