Güneş Koruması

Bebekler İçin En İyi Güneş Kremi Önerisi

3 dk.
Bebekler İçin En İyi Güneş Kremi Önerisi
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Yaz tatili yaklaştığına göre en hassas konuyu araştırmaya başlayabiliriz: Bebekler ve güneş koruması. Bebeklerin cildi çok hassas olduğu için bebek güneş kremi alırken oldukça özenli davranmalı ve bebeğin cildine uygun güneş kremi almalısın. 

Bebekler için güneş kremi alırken paraben gibi kimyasallar içermemesi ve parfümsüz olması ilk önceliğin olmalı. Peki, bu kadar güneş kremi arasından hangisi senin bebeğin için en uygun olanı? Cildimveben editörleri bir araya geldik ve bebekler için en iyi güneş kremi dosyasını hazırladık. Sen de bu listeden yardım alarak bebeğini UV ışınlarından korumaya başlayabilirsin.

Bebekler için Güneş Kremi: La Roche Posay Anthelios Lait Bebe Spf 50+

La Roche Posay Anthelios Lait Bebe Spf 50+

Hassas cildi olan bebeğini en iyi bebek güneş kremi ile korumak istersen senin için La Roche Posay Anthelios Lait Bebe Spf 50+ güneş kremini öneririz. Anthelios Lait Bebe Spf 50+ güneş kremi 3 aylık ile 36 aylık arasındaki bebekler için uygundur. Bebeğinin cildinde UVB ve UVA ışınlarına karşı patentli filtreleme sistemiyle 50 faktör ve üzerinde bir koruma sağlar. Bu güneş kreminin en sevdiğimiz özelliği ise doğal Shea yağı içermesidir. Böylece bebeğinin cildini güneşten korurken aynı zamanda cildinin nemlenmesini sağlayabilirsin. Güneş altında kalan bebeklerin cildi kurumaya meyilli olduğu için Shea yağı sayesinde kaybettiği nemi almış olacak.

Ciltte yumuşak ve kadifemsi bir his bırakan La Roche Posay Anthelios Lait Bebe Spf 50+ güneş kremini 2-3 saatte bir hassas bir şekilde bebeğin cildine uygula. Unutma, güneş kremi uygulasan dahi 3 yaşın altındaki çocukların doğrudan güneş altına çıkması uygun değildir. Bebeğini çok erken saatlerde veya akşamüstü dışarı çıkarırken güneş kremini uygulamalısın.

Ürünü burada inceleyebilirsin

3 Yaşdan İtibaren Çocuklar için Güneş Kremi Önerisi:

La Roche Posay Anthelios Dermo Pediatrics Spray Spf 50+

La Roche Posay Anthelios Dermo Pediatrics Spray Spf 50+

Güneş koruması kadar güneş kremlerinin temiz içerikli olmasına da özen gösteriyor musun? 3 yaşından itibaren bebekler için güneş koruyucu seçerken, ürünün içeriğinde en az kimyasal olmasına ve doğal içeriklere sahip olmasına dikkat etmelisin. La Roche Posay Anthelios Dermo Pediatrics, minumum kimyasal filtre içeriğine sahiptir. Yani güneşten korurken, kimyasalları da çocuğundan uzak tutmuş olacaksın.

La Roche Posay Anthelios Dermo Pediatrics Spreyi güneşe çıkmadan yarım saat önce çocuğun vücuduna ince bir katman halinde uygula. Bu güneş kremi 50 + faktör özelliğine sahip olduğu için çocuğun hassas vücudunu UV ışınlarından korur, UVA ve UVB korumasını sağlar. Anthelios Dermo Pediatrics güneş kremi suya dayanıklıdır. Sprey formu sayesinde kolay uygulanır ve vücutta yumuşacık bir his bırakır.

Ürünü burada inceleyebilirsin

La Roche-Posay Anthelios Dermo Pediatrics Lait Spf 50+

La Roche-Posay Anthelios Dermo Pediatrics Lait Spf 50+

Tatil yaklaşırken, çocuklar için güneş koruyucu etkili bir güneş sütü arıyorsan sana La Roche-Posay Anthelios Dermo Pediatrics Lait Spf 50+ losyonunu önerebiliriz. UVB ve UVA karşıtı olan bu güneş kremi, çocuğun yüz ve vücudunu güneşten korur. UV ışınlarına karşı çok yüksek koruma içeren bu güneş kremi, tere ve suya dayanıklıdır. Çocuğunu güneşten korumak için 2-3 saatte bir güneş kremini yenilemen yeterli olacaktır.  

3 yaşından büyük bebek güneş kremi tavsiyesi isteyenler için La Roche-Posay Anthelios Dermo Pediatrics Lait Spf 50+ losyonu gönül rahatlığıyla önerebiliriz. Kimyasal filtreleme özelliği sayesinde temiz bir içeriğe sahip olan bu güneş kremi, 50 faktörlü koruma sağlar. Narin çocuk cildine uyumlu güneş kremi arayanlar La Roche-Posay Termal Suyu ile zenginleştirilmiş Anthelios Dermo Pediatrics Lait güneş kremini çok sevecekler.

Bonus: La Roche Posay Termal Suyu

Bonus: La Roche Posay Termal Suyu

Aile boyu kullanabileceğiniz, sizi ferahlatacak bir ürün arıyorsan La Roche Posay Termal Suyu sizlere öneririz. Güneşten tahriş olmuş cildi rahatlatan ve ciltte anında ferahlık hissi yaratan termal suyu hem anne-baba hem de çocuklar kullanabilirler.

Termal suyun içeriğindeki mineraller ve selenyum gibi elementler sayesinde cilt rahatlar ve yumuşar. Termal su, güneş koruması içermez. Sıcaktan bunalan çocuğun yüzüne ve vücuduna termal su sıkarak rahatlamasını sağlayabilirsin. Seyahatlerde mutlaka çantana La Roche Posay termal su atmanı öneririz. :)

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap