Cilt Lekesi

Güneş Lekeleri İçin En Etkili 7 Ürün Önerisi

3 dk.
Güneş Lekeleri İçin En Etkili 6 Ürün Önerisi
Ece Atalay

Ece Atalay

Blogger

+ Tüm yazıları

Güneş lekeleri, aslında cildimizin güneşin zararlı UV ışınları nedeniyle yaşlanmaya başladığının ilk işaretlerinden…Sen de güneş lekelerine engel olmak için ürün arayışındaysan sana özel 10 farklı önerimiz var! Hemen bu ürünleri keşfetmeye var mısın?

Güneş kremini unutma!

Ürün önerilerimize geçmeden önce seni bir konuda uyarmak isteriz. Güneş lekelerinin görünümünün azalması, bu bölgelerin aydınlık görünmesi için bazı ürünler ciltte soyucu etkiye sahip. O nedenle leke karşıtı ürünlerle beraber mutlaka güneş koruyucu krem kullanmalısın. Ayrıca ürünleri kullanmadan önce dermatoloğuna danışman gerektiğini de unutmamalısın. 

1. Vichy Liftactiv Collagen Specialist

Vichy Liftactiv Collagen Specialist

Güneş lekeleri için bir kremin olsun, hem lekelerin görünümünü azaltsın hem de cildine sıkı, pürüzsüz bir görünüm versin istiyorsan sana önerimiz Vichy Liftactiv Collagen Specialist bakım kremi. Cildi nemlendiren, yaşlanma belirtilerine karşı savaşan ve cilde daha genç bir görünüm veren bu bakım kremi tüm cilt tipleri için de uygun.

Nasıl kullanılır: Sabah ve akşam temizlenmiş cildine tek başına veya serumdan sonra uygulayabilirsin.

Ürünü burada inceleyebilirsin

2. SkinCeuticals Discoloration Defense Serum

SkinCeuticals Discoloration Defense Serum

Cilt bakım rutinini yeni leke bakımı adımı: Discoloration Defense Serum. Cilt görünümünü, cilt tonu eşitsizliğini düzeltici bu bakım serumu, leke görünümünü azaltmaya destek oluyor. Bu cilt serumuyla beraber cilt daha aydınlık bir görünüm kazanıyor.

Nasıl kullanılır: Günde 2 defa 3-5 damla olacak şekilde kullanım önerilir. Ürünü kullanırken güneşe aşırı maruz kalmaktan kaçınmalı ve mutlaka yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanmalısın. 

3. SkinCeuticals C E Ferulic Serum

SkinCeuticals C E Ferulic Serum

Güzellik editörlerinin, ünlü yıldızların da kullandığı bu serum, E vitamini, C vitamini ve güçlü bitkisel anti-oksidan ferulic asit içeriyor. Çevresel hasarlara karşı cildin doğal anti-oksidan korumasından daha fazla koruma sağlar. Cilt yaşlanmasına karşı koruma için ideal bir günlük cilt bakım ürünüdür.

Nasıl kullanılır: Sabahları temiz cildine 4-5 damlayı parmak uçlarınla tüm yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulayabilirsin. 

Ürünü burada inceleyebilirsin

4. La Roche Posay Anthelios Pigment Correct SPF50+

La Roche Posay Anthelios Pigment Correct SPF50+

Cilt lekelerinin en önemli sebebinin güneş kremi sürmeden güneşe çıkmak olduğunu biliyorsun. Eğer cildinde leke varsa, veya yenileri eklensin istemiyorsan sana harika bir güneş kremi önerimiz var: La Roche Posay Anthelios Pigment Correct SPF50+ günlük güneşe maruz kalma sonucu oluşan cilt lekelerine karşı koruma sağlıyor. Yenilerinin oluşmasına engel olurken, renkli yapısıyla da cilt tonunu eşitliyor. Tam bir lekeli ciltler için güneş kremi!

Nasıl kullanılır: Güneşe çıkmadan önce tüm yüzüne uygulayabilirsin. 

5.La Roche-Posay Pigmentclar Serum

La Roche Posay Anthelios Pigment Correct SPF50+

La Roche-Posay Pigmentclar serisi, lekeye eğilim gösteren ciltler için formüle edildi. Pigmentclar Serum, koyu lekeler, mat ve düzensiz cilt görünümünü azaltmaya yardımcı olur. 

Uzun süreli etkinliği ile farklı özellikteki lekeleri hedefler.

Nasıl kullanılır: Akşamları tüm yüze ve boyuna uygulayabilirsin. Göz çevresine uygulamamalısın. Gün boyunca minimum 30 faktörlü güneş kremi ile birlikte kullanmanı öneriyoruz. 

6.La Roche-Posay Pigmentclar Yeux

Güneş lekeleri dışında göz çevrende kahverengi ve mavi koyu halkalar mı var? Işık yansıtan pigmentleri ile mavi ve kahverengi halkaların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Göz çevresinin daha aydınlık bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Nasıl kullanılır: Sabah ve akşam, göz çevresine içeriden dışarıya doğru hareketlerle uygulayabilirsin.

7.L'Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Leke Karşıtı Gkf20

L'Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Leke Karşıtı Gkf20

Hem güneş lekelerine engel olup hem de cildini güneş ışınlarına karşı koruma altına almaya ne dersin? Gündüz kremi olarak kullanılan L'Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Leke Karşıtı Gkf20, 20 koruma faktörüyle güneşin zararlı ışınlarından korunmaya yardımcı oluyor. Aynı zamanda da cildin yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardım ediyor. Pro-xylane içeren formülü sayesinde kırışık görünümünü azaltır.

Nasıl kullanılır: Temiz cilde, parmak uçlarıyla nazikçe masaj yaparak uygulanıyor. 

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap