Vücut Nemlendirme

Batık Nasıl Olur? Batık Lekeleri Nasıl Geçer?

4 dk.
Batık Nasıl Olur? Batık Lekeleri Nasıl Geçer?
Cansu Girgin

Cansu Girgin

Blogger

Bacaklarının pürüzsüz görünmesi senin için her şeyden önemli, değil mi? Bacaklarda, kollarda çıkan batıklar vücut güzelliğine gölge düşürüyor ve pürüzsüz görünmesine engel olabiliyor. Batıkların neden olduğunu biliyor musun? Batık izi nasıl geçer ve batık izine ne iyi gelir?

Batık çözümü için ilk önce doğru epilasyon yöntemlerini öğrenmelisin. Batıklara iyi gelen kremler ve doğru bakım önerileri sayesinde artık vücudunun pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsin. 

Batık nasıl olur?

Batık nasıl olur?

Batık oluşumu yanlış ağda ve epilasyon yöntemlerinin kullanılmasından dolayı ortaya çıkabilir. Batık izlerinin meydana gelmesinin sebeplerinden biri de cilt yapısıdır. Bazı ciltler batık oluşumuna daha müsaitken, bazı vücutta batık hiç görülmeyebilir. 

Elektrikli ev tipi epilasyon cihazları tüylerin çıkış yönüne göre değil, her yöne doğru alırlar. Bu da bacakların bazı bölgelerinde batık oluşmasına yol açabilir. Aynı şekilde sık sık jiletle tüy almak, kuru bacağa jilet yapmak cildinde minik kabartılar oluşmasına ve batıklara zemin hazırlayabilir. Epilasyon yaparken, mutlaka tüylerini çıkış yönüne doğru almalısın. Ağda bantlarını yapıştırırken hepsini aynı yöne göre değil, tüylerin çıkış yönüne yapıştırmalı ve tam tersi yönde bandı çekmelisin. 

Batık lekeleri nasıl geçer?

1. Doğru epilasyon yöntemi

Doğru epilasyon yöntemi

Bacaktaki batık izleri nasıl geçer? Batıkları engellemek ve yeni batık oluşumunun önüne geçmek için ilk önce doğru epilasyon yöntemini bulmalısın. Yoksa, batık lekelerine yenileri eklenebilir. Eğer elektrikli epilatör kullanıyorsan bacağının her yerini aynı yönde almamalısın. Bacakların özellikle yan kısmındaki tüyleri alırken makineyi tüylerin çıkış yönüne doğru eğmelisin. 

Ağda yöntemini kullananlar için de büyük ağda bantları yerine daha kısa ve küçük olanları öneririz. Büyük bantlar her ne kadar pratik olsa da bütün bacağının aynı şekilde alınmasına neden olabilir. Artık biliyorsun ki bacağındaki bütün tüyler aynı yöne doğru uzamıyor. Jiletle tüy almak aslında en güvenli olanı! Fakat jiletle tüylerini alırken cildini çok iyi nemlendirmeyi ve vücudunu hazırlamayı unutmamalısın. Bacağına mutlaka epilasyona uygun jel sürmeli, tüylerini aldıktan sonra iyice nemlendirmelisin. Yoksa vücut kusurları ortaya çıkabilir. 

2. Batıklarına kuru fırçalama yap

Batıklarına kuru fırçalama yap

Kuru fırçalama yöntemi kan dolaşımını hızlandırıyor ve vücudundaki ölü hücrelerin atılmasına yardımcı oluyor. Bacaklarına kuru fırçalama yapanlar, batıklarına da iyi geldiğini söylüyorlar. 

Kuru fırçalama yaptıktan sonra vücudunun nemli ve sağlıklı görünmesi çok önemli. Bunun için cildini iyice nemlendirmelisin. La Roche Posay Lipikar Baume AP+ M Yatıştırıcı Balm, cildine kuruluk karşıtı bakım sağlayarak yatıştırır ve rahatlamanı sağlar. Fırçalama sonrası vücudunda kuruluk oluşmasını önler ve cildinin derinlemesine beslenmesine yardımcı olur. Lipikar nemlendiricinin en sevdiğimiz özelliği ise hızlıca emilmesi ve ciltte yapışkan bir his bırakmaması. Böylece vücut kremi kıyafetlerimize yapışmadan bakım sonrası hızlı bir şekilde hazırlanabiliyoruz. Batık izi için krem arayanlar en iyi nemlendiricilerden birini kullanmalı!

3. Epilasyon sonrası cildini nemlendir

Epilasyon sonrası cildini nemlendir

Batık lekelerini onarmak ve vücut bakımını sağlamak için en iyi nemlendiricilerden birini kullanmalısın. Cilt bariyerini koruyan ve cilt yenilenmesini destekleyen kremler batık lekelerinin daha hızlı geçmesini sağlayabilir.

Epilasyon yaptıktan sonra cildinin kurumasına izin vermeden nemlendiricini sürmelisin. Biz her epilasyondan sonra tüm vücudumuz için CeraVe Nemlendirici kullanıyoruz. CeraVe Nemlendirici, kontrollü salınım teknolojisine sahip olduğu için cildinin gün boyu nemli ve canlı görünmesine yardımcı olur. Yumuşayan ciltte batıklar daha zor oluşur, batık lekeleri ise kendini onararak kaybolmaya başlayabilir. 

Batık İzleri Nasıl Geçer?

Batık İzleri Nasıl Geçer?

Batık izleri olanların aklına tek soru geliyor. Batık izi nasıl geçer? Batıklar genellikle bacaklarda yoğunlaştığı için 'bacaktaki batık izleri nasıl geçer?' sorusunu yanıtlayalım. Bacaklardaki batıklar için genellikle lazer epilasyon öneriliyor. Eğer evde bacaklardaki batık izleri nasıl geçer? sorusunu merak ediyorsan sana peeling ve okaliptus yağını öneririz. Batık izlerini yok etmek ve vücuttaki lekeleri gidermek için kullanılan okaliptus yağı veya okaliptus özü içeren peelingler 'bacaktaki batıklar ve izleri nasıl geçer?' sorusunun cevabı oluyorlar. 

Bacaktaki batık izleri için kremler genellikle iltihaplı batıklar için öneriliyor. Eğer bacaklarındaki batık izi için krem arıyorsan bunun yerine evde peeling veya lazer epilasyon yöntemini değerlendirmelisin.

Bikini bölgesindeki batık izleri nasıl geçer? Bacaklardan sonra en çok batıklar bikini bölgesinde yoğunlaşıyor. Bikini bölgesindeki batık izine ne iyi gelir? İlk olarak genital bölgeyi iyice temizleyip ölü derilerden arınmasını sağlamalısın. Daha sonra bu bölgeyi nemlendirmeli ve jiletle epilasyon yerine ağdayı tercih etmelisin. Ağda, genital bölgedeki tüylerin kökünden alınmasını sağlar ve batık oluşumuna engel olarabilir. Batık izlerini önlemek için ağdayı, tüylerin çıkış yönünün tersine doğru yapılmalıdır. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap