Cilt Nemlendirme

Ozon tedavisi nedir: Ozon tedavisinin cilde faydaları nelerdir?

3 dk.
Ozon tedavisi nedir: Ozon tedavisinin cilde faydaları nelerdir?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Ozon gazının cilde faydaları keşfedildiğinden itibaren güzellik dünyasında ozon terapi uygulaması sıklıkla kullanılıyor. Eminiz sen de güzellik merkezlerinde, cilt bakım uygulamaları arasında ozon terapisini duymuşsundur. 

Ozon terapisi cilt bakımında hangi amaçlarla kullanıldığını anlatıyoruz. Kan dolaşımını arttırarak cildin yenilenmesini sağlayan bu işlem, her cilt tipi için uygun. Daha temiz, fresh, genç ve pürüzsüz bir cilt görünümü için ozon tedavisi uygulamasını detaylıca seninle paylaşıyoruz. 

Ozon tedavisi nedir?

Ozon tedavisi nedir?

Ozon cilt bakım uygulamasında, ozon gazı kullanılarak cildin yenilenmesi ve daha pürüzsüz görünmesi amaçlanıyor. Aslında ozon tedavisinin tarihine baktığında oldukça eski bir yöntem olduğunu görebilirsin. Günümüzde ozon tedavisi, cilt bakımında ve cildin kendi kendini yenilemesinde aktif görev alıyor. 

Ozon tedavisi kişinin ihtiyaçlarına göre farklı farklı yöntemlerle uygulanabilir. Bu uygulama en çok cilt gençleştirme ve selülit tedavisinde ön plana çıkıyor. Daha pürüzsüz vücut ve cilt görünüme kısa yoldan sahip olmak isteyenler ozon tedavi seanslarına katılıyor. 

Ozon tedavisinin faydaları nelerdir?

Ozon tedavisinin faydaları nelerdir?

Ozon tedavisinin faydalarından önce kısaca bu uygulamanın nasıl çalıştığını kısaca anlatalım. Ozon, vücuttaki beyaz kan hücrelerinin arttırılmasını sağlayarak vücudun savunma sistemini güçlendiriyor. Beyaz kan hücreleri, hücre oluşumunda ve hücrenin işlevlerini arttırmada aktif bir rol üstleniyor.

Ozon tedavisinin faydaları arasında ilk göze çarpan daha sıkı ve pürüzsüz bir cilt görünümü oluyor. Beyaz kan hücrelerinin artmasıyla hücre ve dokulara giden kan dolaşımı artıyor ve cilt kendi kendini yenilemeye başlıyor. Ozon tedavisinde cilt kusurları, lekeler ve ince çizgiler onarılıyor ve cilt adeta yepyeni bir görünüm kazanıyor. Ozon tedavisi yaptıranlar cildinin daha yumuşak ve genç göründüğünü söylüyorlar. 

Editörün Favorisi

Cildinin yenilenmesini istiyorsan cilt bakımı rutinlerinden gece kremi adımını atlamamalısın. Çünkü cildimiz gece uyurken yenilenir. Bizim en sevdiğimiz gece kremlerinden olan L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gece Kremi, cilt dokusunun düzelmesine yardımcı olarak sabahları daha aydınlık ve genç bir cilde uyanmamıza yardımcı oluyor. 

Revitalift gece kreminin içeriğindeki Centella Asiatica, LHA, konsantre Pro-Xylane ve hyaluronik asit cildimizdeki ince kırışıkları onararak daha pürüzsüz görünüm sağlıyor. Loreal gece kremi maske formunda olduğu için cildi derinlemesine nemlendiriyor ve gece boyu cildimize bakım yapıyor. Daha sıkı ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak için gece kremini düzenli olarak kullanabilirsin.

Ozon tedavisi nasıl uygulanır?

Ozon tedavisi nasıl uygulanır?

Ozon tedavisi uygulaması oldukça basit. İlk olarak ozon uygulaması yaptıracak olan kişinin bir miktar kanı alınıyor. Bu aşamada ne kadar kan alınacağı kişinin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Alınan kan, dozu tamamen uygulamanın gidişatına göre belirlenen ozon ile karıştırılarak tekrar kişiye enjekte edilir. 

Ozon tedavisinden etkili bir sonuç alınması için en az 10 seans uygulama öneriliyor. Kişinin ihtiyacına, yaşına, kilosuna ve cilt problemlerine göre seansların sıklığı belirlenir. Genellikle ozon terapisi seansları haftada 2 olarak yapılıyor. Her bir seans ortalama 15 dakika ila 60 dakika arasında sürebilir. 

Editörün Favorisi

Genç yaşlarından itibaren cildini temiz tutmak ve düzenli cilt bakımı yapmak ileride erken yaşlılık kırışıklarının oluşmasını önleyecek. 20'li yaşlardan itibaren cildini düzenli olarak nemlendirmeli ve cilt tipine uygun nemlendirici kullanmalısın. 

Bizim en sevdiğimiz nemlendiricilerin başında Garnier Hyaluronik Aloe Jel geliyor. İçeriğindeki Hyaluronik asit ve Aloe Vera cildi derinlemesine nemlendirerek bakım yapıyor. 48 saat boyunca cildin nemlenmesini sağlayan Garnier krem, jel formuyla yüze ferahlık kazandırıyor. Yaz kış demeden tüm yıl kullanabileceğin hafif yapılı bir nemlendirici arıyorsan Garnier nemlendiriciyi mutlaka denemelisin.

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap