Yağlı Cilt

Deniyoruz: Kiehl's Yağsız Jel Nemlendirici

3 dk.
Deniyoruz: Kiehl's Yağsız Jel Nemlendirici
Deniz Özübek

Deniz Özübek

Blogger

+ Tüm yazıları

Normalden yağlıya ciltler için en iyi nemlendiricilerden biri olan Kiehl’s Ultra Facial Oil-Free Gel Cream’i denedik ve yorumlarımızı paylaşıyoruz!

Normalden yağlıya dönük bir cildin varsa, gün içerisinde cildinin parlamasından ve gözenek görünümünden şikayetçi olabilirsin. Bu durumda da cildini nemsiz bırakmamak adına jel formüllü ve yağsız nemlendiricilere yönelmelisin. Biz de bu sorundan dertli olarak yağlıya dönük cildimizde Kiehl’s Ultra Facial Oil-Free Gel Cream’i denedik ve yorumlarımızı seninle paylaşmaya geldik!

Yağsız nemlendirici ne işe yarar?

Yağsız nemlendirici ne işe yarar?

Öncelikle karma ve yağlı ciltlerin nem ihtiyacından biraz bahsedelim. Cildin yağlı olması nem ihtiyacı olmadığını göstermez. Aynı zamanda yağlı veya karma bir cilde nemlendirici uygulamak cildin daha da yağlanmasına neden olmaz. Aksine, cilt belirli noktalarda fazla yağ üretiyorsa, nem dengesi yerinde olmayabilir ve bu yüzden fazla sebum üretiyor olabilir. Bu yüzden yağlı ve karma ciltlerin nemlendirilmesi, tıpkı kuru ciltler kadar önemlidir. Cilt kaybettiği nemi yerine koymak için ekstra yağ üretmeyi bu şekilde bırakabilir ve daha sağlıklı görünebilir.

Peki, yağlı ve karma ciltler nasıl nemlendiriciler tercih etmeliler? Öncelikle kullanılan nemlendiricinin yağ içermeyen, oil-free bir formüle sahip olması gerekir. Bu sayede ciltte daha fazla yağ birikmesinin önüne geçilebilir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta da, yoğun formüllü nemlendiriciler tercih etmek yerine jel formüllere yönelmek. Jel nemlendiriciler cilt tarafından çok daha hızlı ve kolay emilir. Bu sayede de yağlı ve karma ciltleri rahatsız eden parlama ve yapış yapış hissin önüne geçilebilir.

Yağsız jel nemlendirici önerisi

Yağsız jel nemlendirici önerisi

Normalden yağlıya dönük bir cildin varsa, cildindeki yağlanmayı ve parlamayı kontrol altına alacak bir nemlendirici önerimiz var: Kiehl’s Ultra Facial Oil-Free Gel Cream. Buzul glikoproteini ve mikronize amino asit içeren su bazlı formülü ile cildi nemlendirirken, aynı zamanda parlamayı da kontrol altına alıyor.

Jel formülü sayesinde uygular uygulamaz cilde ferahlık ve tazelik hissi veren Kiehl’s Ultra Facial Oil-Free Gel Cream, aynı zamanda gözenek görünümünü hafifletme özelliğine de sahip. Cildi dengeleyerek fazla sebumdan kaynaklanan parlamayı kontrol altına aldığı gibi, düzenli olarak kullanıldığında yağlı ciltlerin canını sıkan geniş gözenek görünümünün azalmasını da sağlıyor.

Kiehl’s Ultra Facial Oil-Free Gel Cream’in Formülü

Kiehl’s Ultra Facial Oil-Free Gel Cream’in Formülü

Kiehl’s Ultra Facial Oil-Free Gel Cream’in formülünde buzul glikoproteinleri ve amino asit bulunduğunu söylemiştik. Antarktika deniz buzullarından elde edilen bu glikoproteinler, cildin nem dengesini koruyarak iyi bir şekilde nemlenmesini sağlıyor.

Mikronize amino asit ise ciltteki sebum üretimini kontrol altına almaya yardımcı olurken, ciltteki parlamanın da azalmasını sağlıyor. Kiehl’s Ultra Facial Oil-Free Gel Cream’in formülündeki diğer bir içerik olan gliserin ise ciltle son derece uyumlu ve nemi ciltte hapsetmeye yardımcı oluyor.

Ürünü burada inceleyebilirsin

Kiehl’s Ultra Facial Oil-Free Gel Cream Nasıl Uygulanır?

Kiehl’s Ultra Facial Oil-Free Gel Cream Nasıl Uygulanır?

Tüm nemlendiricileri olduğu gibi Kiehl’s Ultra Facial Oil-Free Gel Cream’i de temiz cildine uygulamalısın. Yağlanmaya eğilimli ciltler için temiz cilde nemlendirici uygulamak daha da önemli bir nokta. Bu yüzden nemlendirici uygulamadan önce cildini Kiehl's Ultra Facial Oil-Free Cleanser veya Toner ile temizleyerek fazla yağdan arındırabilirsin.

Nem ve parlama kontrolü etkisi 24 saate kadar devam eden Kiehl’s Ultra Facial Oil-Free Gel Cream, yağlanmaya eğilimli ciltler için en iyi yağsız nemlendiricilerden biri. Özellikle fazla yağlanma ile birlikte gelen parlama ve geniş gözenek konusunda da etkili olduğu için normalden yağlıya tüm cilt tiplerinin bizim kadar memnun kalacağına eminiz!

Önerilen cilt bakım rutini

Yorumlar

Soru sormak için üye ol veya giriş yap