Cilt Bakımı

Vitamix Cilt Bakımı Nedir? Ne İşe Yarar?

3 dk.
Vitamix Cilt Bakımı Nedir? Ne İşe Yarar?
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Vitaminler uzun yıllardan beri cildin ışıltılı bir görünüme ulaşmasının anahtarı olarak kabul ediliyor. Peki, son zamanlarda popüler olan vitamix cilt bakımıyla gerçekten bebeksi bir cilde ulaşmak mümkün mü dersin?

Güzellik sektörü bizi her gün bir dizi yeni cilt bakım uygulamasıyla tanıştırıyor. Cilt bakım rutinlerinin birçoğuna ve botoks uygulamalarına hepimiz aşinayız. Ancak gücünü vitaminden alan tıbbi bir cilt bakım uygulamasını daha önce duymamıştık. Sen de bizim gibi bu yeni güzellik akımının detaylarını öğrenmek istiyorsan doğru yerdesin. Gel, vitamix nedir ve vitamix cilt bakımı nasıl yapılır birlikte inceleyelim!

Vitamix Cilt Bakımı Nedir?

Vitamix Cilt Bakımı Nedir?

Vitamix cilt bakımı, yüzün belli noktalarına iğneyle saf vitamin özü enjekte edilmesini ifade ediyor. Esasında bu işlemin teknik olarak botokstan bir farkı bulunmuyor. Ancak enjekte edilen sıvı tamamıyla saf vitamin özlerinden oluşuyor. Bu işlem vitamin cilt bakımının yanı sıra vitamin detoksu olarak da adlandırılıyor.

Vitamix Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Vitamix Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Vitamix cilt bakımı, cilt dokusuna enjekte edilen saf vitamin özleriyle cildin daha genç, canlı ve aydınlık görünmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda ince çizgi ve kırışıklık görünümünü gidermeye ve cilt sarkmalarını önlemeye de katkı sağlıyor. Vitamix yaptıranlar, bu yöntemin geleneksel botoks uygulamalarından bile daha etkili olduğunu belirtiyor.

Vitamix Cilt Bakımının Botokstan Farkı Nedir?

Vitamix Cilt Bakımının Botokstan Farkı Nedir?
  • Vitamix cilt bakımı cildin ihtiyaç duyduğu vitamin eksikliğini gidermeye yardımcı oluyor. Bu sayede cilt görünümünü yalnızca medikal estetik uygulamalarıyla değil, cildin ihtiyaç duyduğu içeriklerle iyileştiriyor. Botoks ise daha çok görünüme odaklanıyor.

  • Vitamix bakımı ince kırışıklık görünümünü ve sarkmaları doğal mimiklere zarar vermeden hafifletiyor. Botoks ise kasları dondurarak daha kısa sürede alınan sonuçlar sunuyor.

  • Vitamix cilt bakımı hücrelerin kolajen üretimini yenilemesine destek oluyor. Ancak klasik botoksun böyle bir işlevi bulunmuyor.

Editörün Önerisi: Cildinin kolajen üretimini herhangi bir medikal işlem yaptırmadan desteklemek istiyorsan seni favori kremimizle tanıştıralım. Vichy Liftactiv Collagen Specialist Gündüz Kremi ile düzenli kullanımda daha sıkı görünen bir cilde kavuşabilirsin. Ciltteki kolajen kaybından kaynaklanan yaşlanma belirtilerini hafifleten bu gündüz kremiyle, ev konforunda günden güne daha elastik ve eşit tonlu görünen bir cilde sahip olman mümkün!

Ürünü burada inceleyebilirsin

Vitamix Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

Vitamix Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

Vitamix cilt bakımı uygulaması için vitamin botoksunun yapılacağı bölge lokal anesteziyle uyuşturuluyor. Vitamix yüz, boyun ya da dekolte bölgesine uygulanabiliyor. İhtiyaç duyulan bölgeye 1 santimetrelik aralıklarla saf vitamin özü enjekte ediliyor.

Editörün Önerisi: Işıltı kaybı, ince çizgi ve kırışıklık görünümü gibi sorunlar için birebir olan Vichy Liftactiv Peptit-C Kırışıklık Karşıtı Ampuller bizim favorilerimiz arasında. Vichy Liftactiv Peptit-C ampulleri, kolajen kaybı nedeniyle oluşan kırışıklık görünümünü hafifletmeye yardımcı oluyor. Ayrıca içeriğindeki yüzde 10 saf C vitamini, bio-peptitler ve hyaluronik asitle cilde daha dolgun, aydınlık ve taze bir görünüm kazandırıyor.

Vitamix Cilt Bakımı Ne Kadar Etkili?

Vitamix Cilt Bakımı Ne Kadar Etkili?

Vitamin botoksunun kalıcılığı kişiden kişiye değişkenlik gösteriyor. Bu uygulama genel olarak 4 ila 6 aylık bir etki sunuyor. Ancak vitamix'in etkisi geçtiğinde dahi cildin eski kırışıklık görünümüne dönmediği ifade ediliyor. Hatta düzenli uygulamada kırışıklık görünümünün tamamıyla yok olacağı vadediliyor.

Vitamix Cilt Bakımı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Vitamix Cilt Bakımı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Vitamin detoksu uygulamasının ardından her gün mutlaka güneş kremi uygulaman ve cildini nemli tutman gerekiyor. Bizim son zamanlarda favori nemlendiricimiz Vichy Mineral 89 serisi! Vichy Mineral 89 Nemlendirici Serum, içeriğindeki mineralli termal su ve doğal kaynaklı hyaluronik asitle cildi nemlendiriyor, güçlendiriyor ve daha canlı bir görünüme ulaşmasına destek oluyor. Aynı zamanda cildi dolgunlaştırıyor ve ışıltılı bir görünüme ulaştırıyor.

Botoks gibi riskli işlemlere başvurmadan doğru bir cilt bakım rutiniyle cildindeki ince çizgi ve kırışıklık görünümlerini hafifletebilir, daha genç ve dolgun bir cilde kavuşabilirsin. Önerilerimize kulak vermen yeterli!

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap