Cilt Temizleme

Okaliptüsün Cilde Olan Faydaları Nelerdir?

2 dk.
Okaliptüsün Cilde Olan Faydaları Nelerdir?
Damla Yılmaz

Damla Yılmaz

Blogger

+ Tüm yazıları

Doğadan gelen şifa veren bütün otları ve çiçekleri araştırmayı çok seviyoruz. Okaliptüs bitkisi her ne kadar ülkemizde yeni yeni popüler olmaya başlasa da aslında Avusturalya'da yüzyıllardır cilt bakımında ve vücut sağlığında aktif olarak kullanılıyor. Okaliptus otu, okaliptus çiçeği hem taze, hem de kurutulmuş olarak cilt bakımında kullanılabilir. Sen de bizim gibi okaliptusu seviyor ve mutlaka cilt bakımına eklemek istiyorsan bu makaleden notlar çıkarabilirsin. 

Okaliptüs nedir?

Okaliptüs nedir?

Okaliptus bitkisi Mersingiller ailesine ait. Geleneksel olarak birçok hastalığa iyi geldiği tahmin edilen okaliptus, son zamanlarda cilt bakımına olan faydaları ile ön plana çıkıyor. Okaliptus bitkisinin 600'den fazla çeşidi var, bu nedenle neredeyse her mevsimde okaliptusa erişim sağlayabiliyoruz. 

Okaliptus bitkisi su çekme özelliğine sahip olduğu için genellikle bataklık bölgelerde yetiştiriliyor. Ülkemizde de yetiştirilen bu bitki, eylül ve ekim aylarında toplanarak krem, merhem, ilaç, çay ve kozmetik sektöründe değerlendirilir. Eğer bir gün Ege veya Akdeniz bölgesine gidersen buradaki büyük ve geniş gövdeli ağaçlara dikkat et. Dünyanın en uzun ağaçları arasında yer alan Okaliptus ağaçları Dalaman'da sık sık karşına çıkabilir. Ortalama bir Okaliptüs ağacı 200 ila 1000 litre suyu çekebilme gücüne sahip! 

Okaliptüsün cilde faydaları

Cildi onarır

Cildi onarır

Okaliptüs yağı ve kremleri cildi onararak cildin yenilenmesini destekliyor. Cilt kusurları olanlar ve cildinde yara izi görünümleri olanlar için okaliptus merhemleri önerilir. 

Cildin yenilenmesini ve cilt yüzeyindeki kusurların onarılmasını sağlayan okaliptus bitkisini denemek için L'Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Maskesi'ni kullanmalısın. İçeriğinde üç saf kilin okaliptus özüyle birleşimi bulunan bu kil maskesi, cildini kurutmadan onarmayı ve arındırmayı amaçlar. Loreal kil maskesi, cildindeki yağlı ve aşırı parlak görünümü alır ve yerine daha doğal mat bir bitiş sağlar. Yoğun silikat içeren saf kil, cildi pürüzsüzleştiriyor, yağdan arındırıyor. 

Editörün önerisi: Aktardan okaliptüs yaprağı veya yağı alıp direkt olarak cildine uygulamak yerine mutlaka dermatolojik testlerden geçen güvenilir cilt bakım ürünlerini kullanmalısın. Okaliptus özü içeren saf kil maskesi, cildine bakım yaparak çok daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Cildini arındırır

Cildini arındırır

Doğal okaliptüs otu, cildindeki yağ ve kiri arındırarak yüzünün daha temiz görünmesini sağlıyor. Antiseptik özelliği olan okaliptus, yüzündeki iltihaplı olan bölgeleri iyileştirmeyi ve arındırmayı hedefler. 

Sen de cilt temizliğinde okaliptus kullanmak istersen L'Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Jel ile tanışmalısın.  Üç saf kilin akaliptus özü ile birleşiminden meydana gelen L'Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Jel, cildini kurutmadan temizler, kadifemsi bir bitiş sağlar. Yağlı cildindeki parlaklığı alarak yerine daha doğa ve mat bir görünüm elde edebilirsin. Okaliptus dışında yoğun silikat içeren saf kil, cildin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Cildindeki yağlanmayı Okaliptus kullanarak kontrol altına almak istiyorsan Loreal arındırıcı jeli denemeye hemen başlamalısın. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap