Vücut Temizliği

Yaz Dosyası: Deodorantı doğru uygulamanın yolları

3 dk.
Yaz Dosyası: Deodorantı doğru uygulamanın yolları
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Deodorant uygularken dikkat etmen gereken adımları bu yazımızda bir araya getirdik!

Yaz aylarına giriş yaptığımız bu günlerde, doğru deodorant seçimini nasıl yapabileceğini ve deodorant uygularken nelere dikkat etmen gerektiğini bir araya getirdik. Gün boyunca ferah ve kuru hissetmen, kötü koku oluşumunun önüne geçebilmen için, deodorantı doğru uygulamanın yollarını tek tek anlatıyoruz!

Ne zaman: Banyodan hemen sonra!

Ne zaman: Banyodan hemen sonra!

Kullandığın deodoranttan en yüksek etkiyi almak ve kötü kokuları daha oluşmadan yok etmek için deodorantını banyodan çıktıktan hemen sonra uygulamalısın. Deodorantını temiz cildine uyguladığında, koltuk altındaki kötü kokulara neden olan bakterilere engel olabilir, böylece gün boyu temiz, ferah ve kuru hissedebilirsin?

Deodorantını tazelemeli misin?

Deodorantını tazelemeli misin?

Cevap: Hayır! Deodorantı gün içinde terlediğini hissettiğin anlarda tazelemen genellikle kötü kokunun daha da belirgin olmasına neden olabilir. Deodorantını gün içinde tazelemek yerine, az önce söylediğimiz gibi banyodan veya duştan hemen sonra uyguladığında, gün içinde tazelemene de gerek kalmayacaktır.

Deodorant kıyafet üzerine uygulanır mı?

Bu uygulamadan kesinlikle kaçınmanı öneririz. Deodorantını direkt olarak temiz koltuk altlarına uygulamalısın. Kıyafet üzerine uygulamak, leke bırakmasına neden olabilir.

Deodorantı nasıl uygulamalısın?

Deodorantı nasıl uygulamalısın?

15 cm’lik bir mesafeden, sprey deodorantını koltuk altlarına uygulayabilirsin. Etkisini artırmak için uzun ve çok uygulamana gerek yok. Her iki koltuk altına da 2-3 saniye kadar uygulaman yeterli olacaktır.

Roll-on üzerine sprey deodorant kullanılır mı?

Cevap yine hayır! Sprey ve roll-on deodorantların sadece formülleri ve formları farklıdır, genel olarak etkileri aynıdır. Bu yüzden, kendi zevkine göre sprey veya roll-on deodorantını tek başına kullanabilirsin. Roll-on üzerine sprey uygulamak, seni kötü koku oluşumundan daha fazla korumayacaktır.

Deodorant izine engel olmak için ne yapabilirsin?

Deodorant izine engel olmak için ne yapabilirsin?

Öncelikle, iz bırakmayan formüle sahip deodorantları tercih edebilirsin. Doğal kaynaklı içeriklere sahip, ıslaklık emme özelliği olan ve iz bırakmayan deodorantlar kullanabilirsin. Bir de ilk adımda söylediğimiz gibi, deodorantını banyodan hemen sonra uygulayıp, kurumasını bekledikten sonra kıyafetlerini giyebilirsin. Böylece deodorantların kıyafetlerine iz bırakmasının önüne geçmiş olacaksın.

Doğru deodorantı seçmenin yolu

Vücudunun ihtiyacına göre doğru deodorantı seçmek de son derece önemli. Sana uygun olmayan bir deodoranttan etkili sonucu alamayabilirsin. Isı değişimi olan ortamlarda bulunuyorsan termal korumaya sahip, çok hareketli biriysen hızlı kuruyan ve yüksek koruyucu, kıyafetlerinde iz olmaması için de hem koruyucu hem de leke yapmayan deodorantları tercih edebilirsin.

Deodorant parfüm değildir!

Deodorant parfüm değildir!

Son olarak eklemek istediğimiz bir konu daha var: Deodorant ve parfüm sıklıkla birbirine karıştırılabiliyor. Deodorant güzel kokmanı sağlayacak bir parfüm değildir. Bu yüzden parfüm gibi vücuduna ve kıyafetlerine sıkmaman gerekir. Terlediğinde oluşacak kötü kokuları engellemek için tek yapman gereken, banyodan hemen sonra temiz koltuk altlarına deodorantını uygulamak!

Editörün Favorisi

Cildimveben editörleri olarak çok severek kullandığımız, gün boyu duştan yeni çıkmış gibi ferah ve temiz hissetmemizi sağlayan deodorantımızı sana da önermezsek olmaz! Garnier Mineral Saf ve Temiz Sprey Deodorant’ı, banyodan çıktıktan hemen sonra uyguladığımızda, ter kokusuna karşı kaynağında etki ederek gün boyu kuru ve ferah hissetmemizi sağlıyor.


Garnier Mineral Saf ve Temiz Sprey Deodorant

Doğal ıslaklık emici mineral içeren formülü ile ıslaklığı sünger gibi emen Saf ve Temiz deodorant, gün boyu kuru ve ferah bir his veriyor. Cildin nefes almasını sağlıyor, hızla emiliyor, kıyafetlerde iz bırakmıyor. Tazeleme gerektirmediği için de gün boyu güvenle hareket edebiliyoruz. Garnier Mineral ve Garnier Men Ultra deodorant serisi ile gün boyu banyodan yeni çıkmış gibi ferah ve temiz hissetmek mümkün. Eğer sen de iyi bir deodorant arayışındaysan, Garnier deodorantları mutlaka denemelisin!

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap