Cilt Bakımı

Yağmur Karabal ile Cilt Bakımı Üzerine Konuştuk!

2 dk.
Yağmur Karabal ile Cilt Bakımı Üzerine Konuştuk!
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Instagram’da yakından takip ettiğimiz Yağmur Karabal ile cilt bakımı hakkında çok tatlı bir sohbet gerçekleştirdik. Sen de onun cilt bakım rutinini, kullandığı ürünleri merak ediyorsan seni sohbetimize alalım! :)

1.Nasıl bir cilt tipine sahipsin?

Karma cilt tipine sahibim. T bölgem (yani alnım, burun ve çene bölgem) yağlı, yanaklarım kuru diyebilirim.

2.Günlük cilt bakım rutinini açıklayabilir misin?

Bence her zaman sağlıklı görünen bir cilt için düzenli bir bakım rutinine sahip olmak gerekiyor. Ben de her gün düzenli olarak, sabah-akşam cildime bakım yapmaya özen göstermeye çalışıyorum. Cilt bakım rutinim ise şu şekilde. Öncelikle sabah, cildimi güzelce yıkayıp temizliyorum. Ardından gündüz kremimi ve göz çevresi kremimi kullanıyorum.

hyaluron uzmanı

Tabii ki bu konuda bir de favorim var: L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı serisinin Gündüz Kremi ve Göz Kremi’ni kullanıyorum. Akşam yatmadan da serinin Gece Kremi’ni kullanıyorum. Özellikle bu bakımı bir rutin olarak kullanmanın gerçekten daha etkili olduğuna inanıyorum.

3.Cilt bakım rutininden eksik etmediğin, favori cilt bakım ürünün hangisi?

Demin de bahsettiğim gibi L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Gündüz Kremi benim favori ürünlerimden biri! :) Hem SPF içerdiği için yazın kullanımı cok iyi oluyor hem de cildimi anında dolgunlaştırıp pürüzsüzleştiriyor!

4.Bizimle paylaşmak istediğin bir cilt bakım sırların/tavsiyelerin var mı?

Bence erken yaşta cilt bakımına başlamak, yaşlanma belirtileri başlamadan önce yaşa uygun ürün ile bakım yapmak çok önemli. Bu nedenle ben de yaşıma uygun cilt bakım ürünleriyle cildime dğzenli bakım yapmayı ihmal etmiyorum. Böylece yaşlanma belirtilerine karşı da önlem almış oluyorum.

5.Sence, herkesin cilt bakım rutininde bulunması gerekenler ürünler hangileri?

hyaluron uzmanı maske

Bence kağıt maskeler çünkü cilde anında etki ediyorlar ve ilk kullanımda bile farkı görebiliyorum. Kısa zamanım olduğu dönemler için kurtarıcım diyebilirim! Cildim kağıt maskeler sayesinde daha nemli, daha parlak oluyor.

6.Cildin üzerinde oldukça güzel etkileri olduğunu düşündüğün bir içerik var mı?

Tabii ki var! Hyalüronik asit bence bu yılın içeriği olmaya aday. Cildi derinlemesine, yoğun şekilde nemlendiriyor. Hatta L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı’nda da 2 çeşit, yüksek ve mikro hyalüronik asit içeriği bulunuyor. Bu anlamda bu bakım serisi bence çok güzel bir aile. :)

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap