Cilt Temizleme

Yağ Temizleyiciler Ne İşe Yarar?

3 dk.
Yağ Temizleyiciler Ne İşe Yarar?
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Son yıllarda Kore cilt bakımında öne çıkan yağ temizleyiciler, uzmanların ve tabii ki güzellik avcısı bizim de dikkatlerimizden kaçmayan bir konu. Koreli kadınların, çift aşamalı temizlik prensiplerinde yer alan ve cilt temizlemenin ilk adımını oluşturan yağ bazlı temizleyiciler, ciltte bıraktığı etkiler ile adından söz ettiriyor. “Peki, neymiş bu temizleyicileri bu kadar önemli kılan?” diye düşünüyorsan, seni şöyle yazımızın devamına alalım. Çünkü yağ bazlı temizleyicilerin işlevleri ve nasıl kullanıldıkları hakkındaki ufak tüyoları açıklıyoruz!

Temizleme Yağı Nedir?

Cilt bakımının ilk aşaması olan temizleyiciler; ciltteki tüm kiri, makyajı ve yağı arındırmak için oldukça önemli bir adım. Ki her birimiz bu adımı zaten eksiksiz uyguluyoruz. Ancak son yıllarda öne çıkan temizleyici yağlar, bu cilt temizleme işini bir adım daha öteye taşıyor diyebiliriz. Çünkü bu yağlar, içerisinde doğal özler, değerli tohumlar, vitaminler ve de çeşitli amino asitler barındırıyor. Haliyle de ciltteki tüm kalıntıları temizlerken, aynı zamanda etkin bir bakım uyguluyor.

Yüz Temizleme Yağlarının Özellikleri Nelerdir?

Yüz Temizleme Yağlarının Özellikleri Nelerdir?

Genel olarak bu yağların işlevlerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Yüz temizleme yağları, su bazlı temizleyicilerden çok daha güçlü arındırma işlevine sahiptir. Ciltteki yağı, siyah noktaları ve gözenekleri mükemmel bir şekilde temizler. Geriye pürüzsüz bir cilt bırakır.

  • Bu temizleyiciler, makyajı da güçlü bir şekilde temizler. Özellikle de suya dayanıklı göz makyajını çıkarmada oldukça etkilidir.

  • Yağ bazlı temizleyiciler, cildi arındırırken aynı zamanda besleyici bir görev üstlenir. Bunda içerisinde çeşitli doğal özler ve vitaminlerin bulunuyor oluşu etkilidir.

  • Yağ bazlı temizleyiciler, cildi nemlendirici özelliği sayesinde ayrıca kırışıklık karşıtı bakım da uygular.

Yüz Temizleme Yağı Nasıl Kullanılır?

Cildinde ister makyaj olsun ister olmasın, bir miktar ürünü, avuç içlerine ya da pamuğa dökerek cildine uygulayabilirsin. Avuç içine alıp uygulama yapıyorsan:

  • Biraz su ekleyerek, ürünün emülsiyon olmasını sağlayabilirsin. Cilde uygulama aşamasında ise masaj yapmanı öneriyoruz. Göz çevresine, T bölgene ve yanaklarına hafifçe uygulayacağın masaj ile hem cildindeki kan dolaşımını hızlandırabilir hem de yağın cildinde daha iyi emilmesini sağlayabilirsin.

Eğer ki pamuk yardımı ile uygulama yapıyorsan da:

  • Ürünü pamukla cildine nazikçe yedirebilirsin. Makyajını çıkarma aşamasında pamuğu yaklaşık 10 saniye boyunca cildinde tutup, dışarı doğru nazik bir hareketle silme işlemini gerçekleştirebilirsin.

Editörün Önerisi: Bizim çok beğenerek kullandığımız Kiehl’s Midnight Recovery Botanical Temizleyici Yağ’dan sana biraz bahsetmek istiyoruz. Formüllerinde doğal özler kullanan Kiehl’s, makyajı ve kiri temizleyen bu nazik temizleyici yağ formülüyle de adından söz ettirmeyi başarıyor. İçerisinde skualan, akşam sefası yağı ve lavanta yağı bulunan bu ürün; nemlendirirken aynı zamanda cildi onarıp, ışıltılı bir görünüme kavuşturuyor ve rahatlatıyor. Su ile etkileşimi sonucu temizleme sütüne dönüşen bu hafif yağ ile ciltteki makyajı ve tüm kirleri temizlemekse oldukça kolay!

Nasıl Kullanılır?: Makyajlı ve makyajsız cilde uygulanabilen ürünün kullanımı da buna göre değişiyor. Temizleme sütü olarak:

  • Kuru veya ıslak avucuna üründen 3 veya 4 pompa sık ve kuru cildine masaj yap.Biraz su yardımı ile ürünün emülsiyon olmasını sağla. Cildine nazikçe uyguladığın masajın ardından ılık su ile yıka ve ferahlığın tadını çıkar!

Makyaj temizleyici olarak;

  • 2 pompa kadar ürünü makyaj temizleme pamuğuna dök ve ardından 10 saniye boyunca cildindeki makyajlı bölgelerde tut. Sonra pamuğu, dışa doğru nazikçe çek. Bu işlemi makyajın tamamen çıkana kadar tekrarla. Suya dayanıklı makyajının nasıl hızla çıktığına inanamayacaksın!

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap