Güneş Koruması

Stick Güneş Kremi Nedir? Nasıl Kullanılır?

3 dk.
Stick Güneş Kremi Nedir? Nasıl Kullanılır?
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Güneşin zararlı ışınlarına karşı cildimizi koruma altına alma mücadelemizde artık yanımızda yeni bir yardımcı var: Stick güneş kremleri! Yumuşak dokuları, kolay kullanımı ve sunduğu etkilerle bu yazın belki de en favori ürünlerinden biri olan stick güneş kremlerini senin için mercek altına aldık!

Güneşten gelen UV ışınlarından korunmamız gerektiğini artık çok iyi biliyoruz. Öyle ki uzmanlar özellikle yaz aylarında her iki saate bir güneş kremi tazelemenin önemini sürekli vurguluyor. “Ama gün içerisinde güneş kremini tazelemek çok zahmetli.” dediğini duyar gibiyiz. İşte tam da bu noktada devreye giren stick güneş kremleri, güneş kremi tazeleme işlemini kolay ve keyifli hale getiriyor. Hadi gel, yaz aylarında cildimizi korumak için kurtarıcılarımızdan biri olan stick güneş kremi nedir ve stick güneş kremleri ne işe yarar birlikte keşfedelim!

Stick Güneş Kremi Nedir?

Stick Güneş Kremi Nedir?

Stick güneş kremi, standart güneş kremlerinden daha farklı formda üretilen bir güneş bakım ürünü. Genellikle çok daha katı bir yapıya ve asansörlü tasarıma sahip olan stick güneş kremleri, içerik olarak ise likit formdaki güneş koruyucularla aynı özellikleri gösteriyor. 

Stick Güneş Kremi Koruyucu mu?

Stick güneş kremi iyi mi diye soruyorsan, bu güneş kremi çeşitlerinin de tıpkı diğerleri gibi cildi UV ışınlarına karşı etkin bir şekilde koruyabildiğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte sprey şişedeki veya krem formdaki güneş kremleri gibi stick güneş kremi çeşitleri de farklı güneş koruma faktörlerine sahip oluyor. Ayrıca değişen cilt tiplerine de cevap verecek seçeneklerle karşımıza çıkıyor.

Stick Güneş Kremi Ne İşe Yarar?

Stick güneş kremi, standart güneş kremlerinden daha farklı formda üretilen bir güneş bakım ürünü. Genellikle çok daha katı bir yapıya ve asansörlü tasarıma sahip olan stick güneş kremleri, içerik olarak ise likit formdaki güneş koruyucularla aynı özellikleri gösteriyor. Stick Güneş Kremi Koruyucu mu? Stick güneş kremi iyi mi diye soruyorsan, bu güneş kremi çeşitlerinin de tıpkı diğerleri gibi cildi UV ışınlarına karşı etkin bir şekilde koruyabildiğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte sprey şişedeki veya krem formdaki güneş kremleri gibi stick güneş kremi çeşitleri de farklı güneş koruma faktörlerine sahip oluyor. Ayrıca değişen cilt tiplerine de cevap verecek seçeneklerle karşımıza çıkıyor. Stick Güneş Kremi Ne İşe Yarar?
 • Katı yapısı ve asansörlü tasarımı sayesinde stick güneş kremleri, gün içerisinde güneş kremi tazeleme işlemini çok daha kolay hale getiriyor.

 • Stick güneş kremleri yüz, dudak, kulak, boyun ve el gibi güneşe sürekli maruz kalan hassas bölgelerde pratik bir şekilde kullanılıyor.

 • Stick güneş kremleri güneş ışınlarının olumsuz etkilerini minimuma indirerek leke ve ince çizgi görünümü gibi cilt kusurlarının oluşum riskini azaltıyor.

 • Stick güneş kremi kullananlar bu güneş kremlerinin de tıpkı standart güneş koruyucular gibi zararlı UV ışınlarına karşı etkili bir çözüm olduğunu ifade ediyor.

Stick Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Stick Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?
 • Öncelikle stick güneş kremi nasıl uygulanır sorusunu şöyle yanıtlamak istiyoruz: Çok kolay, pratik ve keyifli bir şekilde!

 • Stick güneş kremi kullanımı için tahmin ettiğinden çok daha az efor sarf edeceğini bilmelisin. Doğrudan yüzüne ve vücuduna uygulayabileceğin bu güneş kremlerini parmak teması olmadan kullanabilirsin.

 • Stick formdaki bu kremleri direkt olarak burun, dudak ve yanak gibi vücudunun farklı yerlerine rahatlıkla sürebilirsin.

 • Uygulama aşamasında ürünü cildinin üzerinde gezdirmen yeterli. Ayrıca kremin tüm noktalara temas ettiğinden emin olman da önemli.

 • Stick güneş kremi ne kadar süre kullanılır diye merak ediyorsan, stick güneş kremini uyguladıktan sonra yine her iki saatte bir tazelemen gerektiğini hatırlatalım!

 • Stick güneş kremlerinin gün içerisinde güneş kremini tazelemek için son derece ideal olsa da, makyaj üzerine uygulandığında makyajın yerinden oynamasına neden olduğunu söyleyebiliriz. 

 • Dilersen stick güneş kremleriyle birlikte kullanmak için En İyi Güneş Kremlerini Sıralıyoruz içeriğimize göz atarak kremsi dokuya sahip güneş kremlerini de seçebilirsin.

Stick Güneş Kremi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Stick Güneş Kremi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
 • Stick güneş kremi seçerken güneş koruma faktörünü göz önünde bulundurmalısın. Yüksek koruma için 50 faktör güneş koruması sunan çeşitleri tercih edebilirsin.

 • Tıpkı standart güneş kremlerinde olduğu gibi stick güneş kremini de cilt tipine göre seçmelisin. Örneğin; yağlı bir cilde sahipsen yağlı ciltler için stick güneş kremi alabilirsin.

 • Stick güneş kreminden verim almak ve güvenli bir kullanım sağlamak için en iyi stick güneş kremi çeşitlerini araştırmalı ve dermatolog onaylı markaların ürünlerine yönelmelisin.

Çantandan hiç ayırmayacağın stick güneş kremleriyle yazın ve tüm mevsimlerin tadını doyasıya çıkaracağını umuyoruz. Hiç vakit kaybetmeden sen de stick güneş kremleriyle cildine bir iyilik yap!

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap